171 637 + 60 = 171 697

Prawie miesiąc bez roweru. Ten sezon idzie jak po grudzie. Połowa roku za nami a ja może jakieś 600 km nakręciłem. No ale lepszy rydz niż nic ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Toteż sam nie wiem jak to możliwe że nadal wpadają PR na segmentach ¯(ツ)
Jak tam Wasze sezony?
Jeżdżę po starych trasach. Tym razem przełęcz Challpass i typowo rolnicza wioseczka Huggerwald w kantonie Solura,
szwajcarski-szlak - 171 637 + 60 = 171 697

Prawie miesiąc bez roweru. Ten sezon idzi...

źródło: 25d27ac8-70cd-4012-9004-56e52c876df0

Pobierz
szwajcarski-szlak - 171 637 + 60 = 171 697

Prawie miesiąc bez roweru. Ten sezon idzi...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WaveCreator @iMarek22 @WaveCreator witajcie w klubie ( ͡ ͜ʖ ͡) Gdyby to pogoda była moim jedynym zmartwieniem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Kwiecień tu był dość nieznośny, ale było sporo okienek. U mnie kluczowy jest młyn, głownie przez przeprowadzkę, rozlicznie podatków na ostatnią chwilę i jakieś tam mikro-infelkcje. To wszystko doprowadziło do tego że najlepszy miesiąc maj też przemknął niezauważalnie, a
  • Odpowiedz
Cześć, jak bardzo teraz sprawdzają rozmiar bagażu w #wizzair? Prawie pusty plecak 47cm przejdzie? Mam bagaż rejestrowany, ale chciałbym wziąć plecak którego będę używał na miejscu, a nie chce aby zajmował miejsce na w bagażu rejestrowanym.

#podroze
#tanieloty
#lotnictwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska enklawa w kraju smoków i Drakuli. Tu wszyscy mówią po polsku

Pojechaliśmy do Pojany Mikuli - wsi w rumuńskich Karpatach, w której dogadacie się po polsku. Polacy zamieszkali tu prawie dwa wieki temu a za sąsiadów mieli... Niemców. Mimo upływu czasu i izolacji, mówią piękną polszczyzną, śpiewają po polsku i mają nawet pomnik... Jana Pawła II. Zachęcamy do ogłądania i wykopywania: https://wykop.pl/link/7732841/polska-enklawa-w-kraju-smokow-i-drakuli-tu-wszyscy-mowia-po-polsku

#historia #ciekawostkihistoryczne #polska
historyhiking - Polska enklawa w kraju smoków i Drakuli. Tu wszyscy mówią po polsku

...

źródło: bastion

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panzmarszrutkiwbiszkeku: Jak dla mnie jest spoko. Nie zajeżdża plastikiem, dobrze się zamyka/otwiera i dzięki temu również łatwo się myje w środku. Używałem w górach z kilkanaście dni. Jeśli nie chodzisz często to bierz śmiało, tym bardziej jeśli to twój pierwszy bukłak. Jedyny minus to w końcu przegryzłem ustnik, ale na szczęście oferują zamienne za kilkanaście złotych.
  • Odpowiedz
Yo Wykopki!

Chcemy w ferie zimowe gdzies ruszyc dupe z dzieciakami. Interesuja nas dwa kierunki: Afryka lub Ameryka poludniowa/lacinska.

