Mireczki, chce sobie napisac taki panel do zarzadzania wieloma stronami, ktore posiadam. Maja one taka sama strukture plików jak i bazy mysql. Większość z tych stron będą na tym samym serwerze co panel, kilka na innym. Z poziomu panelu bede glownie pobieral dane z bazy danej strony i ewentualnie dodawal rekordy. Chcialbym rowniez miec mozliwosc edycji konkretnego pliku ktory jest na kazdej stronie. Jak to sobie najlepiej zorganizowac? Oplaca sie przetrzymywac dane
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 0
@uirapuru: No niestety ale chyba za późno, ponad 30 stron stoi :/
@starskaj: To sobie dopisz jeden plik, który będzie odpalał się z crona co jakiś czas modyfikując bazę danych zgodnie z wytycznymi. Nie wiem jaki sobie tam interface postawisz. Wtedy nie musisz zmieniać wszystkich stron, tylko powrzucasz tam te pojedyncze pliki. Jeżeli nie chcesz bawić w crona, może dać tam pliki, do których będziesz odwoływał się ze swojego panelu.
- 1
- 0
@Jurigag: nie, musisz sobie to zrobić.
1. tworzysz tabelę asocjacyjną, piszesz skrypt, który ją wypełni
2. usuwasz kolumnę one2one
3. piszesz sobie skrypt, który znajdzie zduplikowane rekordy (zbiór A), wybierasz sobie z tego zbioru reprezentanta x i we wszystkich tabelkach zamieniasz każdy element z A na x.
W czym problem?
1. tworzysz tabelę asocjacyjną, piszesz skrypt, który ją wypełni
2. usuwasz kolumnę one2one
3. piszesz sobie skrypt, który znajdzie zduplikowane rekordy (zbiór A), wybierasz sobie z tego zbioru reprezentanta x i we wszystkich tabelkach zamieniasz każdy element z A na x.
W czym problem?
- 0
@luki-p: żaden, myślałem że ktoś ma jakiś gotowiec xD
- 1
cześć, szukam kogoś kto dokończy mi mały projekt w #php + #mysql. Oczywiście za odpłatością. Miałby ktoś ochotę? ;-)
#programowanie
#programowanie
- 2
Witajcie, kieruję pytanie do #php i #programowanie .
Mam sobię klasę A. Da się jakoś w klasie A pobrać nazwę jej obiektu?
Np.:
class A{
Mam sobię klasę A. Da się jakoś w klasie A pobrać nazwę jej obiektu?
Np.:
class A{
- 1
Mam request POST wywoływany w apce desktopowej w którym wysyłam kilka różnych informacji. Ten POST może zostać przechwycony, dlatego chciałbym jakoś zabezpieczyć to przed wywołaniem z "zewnątrz".
Co polecacie do tego ? Jakieś sprawdzone metody ?
#php #programowanie #webdev
Co polecacie do tego ? Jakieś sprawdzone metody ?
#php #programowanie #webdev
- 1
- 14
Czołem Mircy, nagrałem nieco wcześniej niż zwykle nowy odcinek a w nim parę nowości m.in. PhpStorm i composer :)
#odzeradowebdeva <-- można obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°) #php #webdev #quatronetszkolenie #composer #phpstorm
#odzeradowebdeva <-- można obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°) #php #webdev #quatronetszkolenie #composer #phpstorm

W perspektywie tego, że chciałbym pracować zdalnie po studiach w programowaniu, to czy dalsze inwestowanie w #java ma sens? Orientuje się ktoś jak wygląda rynek pracy pod tym względem? Czy lepiej przerzucić się na np. #php czy #javascript?
#pytanie #programowanie
#pytanie #programowanie
konto usunięte via Android
- 8
@kufelmleka: Zdalnie więcej jest pracy w technologiach, które są mniej "enterprise" vide Railsy, JavaScript, PHP.
@kufelmleka: a od kogo będziesz sie uczył, gdy od razu będziesz pracować zdalnie?
Mireczki, stawiał ktoś php7 fpm na ispconfig3? Zrobiłem wszystko z https://www.howtoforge.com/tutorial/how-to-install-php-7-on-debian/#comments
Niestety mam blank page na
php
phpinfo();
?
