Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 10
Czy jazda na ostrym kole jest trudna? Jak byłem dzieckiem to dużo jeździłem na bmxie, ale to było 20lat temu i pamiętam, że dziwnie się czułem z hamulcami dostępnymi pod ręką, bo zawsze hamowałem nogami. Zastanawiam się nad kupnem ostrego koła, bo są najładniejsze i najtańsze zarazem.
#rower #ostrekolo
#rower #ostrekolo
@ortaliontrenera Kup single speeda z hamulcami oraz piastą filp-flop (z jedne strony gwint pod wolnobieg, z drugiej na zafixowana zębatekę)
Będziesz mógł spróbować ostrego, a jak nie podejdzie, to odwrócisz koło w hakach i będziesz mieć wolnobieg.
Będziesz mógł spróbować ostrego, a jak nie podejdzie, to odwrócisz koło w hakach i będziesz mieć wolnobieg.
@ortaliontrenera: najtańsze to na ramach i obręczach ciężkich jak kowadło, a osprzęt z plasteliny. Jeśli już to lepiej jakąś sprawdzoną używkę od nowego.
@acctim: dużo bardziej naturalnym ruchem w sytuacji awarynej (nawet robiąc głupią stójkę) jest odwodzenie pięty w bok, niż ruch jaki musisz wykonać będąc w strapach (wysunięcie stopy do tyłu). Niemal na pewno instynktownie będziesz chciał "zdjąć" stopę z platformy, pociągniesz ją w strapie do góry,
@acctim: dużo bardziej naturalnym ruchem w sytuacji awarynej (nawet robiąc głupią stójkę) jest odwodzenie pięty w bok, niż ruch jaki musisz wykonać będąc w strapach (wysunięcie stopy do tyłu). Niemal na pewno instynktownie będziesz chciał "zdjąć" stopę z platformy, pociągniesz ją w strapie do góry,
- 5
- 0
@wykopowynoob: Cena zdecydowanie niepolska. Jeśli chodzi o trwałość to cholera go wie, ale podobne rozwiązanie jest używanie w monocyklach, gdzie napęd jest znacznie bardziej obciążony.
Sram Automatix
@Ajtos sram automatix sam zmienia bieg podczas jazdy. Chyba chodziło Ci o duomatic, tam trzeba wykonać kick w tył.
@reddin: ech muszę znowu kupić sobie ostre. Dobra maszyna na miasto
- 8
- 2
Jak Wy ubieracie się w taką pogodę? Zimno jest, bryyy...
@anthoris: Dziś jest całkiem ciepło, pamiętaj, że jak pociśniesz to zaraz się robi ciepło. Dziś kurtka wiatrówka, pod spodem długa koszulka termoaktywna, spodnie takie "śliskie" i zwykłe buty, bo tu nie mam SPD.
- 2
@hdh3he3: https://www.bikester.pl/fixie-inc-betty-leeds-rower-miejski-biay-870281.html
mam 180 cm wziąłem 53.
@Mortal84: Lubię przegięcie, dlatego mam wygiętą kierownicę. Rowery przełajowe też kozą nazywamy i świat się nie zawalił.
mam 180 cm wziąłem 53.
@Mortal84: Lubię przegięcie, dlatego mam wygiętą kierownicę. Rowery przełajowe też kozą nazywamy i świat się nie zawalił.
- 7
A dziś szybki przelot na ostrej kozie.
#ostrakoza #rowermiejski #ostrekolo #fixedgear #rower #rowerowetrojmiasto #rowerzysci #rowerzysta #wahoo
#ostrakoza #rowermiejski #ostrekolo #fixedgear #rower #rowerowetrojmiasto #rowerzysci #rowerzysta #wahoo
źródło: comment_15811645797KDjGFezMsMM0KeDGfprCj.jpg
Pobierz- 4
@ugabugadojaskini: shimano przeważnie trzeba brać większe niż się normalnie nosi.
@ugabugadojaskini: Nie patrz po tych numerach, bo różne firmy mają różną numerację, bierz pod tą długością wkładki.
Ale tak, Northwave będą ok, tam jest raczej "normalna" rozmiarówka. Mam ich zimowe 46, a zawyżone Shimano na lato 47. (W butach codziennych nierowerowych 45,5, a trekingowe 44 xD)
Ale tak, Northwave będą ok, tam jest raczej "normalna" rozmiarówka. Mam ich zimowe 46, a zawyżone Shimano na lato 47. (W butach codziennych nierowerowych 45,5, a trekingowe 44 xD)
- 14
Tu nie ma czym się chwalić. Tak to jest jak pedałowanie wejdzie za mocno, naoglądasz się filmików z udziałem Ed Pratta, marzyło ci się #ostrekolo ,ale nie masz gdzie go wstawić, więc kupujesz 1/2 normalnego roweru. Plus jest taki, że ubytki w uzębieniu i tak są, więc jak rozwalę sobie ten głupi łeb to straty będą mniejsze.
#rower #monocykl
#rower #monocykl
źródło: comment_3LNpvqfsEsOAZehhnO6zY48xQSM3lOoY.jpg
Pobierz- 0
@HenryMorgan spokojnie jeszcze szpring trzyma!
Brunelle
@tomosano: Dla mnie dzban, ale dotrwałem tylko do 2:28.
Brumotti jakoś bardziej do mnie przemawia.
(Wklejam dla tych, którzy jakimś cudem nie widzieli.)

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
- 3
@Ajtos: uuu kto ma wiedzieć ten wie, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aaaa paniee kochaniutki :) Nie zrozumie pan :)
- 1
@tahmyresetti: Nie mam pojęcia, ogólnie polskie określenia są moim zdaniem mocno skoszone, jeśli chodzi o rowery: typu wolnobieg i kaseta na bębenku, gdzie po angielsku używane są terminy freewheel i freehub odnoście całego zestawu, już nie mówiąc o suporcie, gdzie bottom bracket jako określenie samo w sobie mówi dużo więcej. Ostre koło moim zdaniem jest całkiem trafione, bo oddaje przynajmniej opisowo naturę roweru, porównaj to z szytką i tubular tire
@Ajtos: Angielskie czasem nie lepsze: clipless – zatrzaski...
(Znam pochodzenie. Od braku nosków/koszyków.)
(Znam pochodzenie. Od braku nosków/koszyków.)
Pozdro z pracbaza
#ostrekolo
#ostrekolo
źródło: comment_bZFLcSav1GzjvvDEFjA6AUPqRLdGKyA6.jpg
Pobierz- 1
@DerMirker: https://www.santafixie.co.uk/sugino-cool-messenger-170mm-48t-black-crankset.html
Tylko ja mam 175/46 to jest jedyny powód dla którego mam tą ramę, do każdej innej ramie jest za długie i w zakrętach robilem kupę w majty.
Tylko ja mam 175/46 to jest jedyny powód dla którego mam tą ramę, do każdej innej ramie jest za długie i w zakrętach robilem kupę w majty.
- 1
@system_shock: moje miasto jest Praktycznie płaskie, żeby zrobić 110-120£ muszę trzasnąć 60-65mil robota na 9-9,5h mam 46/17 więc dość łatwo hamować także kolana jakoś żyją. Na ostrym jeżdżę 2,5msc hamulec w-------m po miesiącu więc w sumie za krótko żeby się martwić o kolana
- 1
@Czarnakurtka: Opon węższych nie dało się zamontować? To, że zrobiły się kwadratowe od skidowana to widać, ale prześwity takie, że spokojnie weszłoby coś mniej bolesnego, jeśli chodzi się o luzujące się plomby w zębach ;) Może nawet coś pod Tracklocross by wyszło?
- 1
@Ajtos złożyłem go z części jakie miałem, nic nie kupowałem więc wyszło jak wyszło i miał w sumie stać i czekać na kiedyś, bo mam inny rower do jazdy ALE, zacheciles mnie ostro do tracklocrossa, serio. Zaraz zacznę chyba działać ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 11
Zawsze warto odwiedzić starą koleżankę Gdynię na ostrym.
#fixie #fixiebike #rowery #gdynia #rowerowetrojmiasto #rower #rowerzysci #ostrekolo
#fixie #fixiebike #rowery #gdynia #rowerowetrojmiasto #rower #rowerzysci #ostrekolo
źródło: comment_qP6bYUrTPpQKtlSWy12kz4b0AwMLjKEb.jpg
Pobierz- 2
- 1
@ksiaze_przegrywow: Już założyłem łańcuch. Wygląda to tak na zdjęciu - ukradzione gdzieś z netu.
źródło: comment_1OWF9mTaTMuntloqlIrh0sjemlXwm6sD.jpg
Pobierz- 0
@Kotlet_2137_schabowy: Może tak zdjęcie wyszło. Łańcuch Izumi, co prawda nie z górnej półki, ale to i tak zapewne jeden z droższych łańcuchów 1/8".
- 2
- 11
Długo się wahałem czy kupić komputer do roweru, razem z navi.
Ale jednak był to dobry pomysł, nie muszę się gubić w lesie i wyciągać telefonu, tylko ustawiam trasę, wysyłam po BT i sobie elegancko jadę. Do tego mam pulsometr, więc dokładnie sobie nadzoruję trening.
Diody informują w jakie strefie pulsu jestem kiedy działa navi. Spoko sprzęcik, polecam.
#mtb #rower #ostrekolo #rowerowetrojmiasto #rowerzysci
Ale jednak był to dobry pomysł, nie muszę się gubić w lesie i wyciągać telefonu, tylko ustawiam trasę, wysyłam po BT i sobie elegancko jadę. Do tego mam pulsometr, więc dokładnie sobie nadzoruję trening.
Diody informują w jakie strefie pulsu jestem kiedy działa navi. Spoko sprzęcik, polecam.
#mtb #rower #ostrekolo #rowerowetrojmiasto #rowerzysci
źródło: comment_JENl41CShEkLP2ZFuA4cXlJY62CPXwJB.jpg
Pobierz- 4
@WyczesanyCzesiek chyba ty. Ja trenuje częściej i intensywniej.
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Elo rowerowe świry, jadę dzisiaj oglądać rower typu ostre koło (nigdy nie miałem styczności z takim). Szukam roweru do miasta po prostu. Na co zwrócić uwagę ?? Generalnie czy ma luzy, nie ... koło itp. Wiadomo przejechać się. Jakieś protipy? #rower #ostrekolo #kiciochpyta
@btwinnn: wszelkie luzy, ale najważniejsze - rozciągnięcie łańcucha i stan zębatek, bo to głównie decyduje o twoim bezpieczeństwie. Stan bieżnika opon to się rozumie samo przez się.




















Tutaj se kliknij
#kolarstwo #ostrekolo