Jak najprościej zabielić wycyklinowany parkiet? Najlepiej jakiś biały lakier żebym nie musiał polerować? #budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #remont #parkiet #renowacja #drewno #podloga
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
mazoku
via Zakop- 0
- 0
ma ktoś podłogę drewnianą w kuchni/aneksie kuchennym? jakie to się sprawuje w codziennym użytkowaniu?
#podloga #remontujzwykopem #mieszkanie #wnetrza
#podloga #remontujzwykopem #mieszkanie #wnetrza

3Xpro
via Android- 1
@vykk ja mam, normalnie sie sprawuje, ale mam jeszcze dywanik na rzepy, taki do prania :p
theoforos1
via Android- 2
Pytanie po co ? Zawsze to więcej problemów . Garnek z wodą i już się zacznie
Podłoga w salonie z gresu drewnopodobnego bez ogrzewania podłogowego. Ktoś posiada lub doświadczył na żywo? Polecacie, odradzacie?
Rozwiązanie wygodne i estetyczne, by zachować jednolity materiał w salonie z aneksem plus od razu w przedpokoju. Obawiam się, czy nie będzie za zimny ogólnie (niezależnie od możliwych dywanów w newralgicznych miejscach).
#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #gres #podloga #glazurnik15k #glazura #wykonczenia
Rozwiązanie wygodne i estetyczne, by zachować jednolity materiał w salonie z aneksem plus od razu w przedpokoju. Obawiam się, czy nie będzie za zimny ogólnie (niezależnie od możliwych dywanów w newralgicznych miejscach).
#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #gres #podloga #glazurnik15k #glazura #wykonczenia
@Drobar ... a zimą będziesz cierpieć na odmarzniete palce xD
Masz/planujesz małe dziecko? Płytki są mało komfortowe a dzieciak na podłodze spędza sporo czasu
Masz/planujesz małe dziecko? Płytki są mało komfortowe a dzieciak na podłodze spędza sporo czasu
- 3
@Drobar: Płytki tylko w łazience, kuchni i ew. w przedpokoju przy wejściu do domu. Poza tym bym nie chciał nawet jakby mi za darmo ktoś miał położyć, nawet przy podłogówce (twarda, przyjemna powierzchnia).
Brał ktoś panele winylowe z #leroymerlin ?
Patrząc na opinie na ich stronie, to są słabej jakości. #podloga #remont #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom
Patrząc na opinie na ich stronie, to są słabej jakości. #podloga #remont #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom
@VirusX: Mam paczkę takich paneli wiszą przyklejone na ścianie za telewizorem xd
@VirusX:
Ja sie nie znam na panelach więc ciężko ocenić jakość, ale kupowałem winylowe w liroju i układałem u rodziców i mogę tylko powiedzieć że wyglądają dobrze, łatwo się układa, łatwe do cięcia, dobrze spasowane - nie widać szczelin, ogólnie bez zastrzeżeń.
Ja sie nie znam na panelach więc ciężko ocenić jakość, ale kupowałem winylowe w liroju i układałem u rodziców i mogę tylko powiedzieć że wyglądają dobrze, łatwo się układa, łatwe do cięcia, dobrze spasowane - nie widać szczelin, ogólnie bez zastrzeżeń.
- 0
Polecicie jakiś konkretny klej do desek dębowych klejonych do betonu? Zastanawiam się między Bona R848T a SikaBond 54. Deski od 1m do 2m, szerokość 8 i 12cm, grubość 25mm.
#parkiet #drewno #remontujzwykopem #remont #podloga
#parkiet #drewno #remontujzwykopem #remont #podloga
Jakiś sposób na pozbycie się rys z paneli po jeździku samochodowym, rysy delikatne bardziej jakby porysowanie kredka niż rysa w głębi panela.
#kiciochpyta #panele #podloga #protip
#kiciochpyta #panele #podloga #protip
Orientuje się ktoś, czy takie zniszczenia da się w prosty sposób naprawić? (są to ślady po przesuwaniu kanapy) #parkiet #podloga #remontujzwykopem
źródło: comment_1622914036yVORh8TpWsG8aAREr0T2Kd.jpg
PobierzSzczeniak... Czy coś mogę z nim zrobić czy zostaje wymiana panela?
#panele #remon #remontujzwykopem #podloga
#panele #remon #remontujzwykopem #podloga
źródło: comment_1622709704gUQCtmcsgcrFzXSf6YtvQ0.jpg
Pobierz- 3
@Kermii: dobrze, że teraz takie nowoczesne czasy bo dawniej to było zacofanie, każdy wiedział że zwierzę gospodarcze do domu nie ma wstępu. teraz postęp paaanie, gospodarz sra do kibla, a pies/kot robi gdzie mu się podoba i jeszcze pan po nim sprząta :D
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@thewickerman88: wiesz co, trochę z doświadczenia. Panele dosyć często kładę i jak trafiam na te winyle to widzę taki nowoczesny szajs. Może z racji wieku mam takie podejście( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Maciejo94: jezu z przed dwóch miesięcy wpis
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Łatwo obsadzają się kamieniem, a ciężko czyszczą bo są matowe
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Łatwo obsadzają się kamieniem, a ciężko czyszczą bo są matowe
#anonimowemirkowyznania
Chciałem was zapytać o sposób wykonania tego.
Historia przedstawia się następująco:
W pomieszczeniu znajdowała się piwnica. Zostało powzięte, że zostanie zlikwidowana i zasypana oraz utworzona nowa podłoga.
Piwnica została zasypana piaskiem, który został warstwa po warstwie ubity. Po uzyskaniu odpowiedniego poziomu została położona folia. Na folię położono styropian o grubości 15 cm. Pierwsza położona warstwa betonu to taki mokry i druciana siatka jako zbrojenie. Druga warstwa betonu już była płynna aby móc
Chciałem was zapytać o sposób wykonania tego.
Historia przedstawia się następująco:
W pomieszczeniu znajdowała się piwnica. Zostało powzięte, że zostanie zlikwidowana i zasypana oraz utworzona nowa podłoga.
Piwnica została zasypana piaskiem, który został warstwa po warstwie ubity. Po uzyskaniu odpowiedniego poziomu została położona folia. Na folię położono styropian o grubości 15 cm. Pierwsza położona warstwa betonu to taki mokry i druciana siatka jako zbrojenie. Druga warstwa betonu już była płynna aby móc
- 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Przy posadzach miksokretem normalnie daje się beton na styropian - nic mu nie będzie
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziwna kolejność robót. Wykonując prace w budynkach nigdy nie masz pewności co do wskaźnika zagęszczenia gruntu oraz jego poziomu, dlatego najlepiej na zasypce zrobić konstrukcyjną warstwę wyrównawczą z betonu. Mleczko cementowe wnika między ziarna dodatkowo wzmacniając podłoże. Na tym wykonuje się hydroizolację z nawiązaniem do istniejącej lub wtórnej izolacji poziomej przegród pionowych, a następnie termoizolację z warstwą dociskową. Odpowiadając na Twoje pytanie, to powinieneś zabezpieczyć termoizolację warstwą rozdzielczą np.
Hej Mireczki, szukam opinii o panelach marki quick-step, zastanawiam się nad kupieniem paneli sig4763. Pewnie ciężko żeby ktoś miał identyczne, więc jakiekolwiek opinie o tej firmie mnie zadowolą. Jeśli natomiast macie jakiekolwiek panele laminowane ze strukturą drewna też możecie napisać czy macie problem z ich czyszczeniem, boję się problemu z wydobyciem brudu. #mieszkanie #patodeweloperka #remontujzwykopem #podloga #panele #mieszkaniedeweloperskie
- 2
@dlotiw żyjemy, przynajmniej ja (。◕‿‿◕。). jestem bardzo zadowolony z PERGO dąb nadmorski, deptam już po nich i patrzę już na nie ponad 2 lata i zauroczenie nie minęło, polecam gorąco
@cebula12klocuch13: Haha, dzięki! Już kupione i własnoręcznie położone. Też wziąłem mj3550 :)
Ma ktoś jakiś dobry sposób co zrobić ze szparami między panelem.a ściana ? Mam listwę 16 mm grubości a w dwóch miejscach przerwe 2 cm między ścianą a panelem
#budownictwo #pytanie #panele #podloga #budowadomu
#budownictwo #pytanie #panele #podloga #budowadomu
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Mirki remontujące. Jakiej firmy panele podłogowe polecacie? Przyznam się szczerze, że do tej pory kupowałem Classena, ale po ostatnim razie zwątpiłem. Przez to, jak zachowywały się pióra, problemy ze spasowaniem podłogę układałem w jednym pokoju 2 dni. Gdy 15 lat temu wykańczałem moje pierwsze mieszkanie, używając Classena, poszło błyskawicznie. A więc kogo kupować, ze względu na trwałość i bezproblemowe układanie?
#remontujzwykopem #podloga
#remontujzwykopem #podloga
Cześć,
Szukam kogoś kto ma dostęp do podłóg winylowych QuickStep lub Arbiton w rozsądnych cenach :)
#wykonczenia #podloga #panelepodlogowe #budownictwo
Szukam kogoś kto ma dostęp do podłóg winylowych QuickStep lub Arbiton w rozsądnych cenach :)
#wykonczenia #podloga #panelepodlogowe #budownictwo
rozmawiałem dzisiaj z potencjalnym wykonawcą od posadzki i niesamowicie zjechał pomysł robienia posadzki anhydrytowej (tak mamy w projekcie)
Minusy (podobno)
To się robi tylko w budynkach użyteczności publicznej a nie w prywatnych domach
Anhydryt to odpad który sprzedają
Minusy (podobno)
To się robi tylko w budynkach użyteczności publicznej a nie w prywatnych domach
Anhydryt to odpad który sprzedają
@bylembordo Miałem robić anhydryt a zrobiłem w końcu cementową. Mam podłogowe po całości i w sumie dla mnie jest bez różnicy że cementową będzie się nagrzewać te 2h dłużej jak z drugiej strony utrzyma 2h dłużej ciepło.... Była tańsza i jest solidniejsza imho
- 3
Jakie jest zdanie wykopu w tej materii?
@bylembordo: moje zdanie jest takie, że gipsopodobne wynalazki są dla mnie malo przekonujące. Cementowa wylweka jest tańsza, solidniejsza i jest to technologia, którą trudno zepsuć. A że ma większą bezwładność cieplną, to w sumie nie wiem, czy bardziej wada, czy zaleta.
Użytkuje ktoś panele winylowe z firmy Green-flor? Szczególnie chodzi mi o serię Master Trend.
Jak się sprawują w użytkowaniu? Rysują się?
Chcemy je położyć w całym domu, włączając w to kuchnię i wiatrołap.
#winyl #panelwinylowy #greenflor #mastertrend #budujzwykopem #podloga
#budowadomu
Jak się sprawują w użytkowaniu? Rysują się?
Chcemy je położyć w całym domu, włączając w to kuchnię i wiatrołap.
#winyl #panelwinylowy #greenflor #mastertrend #budujzwykopem #podloga
#budowadomu
źródło: comment_1610705507qftRw2DvB3iHXwyMpvgLlZ.jpg
Pobierz- 0
- 0
@seledynowa_panienka: ma rdzeń mineralny, jest grubszy, sztywniejszy, odporny na zmiany temperatury i wodę
#parkiet #remontujzwykopem #podloga #podlogi
Dobry, znalazłem w domu kilka paczek parkietu dębowego i chciałbym go wykorzystać. Samego parkietu jest ok. 12m^2, a mi potrzeba około 50. Spojrzałem na etykietę, która była na opakowaniu i niestety firma, która go robiła, z tego co widziałem już nie istnieje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Parkiet ma chyba dość nietypowy wymiar 300 mm x 40
Dobry, znalazłem w domu kilka paczek parkietu dębowego i chciałbym go wykorzystać. Samego parkietu jest ok. 12m^2, a mi potrzeba około 50. Spojrzałem na etykietę, która była na opakowaniu i niestety firma, która go robiła, z tego co widziałem już nie istnieje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Parkiet ma chyba dość nietypowy wymiar 300 mm x 40
@D3xxT3r: pytanie, czy nie będzie taniej kupić 50m2 standardowego parkietu zamiast 40m2 nietypowego i mieć ewentualne problemy z różnicą kolorów albo czegoś innego
@Podlaski_warmianin: nie widzę tego. Tak trzeba skrobać
- 0
@Podlaski_warmianin: mozaikę klei się do podkładów a dopiero na podłogę.
Mirki, jaką podłogę daliście do pokoju z aneksem kuchennym? Najbardziej obawiam się, że od płytek będzie zimno w stopy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie chcę robić podłogówki
#wykonczenia #mieszkanie #podloga
#wykonczenia #mieszkanie #podloga
Jaka podłoga?
- Panel 54.8% (40)
- Płytki 45.2% (33)
- 3
@Sponsorowany_z_500plus: to daj winyl
@Sponsorowany_z_500plus: część kuchni plytki, reszta panele.




