Natomiast jako FCGI śmiga.
Niestety mam blank page na
php
phpinfo();
?
Natomiast jako FCGI śmiga.
- 2
- 0
@DJ_MuTeD: a korzystam też, owszem - na razie jedynie na frontendzie, który robi za reverse proxy
Może ktoś podpowie jak to rozwiązać :)
Robię stronkę na #wordpress. Strona ma responsive design. Strona wpisu wygląda w taki sposób, że jest sobie zwykły wpis i do niego są dołączane różne bloki (obrazek, youtube, twitter itp). Zrobiłem aby wszystko ładowało się ajaxem i to było dobre. Jednak klient powiedział, że dołączae bloki nie będą indeksowane przez google (SEO), więc przerobiłem to w taki sposób, że ładuję sobie wszystkie
Robię stronkę na #wordpress. Strona ma responsive design. Strona wpisu wygląda w taki sposób, że jest sobie zwykły wpis i do niego są dołączane różne bloki (obrazek, youtube, twitter itp). Zrobiłem aby wszystko ładowało się ajaxem i to było dobre. Jednak klient powiedział, że dołączae bloki nie będą indeksowane przez google (SEO), więc przerobiłem to w taki sposób, że ładuję sobie wszystkie
@mariecziek: zobacz sobie w kodzie tego slidera z którego korzystasz czy w js nie ma jakiejś metody właśnie do ponownej inicjacji slidera i wtedy po tym jak nim manipulujesz użył ten metody.Po tym jak pobierzesz to ajaxem i wrzucisz w kontener
@mariecziek: wiadomo :)
@TheFuckingRoses: nie no, to wina dokumentacji. Wiele razy naciąłem się że coś nie działało... Po czym okazuje się że refactoring nazwy zrobili :(
@TheFuckingRoses: jak kiedyś cię coś zaskoczy to polecam:
https://github.com/symfony/symfony/blob/master/UPGRADE-3.0.md
Zanie długo mnie czeka migracja -_-
https://github.com/symfony/symfony/blob/master/UPGRADE-3.0.md
Zanie długo mnie czeka migracja -_-
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@normanos: artykuł jest skierowany raczej do amatorów, tytuł artykułu błędnie sugeruje, że React spełnia taką samą rolę jak Angular / Ember - tak nie jest. Porównanie to jest żadne, autor ot tak pokrótce opisał każdy z tych frameworków. Pierwszą zaletą każdego z tych trzech jest 'performance', więc czemu nie wpiszemy kolejnej zalety - 'It's a framework' :P?
No i jest kilka twierdzeń, z którymi nie jestem w stanie się zgodzić,
No i jest kilka twierdzeń, z którymi nie jestem w stanie się zgodzić,
- 1
@korynt: co mu się nawinie z innych newsletterów
Mirki, szybkie pytanie, piszę pewien prosty programik w php i chciałbym pomieszać pozycje w tablicy dwuwymiarowej, ale tylko te z "drugiego wymiaru"?? Jak się za to zabrać??
#naukaprogramowania #php #programowanie
#naukaprogramowania #php #programowanie
- 2
@znacznik_meta: Ja bym przeleciał foreachem po pierwszym wymiarze i potraktował drugi shuffle:
http://php.net/manual/en/function.shuffle.php
http://php.net/manual/en/function.shuffle.php
@pitu-pr: zrób to jakoś tak:
array_walk($array, function (&$item) { shuffle($item);});
array_walk($array, function (&$item) { shuffle($item);});
- 2
Witajcie ! Mam pytanie w kategorii #php.
Mam sobie klasę
class modelArticle extends Model
{
protected $sql
Mam sobie klasę
class modelArticle extends Model
{
protected $sql
- 1
@mariecziek: No jak z definicją wszystko jest okey to stawiałbym na
nonce. Spróbuj jeszcze po prostu coś takiego:function pluginname_custom_add_save( $postI D){
if (wp_verify_nonce($_POST['_inline_edit'],@mariecziek: nadpisujesz je pustymi, men
- 2
WordPress Developer ( ͡º ͜ʖ͡º)
Poznań,
widełki: 2 500 – 4 000 PLN netto,
szczegóły: [WP Developer]( http://makemymind.pl/szk…/wordpress-developer-nr-ref-612015/)
Firma zdaje sobie sprawę, że WP Dev mają dodatkowe zlecenia i udostępnia przestrzeń, w której spokojnie można
Poznań,
widełki: 2 500 – 4 000 PLN netto,
szczegóły: [WP Developer]( http://makemymind.pl/szk…/wordpress-developer-nr-ref-612015/)
Firma zdaje sobie sprawę, że WP Dev mają dodatkowe zlecenia i udostępnia przestrzeń, w której spokojnie można
- 11
Cześć Mirki, wrzuciłem nowy odcinek na YT. Tym razem porozmawiamy trochę o SQL Injection a głównym tematem odcinka są relację w bazie danych oraz JOIN-owanie rekordów. Przypominam również że 11 grudnia w Krakowie odbędzie się 3 edycja PHPers, wstęp jest darmowy tak więc gorąco zapraszam Was na tą imprezę.
#odzeradowebdeva <-- można obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°) #php #webdev #sqlinjection
#odzeradowebdeva <-- można obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°) #php #webdev #sqlinjection

@dyktek: Fajne, przyda się ;)
- 166
Od jakiegoś czasu staram się pisać kod. W końcu zrozumiałem tego gifa i kisnę za każdym razem :D
#programowanie #css #php #humorinformatykow #html #html5
#programowanie #css #php #humorinformatykow #html #html5
źródło: comment_A5xujG8NWFe78GmRKWrPb6FmsJgCpWXN.gif
Pobierz- 14
@PanKtos:
To teraz postaw sobie za cel osiągnięcie takich kompetencji, żebyś mógł z pobłażaniem kisnąć z ludzi, którzy kisną z tego gifa. I opanowanie narzędzi na tyle, by móc przewidzieć co się stanie, gdy użyjesz ich w określony sposób.
Wyobraź sobie chirurga, który grzebie w czyichś bebechach na takiej zasadzie, jak ten obrazek...
Wbrew pozorom, zaskakująco wielu koderów (choć może nie chłoptasi od PHP...) generuje oprogramowanie, które może kogoś w
To teraz postaw sobie za cel osiągnięcie takich kompetencji, żebyś mógł z pobłażaniem kisnąć z ludzi, którzy kisną z tego gifa. I opanowanie narzędzi na tyle, by móc przewidzieć co się stanie, gdy użyjesz ich w określony sposób.
Wyobraź sobie chirurga, który grzebie w czyichś bebechach na takiej zasadzie, jak ten obrazek...
Wbrew pozorom, zaskakująco wielu koderów (choć może nie chłoptasi od PHP...) generuje oprogramowanie, które może kogoś w
- 8
@PanKtos: Jak zaczynasz zauważać że to wcale nie jest takie proste i wątpić w swoje umiejętności itp. to znaczy że posuwasz się do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://www.vikingcodeschool.com/posts/why-learning-to-code-is-so-damn-hard
http://www.vikingcodeschool.com/posts/why-learning-to-code-is-so-damn-hard
źródło: comment_xHMYR2GSPuYtlbs1IghsVckEtT3KmsTZ.jpg
Pobierz- 1
Jak by ktoś chciał porobić sobie na serwerze z PHP7 to mogę założyć konto u siebie. W końcu znalazłem chwilę i doinstalowałem.
#php
#php
- 2
- 1
@MacDada: Łatwiej oczywiście. Wrzuciłem na serwer gdzie trzymam jakieś mało ważne rzeczy + stronę pod Teamspeak3 na silex.
Od razu wyszedł problem z biblioteką do obsługi TS w PHP. Ktoś nazwał tam klasę jako String ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od razu wyszedł problem z biblioteką do obsługi TS w PHP. Ktoś nazwał tam klasę jako String ( ͡° ͜ʖ ͡°)



























Dodałem w config.yml parametry twittera. Dodałem path w security.yml, Dodałem funkcję (która nic nie robi, ale inaczej nie działało logowanie się przez FB, więc dodałem i dla Twittera). Dodałem case w OAuthUserProvider. Zaktualizowałem encję i zaktualizowałem DB. Na początku wszystko