Byl ktos z kaszojadami nastoletnimi i poleci cos gdzie bedzie w miare egzotycznie i bezpiecznie. Chetnie mniej znany i uczeszczany kierunek.
Chetnie tez uslysze w jakiej konfiguracji i jakimi liniami byl lot.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger2: Co do Panamy to podobnie jak Salwador, mały fajny kraj dobrze skomunikowany (autobusy) z dzieciakami polecam San Blas i którąś małą wysepkę na Karaibach, warto pobyć w Panama City bo raz, że jest ładnie, dwa masz kanał do zobaczenia, trzy pod nosem fajne trasy trekkingowe, gdzie można spotkać koati, a dojedziesz tam Uberem albo autobusem. Cały kraj ciekawy do zwiedzenia, świetne wodospady, góry. Najwyższy szczyt Baru łatwy do zdobycia.
  • Odpowiedz
@bigger2: Salwador po czystkach prezydenta, później Panama i na końcu Kolumbia, dlatego że to duży kraj i jak sobie będziesz szukał to problem znajdziesz. Chociaż trzeba na prawdę sobie szukać. Patrząc po tym co widziałem w tym roku w Santa Marta to taki poziom Salwadoru z bezpieczeństwem. Do tego wycieczki z agencji tanie i fajne, jak masz zacięcie trekkingowe to polecam w tym rejonie kilkudniowy wypad do Zaginionego Miasta. Co
  • Odpowiedz
Siemanko mireczki. Polecacie jakąś miejscówkę w #bratyslawa lub okolice na kilka dni? Widzę, że nie ma tam sieci a&o z której mi się najłatwiej korzysta. Polecacie tam coś w tym stylu w miejscu dobrze skomunikowanym z centrum? Wyjazd samochodem dla sprecyzowania.
#podroze #podrywajzwykopem #slowacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smarek37: metra nie ma, od 10 lat rozbudowuja tramwaj :| . Miasto male wiec gdziekolwiek w sumie wezmiesz najgorzej nie bedzie. Mieszkam tu wiec troche ciezko u mnie z noclegami bo mam swoj... kiedys Elefan Hostel byl spoko, wielu znajomych sie tam zatrzymywalo, ale chyba juz sie zwineli. Ktos jeszcze wspominal ze Patio Hostel bylo w miare... ale to bylo dawno. Chociaz widze, ze caly czas dziala.
  • Odpowiedz
@Smarek37: tak, winiete kupisz przez oficjalna stronke: https://eznamka.sk/pl/node/469
do wiednia mozesz z BA pojechac pociagiem/autobusem (~1h), poplynac statkiem (bilety polecam kupic z wyprzedeniem) albo autem, osobiscie nie lubie jezdzic tam autem. Jesli zdecydujesz sie jednak na auto to znajdz sobie p+r -sa najlepsze ceny (jakies 5-8 euro/dzien)
https://www.parken.at/
Jesli masz jakies konkretne pytania to sie nie wahaj.
  • Odpowiedz
@game_changer: Lexiony to bardzo skomplikowane kombajny, wymagają przeszkolonego operatora i serwisu. Małe kombajny są dużo prostsze konstrukcyjnie, a że podejrzewam, że praca ludzi jest tam tania, to lepiej na pole rzucić 4 operatorów spod budki z piwem w czterech małych kombajnach, jak jednego wyedukowanego na Lexionie za milion euro. Swoją drogą to na te rynki CLAAS chyba nawet domyślnie nie oferuje LEXIONa, a na pewno nie te najnowszej generacji.
  • Odpowiedz
to też są proste kombajny, natomiast wydaje mi się, że ten konwencjonalny układ na wytrząsaczu i młocarni jest bardziej rozpowszechniony + można po nim zbierać wysokiej jakości słomę stąd też taka popularność
  • Odpowiedz
@Michael_Jackson_ bo jest. Możesz sobie chociaż wyjść, pochodzić po korytarzu, skorzystać z Warsu etc. A to co Ty podajesz to jest czynnik ludzki, ten sam sapiący i chrapiący mógłby siedzieć obok Ciebie w autobusie, a p--------a baba przez telefon przez 2 godziny za Tobą itd.
  • Odpowiedz
Przecież to kwestia współpasażerów, na jakich trafiłeś, a nie różnic pociąg vs autobus i skąd w ogóle pomysł, żeby jechać w przedziale jak zależy ci na spokoju?
  • Odpowiedz
Siema Mirki,

Dwa tygodnie temu wziąłem ślub. Żona ma zmienione nazwisko, więc paszport będzie nieważny za 120 dni.
Planujemy podróż poślubną a większość krajów wymaga, aby paszport był ważny przynajmniej 6 miesięcy przed terminem przylotu. Czy w takim przypadku nie możemy lecieć praktycznie nigdzie, bo już polska odprawa paszportowa nas nie przepuści? Myślimy o locie na Madagaskar. ()
#podroze #podrozujzwykopem #slub #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach