Czy jazda na ostrym kole jest trudna? Jak byłem dzieckiem to dużo jeździłem na bmxie, ale to było 20lat temu i pamiętam, że dziwnie się czułem z hamulcami dostępnymi pod ręką, bo zawsze hamowałem nogami. Zastanawiam się nad kupnem ostrego koła, bo są najładniejsze i najtańsze zarazem.
#rower #ostrekolo
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@ortaliontrenera Kup single speeda z hamulcami oraz piastą filp-flop (z jedne strony gwint pod wolnobieg, z drugiej na zafixowana zębatekę)
Będziesz mógł spróbować ostrego, a jak nie podejdzie, to odwrócisz koło w hakach i będziesz mieć wolnobieg.
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: najtańsze to na ramach i obręczach ciężkich jak kowadło, a osprzęt z plasteliny. Jeśli już to lepiej jakąś sprawdzoną używkę od nowego.
@acctim: dużo bardziej naturalnym ruchem w sytuacji awarynej (nawet robiąc głupią stójkę) jest odwodzenie pięty w bok, niż ruch jaki musisz wykonać będąc w strapach (wysunięcie stopy do tyłu). Niemal na pewno instynktownie będziesz chciał "zdjąć" stopę z platformy, pociągniesz ją w strapie do góry,
  • Odpowiedz
Któregoś dnia złożę takie cudo - ostre koło z przełożeniami (Schlumpf w supporcie). Do tego pasek CDX, hamulce tarczowe (prawdopodobnie mechaniczne), rama tytanowa i sztywne osie (rozsuwany tylny hak). Obręcze, kierownica, sztyca z karbonu... najpierw tylko nerkę trzeba sprzedać.

#ostrekolo #rower
Ajtos - Któregoś dnia złożę takie cudo - ostre koło z przełożeniami (Schlumpf w suppo...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowynoob: Cena zdecydowanie niepolska. Jeśli chodzi o trwałość to cholera go wie, ale podobne rozwiązanie jest używanie w monocyklach, gdzie napęd jest znacznie bardziej obciążony.
  • Odpowiedz
  • 0
Sram Automatix

@Ajtos sram automatix sam zmienia bieg podczas jazdy. Chyba chodziło Ci o duomatic, tam trzeba wykonać kick w tył.
  • Odpowiedz
Jak Wy ubieracie się w taką pogodę? Zimno jest, bryyy...


@anthoris: Dziś jest całkiem ciepło, pamiętaj, że jak pociśniesz to zaraz się robi ciepło. Dziś kurtka wiatrówka, pod spodem długa koszulka termoaktywna, spodnie takie "śliskie" i zwykłe buty, bo tu nie mam SPD.
  • Odpowiedz
@kendi: Sprawdziłem klasyczną poziomicą, był w górę czubek, poprawiłem. Tylko muszę, zobaczyć czy nie będzie bardziej szło obciążenie w nadgarstki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ugabugadojaskini: Nie patrz po tych numerach, bo różne firmy mają różną numerację, bierz pod tą długością wkładki.

Ale tak, Northwave będą ok, tam jest raczej "normalna" rozmiarówka. Mam ich zimowe 46, a zawyżone Shimano na lato 47. (W butach codziennych nierowerowych 45,5, a trekingowe 44 xD)
  • Odpowiedz
Tu nie ma czym się chwalić. Tak to jest jak pedałowanie wejdzie za mocno, naoglądasz się filmików z udziałem Ed Pratta, marzyło ci się #ostrekolo ,ale nie masz gdzie go wstawić, więc kupujesz 1/2 normalnego roweru. Plus jest taki, że ubytki w uzębieniu i tak są, więc jak rozwalę sobie ten głupi łeb to straty będą mniejsze.

#rower #monocykl
Ajtos - Tu nie ma czym się chwalić. Tak to jest jak pedałowanie wejdzie za mocno, nao...

źródło: comment_3LNpvqfsEsOAZehhnO6zY48xQSM3lOoY.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kruszon_: jeździsz jeszcze?
to raczej chwilowa zajawka czy aktywność, którą jednak można dłużej kultywować?
to dużo bardziej męczące od standardowego roweru?
  • Odpowiedz
@tahmyresetti: Nie mam pojęcia, ogólnie polskie określenia są moim zdaniem mocno skoszone, jeśli chodzi o rowery: typu wolnobieg i kaseta na bębenku, gdzie po angielsku używane są terminy freewheel i freehub odnoście całego zestawu, już nie mówiąc o suporcie, gdzie bottom bracket jako określenie samo w sobie mówi dużo więcej. Ostre koło moim zdaniem jest całkiem trafione, bo oddaje przynajmniej opisowo naturę roweru, porównaj to z szytką i tubular tire
  • Odpowiedz
@system_shock: moje miasto jest Praktycznie płaskie, żeby zrobić 110-120£ muszę trzasnąć 60-65mil robota na 9-9,5h mam 46/17 więc dość łatwo hamować także kolana jakoś żyją. Na ostrym jeżdżę 2,5msc hamulec w-------m po miesiącu więc w sumie za krótko żeby się martwić o kolana
  • Odpowiedz
@Czarnakurtka: Opon węższych nie dało się zamontować? To, że zrobiły się kwadratowe od skidowana to widać, ale prześwity takie, że spokojnie weszłoby coś mniej bolesnego, jeśli chodzi się o luzujące się plomby w zębach ;) Może nawet coś pod Tracklocross by wyszło?
  • Odpowiedz
  • 1
@Ajtos złożyłem go z części jakie miałem, nic nie kupowałem więc wyszło jak wyszło i miał w sumie stać i czekać na kiedyś, bo mam inny rower do jazdy ALE, zacheciles mnie ostro do tracklocrossa, serio. Zaraz zacznę chyba działać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Długo się wahałem czy kupić komputer do roweru, razem z navi.
Ale jednak był to dobry pomysł, nie muszę się gubić w lesie i wyciągać telefonu, tylko ustawiam trasę, wysyłam po BT i sobie elegancko jadę. Do tego mam pulsometr, więc dokładnie sobie nadzoruję trening.
Diody informują w jakie strefie pulsu jestem kiedy działa navi. Spoko sprzęcik, polecam.

#mtb #rower #ostrekolo #rowerowetrojmiasto #rowerzysci
reddin - Długo się wahałem czy kupić komputer do roweru, razem z navi.
Ale jednak by...

źródło: comment_JENl41CShEkLP2ZFuA4cXlJY62CPXwJB.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo rowerowe świry, jadę dzisiaj oglądać rower typu ostre koło (nigdy nie miałem styczności z takim). Szukam roweru do miasta po prostu. Na co zwrócić uwagę ?? Generalnie czy ma luzy, nie ... koło itp. Wiadomo przejechać się. Jakieś protipy? #rower #ostrekolo #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach