Bezpłatne szkolenie od sekuraka: OSINT/OPSEC/analiza dezinformacji. Zapisy dla każdego!
Chciałbyś wiedzieć jak ochronić swoją tożsamość w Internecie? Chciałbyś poznać techniki poszukiwania informacji o osobach / miejscach? A może interesują Cię podstawy analizy fake news?

Zapisz się / daj znać znajomym:

https://sekurak.pl/bezplatne-szkolenie-osint-opsec-analiza-dezinformacji-zapisy-dla-kazdego/
sekurak - Bezpłatne szkolenie od sekuraka: OSINT/OPSEC/analiza dezinformacji. Zapisy ...

źródło: comment_1645967068gD8dhIt52IFlvK9MqboZ1N.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam,
chciałbym się z ogólnego "it" przebranżowić powoli na znaczny węższy zakres IT w jakim idzie "pen-testing" - a właściwie security. Wiadomo jako admin zakres "podstaw" to event viewer pod windowsa, pod linuxa to ścieżki /var/log. Nie ukrywam, że testuje parę innych rozwiązań i również chce się w nie wdrożyć. Chciałbym zapytać o przykład jeśli ktoś na danym hoście pod linuxem scanuje porty gdzie to odczytywać w /var/log'u? Nie ukrywam, że bardziej
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spayker: To o czym piszesz to security od strony defensywnej. Skanowanie portów może odbywać się na różnych warstwach i o ile mówimy tu o najprostszym skanie tcp syn/connect to linux defaultowo nie loguje takich zdarzeń bo generowałoby to mnóstwo logów. Popatrz na auditctl jak chcesz logować takie akcje ale analizą ruchu w sieciach, w których ma to sens zazwyczaj zajmują się dedykowane urządzenia IPS/IDS. Jeśli podoba Ci się bardziej defensywne
  • Odpowiedz
@Loperamid: Na palcach jednej reki mozna policzyc firmy zajmujace sie tylko bezpieczenstwem w Polsce. Prog wejscia jest bardzo wysoki, zakres wiedzy ogromny a OP nie ma pojecia, wiec mu odpisalem :)

U mnie w korpo 200 osob byla jedna osoba od pentestow aplikacji a w innej firmie glowny admin zajmowal sie poprawkami programow zgodnie z security. Ta branza lezy i kwiczy.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym zgłębić swoją wiedzę dotyczącą testów penetracyjnych systemów opartych o autonomiczne mechanizmy wykrywania włamań bazujące na heurestyce (AI). Z cloudflare sobie radzę, ale są lepsze systemy. Co polecacie w tej materii aby bez problemu penetrować ejpijaje dostawców usług finansów którzy pośredniczą w przelewach do Afryki z UK?
#programowanie #osint #pentesting
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
#osint był ktoś na szkoleniu, kupił ich szkolenie #niebezpiecznik ?

Was @niebezpiecznik-pl się nie pytam, bo logiczne, że będziecie zachwalać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jakiś tam research potrafię zrobić i te informacje zanalizować. Więc zastanawiam się czy podniesie to bardziej moje "kwalifikację" :)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś robi #osint ma pimeyes i da znaleźć jedno foto? Mogę się dołożyć ;) szkoda 20 usd na jedno zdjęcie... []
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Marcin o powiada o potędze OSINT-u w materiale @MagazynTVN24 - nagranie ma 8 min i warto je zobaczyć, chociaż #csiwykop tam nic nie zaskoczy, bo to znane sprawy. Jest za to zadanie! A nawet trzy -- od prostego (gdzie ta studzienka jest? przez łatwe aż do trudnego -- co to za półka?):

https://niebezpiecznik.pl/post/polacz-kropki-i-zrob-wlasne-sledztwo-w-internecie-no-i-znajdz-te-studzienke/

#niebezpiecznik #security #osint #hacking
niebezpiecznik-pl - Marcin o powiada o potędze OSINT-u w materiale @MagazynTVN24 - na...

źródło: comment_1612358245Efs8NP7IsTXhOJaxp8c6XB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach