Wpis z mikrobloga

Czy jazda na ostrym kole jest trudna? Jak byłem dzieckiem to dużo jeździłem na bmxie, ale to było 20lat temu i pamiętam, że dziwnie się czułem z hamulcami dostępnymi pod ręką, bo zawsze hamowałem nogami. Zastanawiam się nad kupnem ostrego koła, bo są najładniejsze i najtańsze zarazem.
#rower #ostrekolo
  • 17
  • Odpowiedz
  • 4
@ortaliontrenera Kup single speeda z hamulcami oraz piastą filp-flop (z jedne strony gwint pod wolnobieg, z drugiej na zafixowana zębatekę)
Będziesz mógł spróbować ostrego, a jak nie podejdzie, to odwrócisz koło w hakach i będziesz mieć wolnobieg.
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: najtańsze to na ramach i obręczach ciężkich jak kowadło, a osprzęt z plasteliny. Jeśli już to lepiej jakąś sprawdzoną używkę od nowego.
@acctim: dużo bardziej naturalnym ruchem w sytuacji awarynej (nawet robiąc głupią stójkę) jest odwodzenie pięty w bok, niż ruch jaki musisz wykonać będąc w strapach (wysunięcie stopy do tyłu). Niemal na pewno instynktownie będziesz chciał "zdjąć" stopę z platformy, pociągniesz ją w strapie do góry,
  • Odpowiedz
bardzo prosta , ale uwaga na zakrętach przy wysokiej prędkości :) moim zdaniem najlepszy rower miejski to ostre na oponie 28c :) nie polecam robic wycieczek wiecej niż 50km za jedną jazdą , kolana wymiękają , polecam paski zamiast zatrzasków.
  • Odpowiedz
@acctim: to było pytanie retoryczne, naturalnie, że nie masz, widać od pierwszego wpisu wielbicielu patostreamów. Bądź tak dobry i nie wcinaj się między wódkę a zakąskę jak nie masz bladego pojęcia o temacie, a jeszcze lepiej - usuń konto.
  • Odpowiedz