Kurde, dla mnie ta scena jest wyśmienita, nawet bym powiedział wybitna jak na lata 70. i to jeszcze w Polsce. Kuklinowski jest tu zagrany po mistrzowsku, z taką swobodą i nonszalancją co raczej nie było powszechne w tamtych latach. W porównaniu do tej drewnianej Oleńki to aż trudno uwierzyć, że to jeden film. Szkoda, że tak mało Kuklinowskiego było w Potopie, bo naprawdę aktor odwalił kawał dobrej roboty.
#film #
Narcyz_ - Kurde, dla mnie ta scena jest wyśmienita, nawet bym powiedział wybitna jak ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Javert_012824: Jaka porażka? Ogniem i mieczem jest najciekawszą częścią trylogii. Akcja jest wartka, a książka dobrze okrojona. Inne części też cymes, ale jednak Ogniem i mieczem oddaje klimat epoki najbardziej. Wcześniejsze części są bardziej teatralne, mam wrażenie sztuczności scen, gdy w Ogniem i mieczem zanurzam się w ten świata. Postaci są żywe, a nie drętwe. W Wołodyjowskim i Potopie bohaterowie, szczególnie dalsi, są papierowi. Mają swoje kwestie do wypowiedzenia i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
"Tatarscy mułłowie, czyli księża, umieli baraninę z czosnkiem tak przyrządzać, że kto pokosztował, zaraz od wiary gotów był odstąpić i ich szelmowskiego proroka przyjąć."

Henryk Sienkiewcz "Potop"

#potop #sienkiewicz #kebab #heheszki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy raz w życiu obejrzałem "Potop" i totalnie nie spodziewałem się, że to niemal 5 godzin takiej zajebistosci! Ale bym obejrzał taką odświeżoną wersję w reżyserii Tarantino i z Margot Robbie jako Oleńką xD #film #potop
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach