Podłoga w salonie z gresu drewnopodobnego bez ogrzewania podłogowego. Ktoś posiada lub doświadczył na żywo? Polecacie, odradzacie?

Rozwiązanie wygodne i estetyczne, by zachować jednolity materiał w salonie z aneksem plus od razu w przedpokoju. Obawiam się, czy nie będzie za zimny ogólnie (niezależnie od możliwych dywanów w newralgicznych miejscach).

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #gres #podloga #glazurnik15k #glazura #wykonczenia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drobar: Płytki tylko w łazience, kuchni i ew. w przedpokoju przy wejściu do domu. Poza tym bym nie chciał nawet jakby mi za darmo ktoś miał położyć, nawet przy podłogówce (twarda, przyjemna powierzchnia).
  • Odpowiedz
@VirusX:
Ja sie nie znam na panelach więc ciężko ocenić jakość, ale kupowałem winylowe w liroju i układałem u rodziców i mogę tylko powiedzieć że wyglądają dobrze, łatwo się układa, łatwe do cięcia, dobrze spasowane - nie widać szczelin, ogólnie bez zastrzeżeń.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mag_: kleje silanowe bym odrzucił, dwuskładnik będzie lepszy - Mapei p902 2k, wakol pu215. Przy takich parametrach deski najważniejsze to sprawdzić wylewkę czy trzyma odpowiednie parametry
  • Odpowiedz
@Kermii: dobrze, że teraz takie nowoczesne czasy bo dawniej to było zacofanie, każdy wiedział że zwierzę gospodarcze do domu nie ma wstępu. teraz postęp paaanie, gospodarz sra do kibla, a pies/kot robi gdzie mu się podoba i jeszcze pan po nim sprząta :D
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Chciałem was zapytać o sposób wykonania tego.

Historia przedstawia się następująco:
W pomieszczeniu znajdowała się piwnica. Zostało powzięte, że zostanie zlikwidowana i zasypana oraz utworzona nowa podłoga.
Piwnica została zasypana piaskiem, który został warstwa po warstwie ubity. Po uzyskaniu odpowiedniego poziomu została położona folia. Na folię położono styropian o grubości 15 cm. Pierwsza położona warstwa betonu to taki mokry i druciana siatka jako zbrojenie. Druga warstwa betonu już była płynna aby móc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Dziwna kolejność robót. Wykonując prace w budynkach nigdy nie masz pewności co do wskaźnika zagęszczenia gruntu oraz jego poziomu, dlatego najlepiej na zasypce zrobić konstrukcyjną warstwę wyrównawczą z betonu. Mleczko cementowe wnika między ziarna dodatkowo wzmacniając podłoże. Na tym wykonuje się hydroizolację z nawiązaniem do istniejącej lub wtórnej izolacji poziomej przegród pionowych, a następnie termoizolację z warstwą dociskową. Odpowiadając na Twoje pytanie, to powinieneś zabezpieczyć termoizolację warstwą rozdzielczą np.
  • Odpowiedz
  • 0
Hej Mireczki, szukam opinii o panelach marki quick-step, zastanawiam się nad kupieniem paneli sig4763. Pewnie ciężko żeby ktoś miał identyczne, więc jakiekolwiek opinie o tej firmie mnie zadowolą. Jeśli natomiast macie jakiekolwiek panele laminowane ze strukturą drewna też możecie napisać czy macie problem z ich czyszczeniem, boję się problemu z wydobyciem brudu. #mieszkanie #patodeweloperka #remontujzwykopem #podloga #panele #mieszkaniedeweloperskie
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@dlotiw żyjemy, przynajmniej ja (). jestem bardzo zadowolony z PERGO dąb nadmorski, deptam już po nich i patrzę już na nie ponad 2 lata i zauroczenie nie minęło, polecam gorąco
  • Odpowiedz
Mirki remontujące. Jakiej firmy panele podłogowe polecacie? Przyznam się szczerze, że do tej pory kupowałem Classena, ale po ostatnim razie zwątpiłem. Przez to, jak zachowywały się pióra, problemy ze spasowaniem podłogę układałem w jednym pokoju 2 dni. Gdy 15 lat temu wykańczałem moje pierwsze mieszkanie, używając Classena, poszło błyskawicznie. A więc kogo kupować, ze względu na trwałość i bezproblemowe układanie?
#remontujzwykopem #podloga
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartolama: z quickstepem będzie ciężko, byłem w wielu sklepach i max co się udało to pare procent od ceny producenta. Pół roku temu była promocja na wszystkie panele -15% niezależnie gdzie zamówiłeś, jak Ci niespieszno możesz sprawdzać co jakiś czas
  • Odpowiedz
rozmawiałem dzisiaj z potencjalnym wykonawcą od posadzki i niesamowicie zjechał pomysł robienia posadzki anhydrytowej (tak mamy w projekcie)

Minusy (podobno)

To się robi tylko w budynkach użyteczności publicznej a nie w prywatnych domach
Anhydryt to odpad który sprzedają
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@bylembordo Miałem robić anhydryt a zrobiłem w końcu cementową. Mam podłogowe po całości i w sumie dla mnie jest bez różnicy że cementową będzie się nagrzewać te 2h dłużej jak z drugiej strony utrzyma 2h dłużej ciepło.... Była tańsza i jest solidniejsza imho
  • Odpowiedz
Jakie jest zdanie wykopu w tej materii?


@bylembordo: moje zdanie jest takie, że gipsopodobne wynalazki są dla mnie malo przekonujące. Cementowa wylweka jest tańsza, solidniejsza i jest to technologia, którą trudno zepsuć. A że ma większą bezwładność cieplną, to w sumie nie wiem, czy bardziej wada, czy zaleta.
  • Odpowiedz
Użytkuje ktoś panele winylowe z firmy Green-flor? Szczególnie chodzi mi o serię Master Trend.

Jak się sprawują w użytkowaniu? Rysują się?

Chcemy je położyć w całym domu, włączając w to kuchnię i wiatrołap.
#winyl #panelwinylowy #greenflor #mastertrend #budujzwykopem #podloga
#budowadomu
seledynowa_panienka - Użytkuje ktoś panele winylowe z firmy Green-flor? Szczególnie c...

źródło: comment_1610705507qftRw2DvB3iHXwyMpvgLlZ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#parkiet #remontujzwykopem #podloga #podlogi

Dobry, znalazłem w domu kilka paczek parkietu dębowego i chciałbym go wykorzystać. Samego parkietu jest ok. 12m^2, a mi potrzeba około 50. Spojrzałem na etykietę, która była na opakowaniu i niestety firma, która go robiła, z tego co widziałem już nie istnieje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Parkiet ma chyba dość nietypowy wymiar 300 mm x 40
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach