Wpis z mikrobloga

Do wysyłanie użytkownikom maili powitalnych jakiś mireczek polecił mi wczoraj SwiftMailer.
Zakładam, że na zwykłym hostingu bez VPS tego nie postawię? Warto się na to zdecydować?
Btw przy okazji jeśli coś znacie to możecie polecić jakieś narzędzie do mailingu własnej bazy. Nigdy się tym nie zajmowałem i zastanawiam się czy przykładowo po 100/1000 takich samych wiadomościach które będą różniły się tylko imieniem w treści nie wpadnę w jakieś filtry? #programowanie #webdev #php #naukaprogramowania #kiciochpyta
  • 11
@Nicarim: To rozwiązanie ma jakąś dużą przewagę nad postawieniem VPSam za 1$/mc i wysyłaniem mailingu stamtąd? Pytam bo aktualnie zasobem którego najwięcej mam jest czas i mogę się pobawić w ew konfigurację. Wtedy maiłbym narzędzie zarówno do wysyłania wiadomości powitalnych i mailingu.
@ZjemCiNoge: mailing jest troche skomplikowany - generalnie adresy IP maja pewna doze "zaufania" przez skrzynki pocztowe - i na podstawie tego wrzucaja wiadomosc do spamu albo nie. Wiekszosc tych "hostingów" ma bardzo dobrze skonfigurowane srodowiska i "wypozycjonowane" ip przez co rzadziej wpadaja do spamu.
@y0da: Dobrze rozumiem, że powinienem kupić VPS, postawić tam np XAMPPA, poprzenosić wszystko z hostingu i wtedy zainstalować i skonfigurować SwiftMailera? Przy okazji dzięki za naprowadzenie :D

Na razie przetestowałem zwykły mail() z PHP i widzę, że nie blokuje moich maili i ładnie dochodzą na gmaila. Przetestuję jak duży traffic będę w stanie zaprowadzić do strony i wtedy przeniosę się zapewne na VPS ze SwiftMailerem, albo jakąś zewnętrzną usługę.
@y0da: Masz rację, trochę się zasiedziałem przy kompie idę się trochę przewietrzyć. Zmyliły mnie filmiki ze SwiftMailera które się rozpoczynały od instalacji pod windowsem.

Dzięki za pomoc, zaraz sobie wszystko ogarnę.
@y0da: Hej usiadłem sobie teraz do tego swift mailera i jednak miałem rację bez VPSa się nie obejdzie
muszę mieć na serwerze zainstalowany "Composer" i przez niego zainstalować SwiftMailera, a moje konto SSH do hostingu nie ma do tego uprawnień ( ͡° ʖ̯ ͡°)