Ten problem prześladuje mnie od dawna i zastanawiam się czy jest do tego jakieś eleganckie rozwiązanie. Aktualnie korzystamy z php7.

Mam taki prosty kod:

$countries[] = $organizationUser->getOrganization()->getCountry->getId()

On
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prestashop #php
Mirki , chciał bym pobrać group_name w product-list.tpl
Jak rozumiem to są nazwy kategorii produktów.
W product.tpl wystarczyło napisać {$group.name} no ale niestety chyba plik product-list.tpl nie ma ich zaimportowanych jest jakaś złota zasada jak takie rzeczy pobierać ?

wszystko jest w productControlel.php jak to wyciagnąć do smartów. tak wyglada funkcja w php https://jsfiddle.net/g4fjmt5k/
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzysztofu:
Hej, zanim zacznę myśleć czy jestem wstanie ci odpowiedzieć możesz mi powiedzieć jaka to presta 1.6 czy 1.7? ;)

W 1.7 w jednym module kombinacje produktu pobieram w ten sposób:

$engraverProduct=new Product($engraverProductID);
$engraverProductCombinations=$engraverProduct->getAttributeCombinations($this->context->language->id);
  • Odpowiedz
Edytor kodu na windowsa, który najlepiej radzi sobie z otwieraniem i zapisywaniem plików na serwerze to ... ?
Na codzień klepię na OS X i Coda radzi sobie z tym znakomicie, muszę się przesiąść na parę dni na Win i szukam czegoś równie dobrze działającego.

#php
#programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MartinoBlankuleto: korzystam z PHP designer - działa bezpośrednio wysyłając zmiany na serwer. tzn - klikam ctrl+s i się wysyłają już zmiany, dzięki temu nie muszę korzystać z klienta FTP.
Nie potrzeba żadnych wtyczek a konfiguracja jest banalna.
Aczkolwiek to już przestarzały program.
  • Odpowiedz
Drogie Mirki i Węgierki z #naukaprogramowania, jaką polecacie książkę the best of the best w temacie #php? Tak wiem, "książki są bez sensu, pisz kod, tylko praktyka!!1one". Piszę i robię różne zadania i ogarniam tutoriale, ale jestem chyba staroświecki i chciałbym mieć obok kompa jakiś dobry tom i spisane wszystko co i jak.
Jakieś sugestie?
#kiciochpyta #programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbuję się nauczyć #docker i mi coś nie idzie. Załóżmy że mam aplikację #php na swoim dysku i wziąłem sobie obraz ze wszystkim co trzeba i podpiąłem folder.
- muszę odpalać exec i wtedy wykonywać composer install i te sprawy?
- muszę też wchodzić w powłokę żeby obsługiwać artisana?
- jeżeli w/w to prawda, to mogę zapomnieć o zsh który mam na "lokalu" i aliasach?
- co się dzieje
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aso824 devowy stack na tym polega: montujesz katalog z kodem i wszelkie polecenia jak composer, CLI twojej apki odpalasz samodzielnie z pomocą docker exec.
Docker-compose tworzy nowy kontener tylko wtedy, gdy uruchomisz docker-compose up i coś zostało zmienione w konfiguracji kontenera (np. zmienne środowiskowe, porty, woluminy, itp.). Z założenia kontenery są bezstanowe, więc nie powinieneś modyfikować nic w ich systemie plików, bo potem będzie "u mnie działa", a u kolegi
  • Odpowiedz
@aso824: niezmiennie, zamiast docker exec polecam utworzenie dodatkowego serwisu w docker-compose.yml i używanie go jako CLI. Wady: dodatkowy serwis; Zalety: nie bloatujesz serwisu php aplikacji rzeczami które są zbędne do jej uruchomienia, jak choćby zsh + aliasy, nie uruchamiasz dodatkowego procesu w działającym kontenerze, masz osobne ustawienia php dla cli i cgi, itd

Generalnie skrypty takie jak composer install możesz wykonać na hoscie ale po to masz dockera by każdy
  • Odpowiedz
@lis6502: spieszę cię więc poinformować, że tak to nie wygląda w normalnym życiu i to twoja firma jest odstępstwem od normy. W normalnej, dużej firmie, jest specjalizacja, od tego są devopsi, żeby robić zmiany operacyjne, dbać o konfigurację, aktualizować paczki systemowe i inne takie. Normalnie, backendowi czy frontendowi programiści tego nie robią, mało tego, robić tego nie powinni, to nie ich robota. Tak jak i devopsi nie powinni dotykać kodu
  • Odpowiedz
@blakker: Masz błąd w HTML.

W tagu button przy atrybucie name zamiast = napisałeś -, więc jest to syntax error.
W efekcie ten button nie ma nazwy "submit", więc po jego kliknięciu nie idzie postem pole o tej nazwie, a to z kolei powoduje, że z punktu widzenia PHP nie jest spełniony warunek if($_POST["submit"])
  • Odpowiedz
Poza ponad 200 ofertami dla juniorów - znajdzie się także coś dla bardziej zaawansowanych. Dzisiaj oferty dla wszystkich zainteresowanych pracą z Backendem:

`
`
BACKEND JOBS

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zalecane stawianie spacji w php?
Na tutku mi pokazuje:

echo $string1."".$string2;

Tam gdzie ." "., tam spacja.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@usmiechniety_syzyf certyfikowany magento dev here,
pracowałem kilka lat w Magento 1.x, próg wejścia w technologię jest spory i dużo ludzi potrafi się odbić, próg wejścia do 2.x jest jeszcze wyższy, ale jest to bardzo dobry kombajn z którym można zrobić wszystko, tylko idź do jakiejś porządnej firmy bo jak nie to będziesz co chwilę słyszał "co, wycena takiej pierdółki na 8h? ja znam gościa co w woocommerce to w 5 min
  • Odpowiedz
Chciałbym pogrupować komentarze po artykule.
Relacje: User <-> Comment <-> Article

$comments = Comment::whereUserId($id)->groupBy('article_id')->get();
Zapytanie zwraca 2 komentarze (powinno 3), które nie są pogrupowane. Co może być nie tak?

#naukaprogramowania #php #laravel
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JewelOfTheNile: problem jest taki, że nie koniecznie rozumiesz jak działa groupBy w eloquent (generalnie w mysql)
Group by w bazie na rekordach spowoduje, że zwróci ci po pierwszym rekordzie spełniającym warunek dla grupy.
Jesli miałeś 3 rekordy i dwa z nich miały articleid dajmy na to 2 i jeden miał id 3 to zwróci ci 2 rekordy a nie 3.

Jeśli chcesz pogrupować je w sensie że będziesz miał tablicę która będzie
  • Odpowiedz
Robię skrypt edytujący wpis na stronie. wpis wygląda jak poniżej w linku
https://pastebin.com/mt1akw2i
W momencie kiedy chcę edytować to wszystko jest ok. Problem zaczyna się kiedy klikam na "Update Task". W bazie danych w kolumnie "name" stare informacje się usuwają a nowe się nie wpisują, tylko pozostaje pusta komórka.

Może ktoś sprawdzić skrypt czy jest z nim wszystko ok, bo ja błędu niestety nie widzę a nie działa jak powinno

#php
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Baczy: to nie jest dobry pomysł, nie idź tą stroną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

$id = $_GET['id'];
$sql = "select * from tasks where id = '$id'";
  • Odpowiedz
Stoi sobie kontener dockera i działa. W phpstormie skonfigurowałem sobie z nim połączenie, ustawiłem interpreter z kontenera, podałem ścieżkę do autoloadera, ustawiłem phpunita. Wszystko łączy i śmiga.
Ale teraz gdy chcę odpalić testy to phpstorm zaczyna stawiać kontener od nowa zabijając ten istniejący. Wykona testy a potem go zamknie. Więc ja wtedy muszę uruchamiać wszystko od nowa.
To powinno tak działać czy robię coś nie tak?
#docker #php
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Benzen: Tak to działa, niestety. PHPStorm póki co nie umie into działający kontener.

Zwróć uwagę, że konfigurując interpreter wybierasz obraz, a nie kontener. A jeśli robisz konfigurację dla docker-compose, to wciąż PHPStorm będzie to stawiać od nowa i zamknie po ukończeniu testów. Zdaje się, że to dlatego, że robi docker(-compose) run, a nie exec.

Skoro mówisz o tym, że Ci zamyka kontener, to obstawiam, że masz docker-compose'a, skonfigurowany fpm itp.
Także może
  • Odpowiedz
@zakopiak: Dzięki za odpowiedź, widzę niepotrzebnie się dzisiaj wkurzałem 2 godziny, że nie mogę tego poprawnie postawić.
Rzeczywiście używam docker-compose, jednak wyciągane gdzieś testów i pilnowanie zależności to jak dla mnie trochę słabe rozwiązanie, tak samo jak instalowanie ssh. Chyba na razie po prostu będę wchodził do kontenera i odpalał testy ręcznie. Żeby zachować pozory użyję nawet konsoli w stormie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Panowie coś tam sobie klikam raczej mocno amatorsko i mam mały problem. Mam mały skrypt, który na podstawie danych z bazy rysuje wykres miesięczny - tylko, że z miesiąca mam ponad 2000 rekordow i na tyłu jest rysowany wykres co, ani nie powala wydajnością ani nie wygląda.

W jaki sposob wykonać zapytanie by obliczało średnia z dnia i tak podstawiać do wykresu lub chociaż losowy rekord z danego dnia?

A, może prościej będzie zrobić
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#32 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju projektu!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecicie jakieś video kursy #php7 dla totalnie początkującej osoby, która nie programuje? Patrzyłem na #udemy i trochę tego jest, ale ciężko znaleźć coś od zera i żeby było pod php7
#webdev #php
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #webdev

Jak najprościej da się zrobić enkodowanie obiektu do JSON tak żeby później móc z JSON zrobić obiekt? Mam na przykład klasę A implementującą ArrayIterator która zawiera w sobie obiekty różnych typów, na przykład B C i D, jak enkodować i dekodować klasę A do JSON w PHP?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JamesBlond: a JsonSerializable można zastąpić po prostu jakąkolwiek metodą bo to tylko interfejs. ;-)

Ale raczej nie o to chodzi. Interfejs JsonSerializable implementujesz, aby PHP go użył w metodzie json_encode, idąc dalej oczekiwalibyśmy, że i w drugą stronę damy radę przy użyciu json_decode. Jeśli z kolei nie użyjemy json_encode/json_decode (bo ta druga funkcja nie zwróci nam naszego obiektu), to ten interfejs jest nam niepotrzebny.
  • Odpowiedz