Miruny, podpowiedzcie proszę - muszę kupić panele w przyszłym tygodniu do mojego #mieszkanie, 40m2, może być nawet 8mm grubości, bo na aktualną nierówną podłogę idzie płyta OSB.

Gdzie kupić, żeby było dobre i nie wydać dużo pieniędzy? Celuję w limit do 40 zł na metr kwadratowy. Kolor to jasny dąb.


#panele #podloga #remont #remontujzwykopem
blunch - Miruny, podpowiedzcie proszę - muszę kupić panele w przyszłym tygodniu do mo...

źródło: comment_1602354100I2qQzpYSH1EpWQqEQABdA6.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i mirabelki, mam do położenia w domu podłogę z desek warstwowych parkiet Hajnówka, podłoga pływająca, pomiar wilgotności posadzki metoda CM w najgorszym miejscu pokazał 3.5%, reszta jest raczej poniżej 2.3%-2%, oczywiście podłoga pływająca na podkładzie z folia izolacyjna, myślicie że wylewkę trzeba dalej suszyć czy jest już na tyle dobrze że nic nie powinno złego się dziać?
#podloga
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w całym mieszkaniu panele podłogowe nieudolnie położone przez poprzedniego właściciela na starych deskach (zdjęcie przykładowe, nie moje). Efekt jest taki, że podłoga skrzypi, a panele wyłamują się z piór (zakładek). W jednym pokoju na szybkości, przed wprowadzką, wymieniłem panele, bo poprzednie były w tragicznym stanie. Efekt jest taki, że te nowe, są już w kiepskim stanie i skrzypią. Deski pod spodem są nierówne i porozsychane, wygięte w kształcie łódki. Teraz pytanie
pogop - Mam w całym mieszkaniu panele podłogowe nieudolnie położone przez poprzednieg...

źródło: comment_1600292815uZD6T8h3PdfoGqnOaYA0Ip.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wymyśliłem sobie, żeby zalać te deski centymetrową warstwą żywicy epoksydowej, żeby solidnie złapać i unieruchomić podłoże. Taniej wyjdzie oczywiście płyta OSB, ale obawiam się, że będzie to nadal pracować. Jakieś rady?


@pogop: lać żywicy to hardkor (wyjdzie drogo, problematycznie - bo ci przez szpary gdzieś poucieka, bo nie rozpłynie się idealnie, albo rozpłynie się idealnie - jak poziom - a to wcale nie oznacza że idealnie wszędzie 1cm) itd.

Możesz "wycyklinować"
hrumque - > Wymyśliłem sobie, żeby zalać te deski centymetrową warstwą żywicy epoksyd...

źródło: comment_1600293315usGKwsulZTYpuTP3cP6tFq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
płyta OSB da radę. Powkrecana na śruby.


@mackw: ta, znam to z praktyki. NIE RADZĘ. Im bardziej skręcałem, "to tu to tam, gdzie się podnosi albo skrzypi - tym bardziej skrzypiało gdzie indziej. Po paru latach rozbierałem takie podłogi, bo skrzypiało trzeszczało już okrutnie. Co się okazuje? Od pracy mechanicznej (np od zmian wilgotności, temperatury itd a osb i drewno zupełnie inaczej pracują) PONAD 90% wkrętów było zerwanych-ściętych !

Takie
  • Odpowiedz
MIrki... Kamienica 100 lat. Wywalone wszystko w kolejności czyli płyty ala pilśniowe, potem stary parkiet (mozaika), potem różowa sklejka jakaś, papa, dechy stuletnie i na końcu setki kg szlaki. W mieszkaniu śmierdziało.
Co teraz zrobic? Główne założenie wygrac ze smrodem i zrobic podloge pod nowe panele. Co muszę zrobić? Nie znam się na tym. Wylewka? Styropian? Oczywiście wezmę fachowca ale chciałbym wcześniej się dowiedzieć żeby się nie nadziać na jakąś fuszerkę potem.
tadocrostu - MIrki... Kamienica 100 lat. Wywalone wszystko w kolejności czyli płyty a...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tadocrostu: żeby pozbyć się smrodu wszystko trzeba odkurzaczem potraktować a potem zrobiłbym ozonowanie. Co do stropu chyba najbardziej trafiony będzie styrobeton (niski ciężar i nadaje się na krzywe powierzchnie)
  • Odpowiedz
@tadocrostu: jak wyrzuciłeś już cały ten syf to spryskaj jakimś preparatem na grzyba typu pufas, to dobrze Ci to wszystko zdezynfekuje i wykurzy, ale przy tym musisz ostro powietrzyć. Potem bym ten strop zagruntował, zwykłym gruntem pod malowanie ścian, żeby się nie pylił. W żadne wylewki bym się nie bawił bo tylko obciążysz strop. Pomiędzy podłogą na ruszcie drewnianym (taką jaką miałeś), a wylewaną jest spora różnica. Zrób taką samą
  • Odpowiedz
Jestem na etapie wybierania #podloga do #mieszkanie.
Powiedzmy, że mogę wydać do 300 zł za m2, a do położenia mam 80 m2.
Sposób użytkowania typowo domowy: czasem się wejdzie w ubłoconych butach, czasem coś się rozleje; w szpilkach nikt nie tańczy.
Iść w drewno, gres czy panel wodoodporny? Trochę boję się późniejszych kosztów utrzymania drewna. Słusznie?
#remontujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy można zastosować tekturę falistą jako podkład pod panele podłogowe przy ogrzewaniu podłogowym?

Jeśli tak, to jaką tekturę wybrać? Pod nią i tak dać folię?
Są różne: http://www.cart-pack.pl/rodzaje-tektury.html

Podłoże jest równe, a specjalistyczne podkłady za 20zł/m2 mnie nie interesują, podkład ma mieć dla mnie dobrą przewodność cieplną, wytłumienie mnie w ogóle nie obchodzi
xtedek - Czy można zastosować tekturę falistą jako podkład pod panele podłogowe przy ...

źródło: comment_1596540485Bz9fF13B9gSQioEesHUAzU.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki jest najlepszy podkład pod pływającą deskę warstwową? Szczególnie zależy mi tłumieniu dźwięku kroków. Podłoże to beton (mieszkanie deweloperskie).
Większość poradników mówi, że maty polistyrenowe XPS, natomiast jak rozmawiałem z kilkoma fachowcami to polecali korek.
Porady mile widziane :)
#remont #remontujzwykopem #podloga
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem początkujący związane z budownictwo. Z tatą byśmy chcieli zabrać się za wymianę starej podłogi z desek. Legary tkwią w piachu, piach do samych desek. Ten budynek został zbudowany przed wojną jakoś 1937-1938r. Trochę wczytałem na ten temat ale może ktoś z Was ma jakieś propozycji co układać krok po kroku? Każdy inaczej mówi że warto ocieplić sytropian lub wełna mineralna. Też planuję zamontować ogrzewanie podłogowe jako uzupełnienie aktualnego systemu grzewczego palenie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xune: teraz promuje Wicanders Start SPC - na papierze super ale jeszcze nie jest mocno przetestowany więc się wstrzymuje z oceną, nomad flo i hydrocork z wicandersa też bardzo ok, przetestowane, ale cena wyższa
  • Odpowiedz
Co położyć na podłogi w domu na ogrzewanie podłogowe? Kuchnia, łazienki i wejście będą w płytkach. Nie mam pojęcia co zrobić z resztą domu. Znajdę gdzieś zestawienie, który materiał jaką ma przepuszczalność ciepła - vinyl, drewno czy panel? Mam mocne dylematy co wybrać
#budowadomu #dom #wykonczenia #podloga
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach