7 uczuć

No i wczoraj przeżyłem ten film tak bardzo, że ciężko mi się pozbierać. Być może mam teraz dużo słabszy czas, że mnie to tak poruszyło. W każdym razie Koterski potrafi robić potężne filmy psychologiczne. A ten jest dużo mocniejszy od Dnia Świra. I dla odmiany kończy się z nadzieją.

Retro i introspekcja głównego bohatera jest tak cholernie niebanalna, nieszablonowe, łącząca dosłownosc, z nie oczywistą metafora że chyba nie ma czegoś co mnie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peterpan: Mnie się nie podobał. TE uczucia potraktowano byle jak i nijako. A przekaz filmu ujęty został przez woźną na końcu filmu. Dzień Świra akurat jest bardzo dobry
  • Odpowiedz
https://nietylkogry.pl/post/recenzja-gry-assassins-creed-odyssey/
Assassin’s Creed: Odyssey zachwyca pięknym, rozległym światem, świetnie zrealizowaną walką, kwestiami technicznymi i sporymi (jak na tę serię) możliwościami rozwoju postaci. Sprawdza się więc jako gra akcji z elementami RPG. Nie sprawdza się jednak zupełnie jako RPG, na które Ubisoft usilnie stara się je promować. Fabuła jest miałka, postacie bez wyrazu, zadania nie zapadają w pamięć, a to wszystko jeszcze bardziej rozmywa się przez setki powtarzalnych czynności. Owszem, bawiłem się wcale
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-gry-assassins-creed-odyssey/
Assa...

źródło: comment_QmibkK1AvtYUSY8p5VlP0LyRCyX0S5D9.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-ksiazki-mike-tyson-moja-prawda/
Moja prawda to najbardziej szczera, a zarazem najbardziej kontrowersyjna sportowa autobiografia, z jaką przyszło mi się zmierzyć. Wulgarna i naturalistyczna do bólu. W skrócie – żadnej ściemy. I dlatego też gorąco ją polecam!
Recenzja książki Mike Tyson. Moja prawda
#recenzja #ksiazka #ksiazki #tyson #miketyson #czytajzwykopem
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-ksiazki-mike-tyson-moja-prawda/
M...

źródło: comment_rvkwrT28yhCw1QxLWOpEzW1lGI0Cdb1H.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-dziewczyna-z-rebelii-zdlawiona-nadzieja/
Trudno mi wypowiedzieć się pochlebnie o całym tym tomie. Rysunkowo jest średnio, kolory są bardzo standardowe, można by rzecz, że „bezpiecznie”. Gdyby wyciąć stąd Dziewczynę z Rebelii i po prostu wyrzucić, tom może straciłby na objętości, ale zdecydowanie zyskał na jakości. Zdławiona nadzieja jest warta poznania, ale nie powiedziałabym, że wybitna. To taki tom, który można przejrzeć w czasie długiego jesiennego wieczoru, gdy nie ma nic lepszego do roboty, bo paczka
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-dziewczyna-z-rebelii-zdlaw...

źródło: comment_5n0s1BxfcdKFBFy2p6UNIzWt1MFAPQ6N.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-the-shadow-leviathan/
Leviathan prezentuje bardzo klasyczne podejście do łączenia superbohaterstwa z horrorem, nawet jeśli dodaje do robactwa viralowość Shadowa napędzaną przez jego XXI-wiecznych admiratorów pragnących także walczyć z przestępczością. Z tej perspektywy ciężka, realistyczna kreska i kolory oraz stabilny układ kadrów są dla niego idealne, ale niestety przesłaniają i dodatkowo „dociążają” treść.
#recenzja #komiks #komiksy
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-the-shadow-leviathan/
Lev...

źródło: comment_8RxdDoDNAbl1VyS2c97uStC14YSHiQW1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-gry-bulb-boy/
Tradycyjna mechanika point and click, w połączeniu z charakterystyczną dla tej gry grafiką 2D, jednocześnie słodko bajkową i niepokojąco mroczną, tworzy niepowtarzalny klimat i sprawia, że pod względem estetycznym rozgrywka staje się czystą przyjemnością. Oczywiście nie każdemu odpowiada dwukolorowy i dwuwymiarowy obraz, przywodzący na myśl ilustracje z książek dla dzieci (najpewniej z Baśni braci Grimm, bo te właśnie opowieści są dość mroczne, niepokojące, i chwilami odrażające, by pasować do równie mrocznych,
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-gry-bulb-boy/
Tradycyjna mechanik...

źródło: comment_tHPggf1BVYoAMNIbzmebR5OEUeM51w3o.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-moon-knight-tom-2-z-martwych-powstana/
Choć moim skromnym zdaniem Z martwych powstaną nie jest tak dobre jak tom pierwszy, to i tak czułem niemałą satysfakcję z lektury. Pod względem fabuły komiks wciąga niemiłosiernie, a szereg rozwiązań i budowanie napięcia stanowią jego mocną stronę. W porównaniu z innymi marvelowskimi pozycjami, gdzie od czasu do czasu przewija się humor, u Księżycowego Rycerza od zawsze stawiało się na powagę i elementy noir, co mnie osobiście cieszy. Ale żeby nie
NieTylkoGry - https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-moon-knight-tom-2-z-martwy...

źródło: comment_i6l1hOoBSPuzjmj6AinGDkpoSws6lgPa.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@NieTylkoGry temu tomowi brakuje wyraźnej fabuły, próbuje być komentarzem politycznym o postkolonialnej historii Afryki, ale... z takim tematem jest ten problem, że raczej nigdy go nie omówi się dobrze w tak krótkim komiksie.

Można narzekać na to, że 1 Tom miał zbyt krótkie historyjki, ale nie znaczy to, że ciągłość fabularna w jednym tomie wyjdzie mu na dobre, 6 zeszytów to zbyt mało na taką historie, inaczej przedstawi się czarno-białą narrację,
  • Odpowiedz
Cześć!
Dzisiaj skończyłem pierwszy epizod #lifeisstrange 2. @Glibnes prosił, żeby go zawołać, to wołam z opinią. Uwaga, bo w spoilerach będą...


A więc gra podobała mi się mniej niż Life is Strange i bardziej niż LiS: Before the Storm. Twórcy w każdej części gry dobrze grają na emocjach, ale wciągnąć mnie w opowieść najbardziej udało się pierwszej części. BtS poszło bo byłem ciekaw historii. Za to dwójka... no, tydzień temu przerwałem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach