Czy ktoś posiada jakieś informacje na temat dzisiejszych problemów na linii Gliwice - Katowice? S1. Ranny pociąg do Zawiercia wypadł, a pozostałe były opóźnione. Nie wiem jak sprawa ma się aktualnie. W zeszłym tygodniu ktoś zajumał trakcje
#kolejeslaskie #gliwice #katowice #pkp
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@zozol1950: Bilet weekendowy (bez zniżki studenckiej), bądź możesz kupić bilet po prostu na wybrany przez Ciebie pociąg że zniżką 51% na wybraną relację z ważną legitymacją studencką. Do Warszawy masz chyba nawet ofertę taniomiastową. Musisz policzyć co Ci się bardziej opłaca. Na bilecie weekendowym w czasie jego trwania masz nieograniczone przejazdy.
  • Odpowiedz
@Jarek_Bzoma: Intryga iście kryminalna. Czytałem trochę Agathy Christie i według mnie mogło być tak, że każdy z was puścił po jednym. Osiem pierdów - osiem osób. Przypadek? W Morderstwie w Orient Expressie był podobny wątek. Tu pociąg, tam pociąg. Człowieku, to wszystko jest ze sobą połączone!
  • Odpowiedz
Takie rzeczy jak to z prawej to żuraw do wodowania. Pozostałości po tym gdy parowozy prowadziły pociągi po naszych torach. W wielu stacjach można je spotkać, czasem nawet działają. Dzięki temu np. w Poznaniu parowozy mogą wykonywać pracę pociągową z pasażerami co weekend.

A dziś tak jak wczoraj\/
57001 12:26 Poznań Główny - Rzepin 13:49
71004 15:07 Rzepin - Poznań Główny 16:30
#pkp #100twarzykolejarzy #atencyjnymaszynista #
P.....y - Takie rzeczy jak to z prawej to żuraw do wodowania. Pozostałości po tym gdy...

źródło: comment_1580818513YxUHBM6Lo3t9gsjVzyJwXF.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LK7 czas przejazdu przed modernizacją - 2h 20 min
Po modernizacji - 3h 10 min
Objazdem przez Łuków ze zmianą czoła - 2h 50 min

#pkp #kolej
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mat9 @johnymielony69 @ziemniag
Wszystkie pociągi kategorii Intercity (IC) w standardzie mają gniazdka do ładowania. Zdarzyć się może zamiana wagonów i wtedy takiej możliwości nie będzie ale ogólnie ta klasa oferuje takie udogodnienia. TLK już rzadziej ale czasem jadą na nowych wagonach i też jest przyjemnie.
  • Odpowiedz
#pociagi #pkp z takich osobistych osiągnięć to nie umiem jeździć pociągami - niby mam bilet ale nigdy nie wiem do którego pociągu i którymi drzwiami wsiąść, parę razy jadąc pendolino z warszawy do krakowa na rozpisce było że mój pociąg podjedzie na peron X, i jak tam byłem i podjeżdzał pociąg z numerem z biletu i napisem kraków to się okazywało że to pociąg w przeciwną stronę albo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
@ajuto00 ciężko, żeby nie był. najwieksza liczba pasażerów, a pociągów znacznie mniej niż w Warszawie.

ten Dolny slask to pilnie potrzebuje inwestycji w kolej, bo ludzie tutaj po prostu lubia sie nia poruszać. Główny to jedno, ale jest jeszcze potrzeba ogarnięcia swiebodzkiego.
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: Głupie pytanie - jak to jest, że Gdynia obsługuje więcej pasażerów niż Gdańsk skoro jej znaczenie w regionie jest znacznie mniejsze? Może się ktoś na ten temat wypowiedzieć?
  • Odpowiedz
"Fajny" mamy w #legionowo system informowania o odjazdach i opóźnieniach pociągów. Taki nie za bardzo informujący. Dzisiaj znowu opóźnienia. Patrzę na tablicę odjazdów pociągów w stronę Warszawy, a tam zniknęly prawie wszystkie odjeżdżającw w stronę stolicy. Opóźnione czy nie, nie ma po nich śladu. Za 5 min. Wjeżdża #skm S9 w stronę Warszawy. Później dowiedziałem się, że też opóźniony. Szybki skok przez 3 tory na drugi peron i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Laszl0:
Jak byłem w Legionowie, to na dworcu informacje z megafonów, były po odjeździe pociągu. Z lepszych, to było info o zmianie peronu. Oczywiście pociąg odjechał wcześniej, a ludzie zostali na peronie.
  • Odpowiedz