@Camel665 wszystko jedno, możesz sprawdzić 2 czy 3 i wybrać najlepsze ubezpieczenie. Mubi daje teraz 150zł zwrotu jak klikniesz z linka polecającego. To są raczej porównywarki a nie kalkulatory ubezpieczeń.
  • Odpowiedz
Mirasy, dziś jadąc trasę przypierdzielilem w wielki kamień (?) leżący na drodze ekspresowej. Czy orientujecie się czy za takie coś mogę wystąpić o jakieś odszkodowanie do zarządcy drogi i jak się za to zabrać? Aktualnie czekam na lawetę bo uszkodzone koło.

Filmik dla atencji:
https://youtu.be/U91BbnCKoJc?si=TTLbXSbv1a9NiVfu

Gdyby nie samochód przede mną to pewnie bym ominął ale mi zasłonił i było już za późno ( ͡° ʖ
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #ubezpieczenie #kolizja #samochody

Miałem kolizję z nie swojej winy. Spisaliśmy ze sprawcą oświadczenie i w sumie tyle. Wiem, że muszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy ale zastanawiam się co dalej? Będę miał jakieś opcje naprawy czy jak to wygląda? Pytam bo pierwszy raz taka sytuacja. Jak wygląda sytuacja z autem zastępczym? Jest to standard w OC czy muszę mieć wykupione jakieś dodatkowe pakiety?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vukosky123: szkodę likwidujesz z polisy OC sprawcy. samochód masz mieć naprawiony do stanu sprzed wypadku. Jeżeli jest Ci bardzo potrzebny samochód zastępczy do czasu naprawy to poproś o niego. Jeżeli wystarcza ci zwroty za taxi albo bilety to poproś o to.
Albo zgadzasz się na to co ubezpieczyciel proponuje albo mówisz mu ze sam chcesz naprawiać w warsztacie X albo w autoryzowanym warsztacie Y.
Generalnie jak będziesz jasno mówił co
  • Odpowiedz
Można ubezpieczyć auto na osobę która nie jest ani właścicielem, ani współwłaścicielem pojazdu? Tak, wiem, jest Google, ale ile wkur*ienia trzeba przejść żeby dojść do rzetelnych informacji to głowa mała, potrzebuje info od ludzi którzy mieli taka sytuację.
Np. auto jest TYLKO na mnie, mogę go ubezpieczyć na ojca poprzez np porównywarke mubi, a poprzednie OC wypowiedzieć pisemnie?

#oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja #prawo
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, sprawa jest. W zeszłym tygodniu gość przydzwonił mi w auto na parkingu jak mnie nie było i zostawił kartke z numerem do siebie - spoko, zachował się w porządku. Zadzwoniłem do niego tego samego dnia i umówiłem się na poniedziałek, gdzie w poniedziałek nie udało nam się złapać na spisanie oświadczenia. Umówiliśmy się wstępnie na środe i tutaj zaczynają się schody - nie odebrał ode mnie telefonu, odpisując smsem, że ma
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lord_Yabol: jak zgłosisz z samym numerem - zechcą oświadczenia sprawcy. U mnie chceili skanu oświadczenia + pewnie kontaktowali się ze sprawcą aby potwierdzić zeznania.
Idealnie to nawet jak sam napiszesz oświadczenie i gość Ci podpisze (ja tak robiłem). No ale mi gość od samego początku zostawił numer polisy/adres/telefon.

Jak Ci gość wspominał, że już jest w plecy - to może właśnieśnie ogarniaćswoje straty i chcieć się wymigać.
  • Odpowiedz
Czy to teraz norma że ubezpieczenia aut idą do góry mimo braku szkód?

W poprzednim roku płaciłem 1460zł, dzisiaj zawołali 1890 za 2024 rok, już po zniżkach? Samo OC skoczyło z bodajze niecałych 500zl do 850

#ubezpieczenia #oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kajzer95: Jeśli masz pozytywne doświadczenia z PZU, może warto zostać na kolejny rok :) Podpowiem, że możesz też sam obliczyć, ile wyniesie Cię składka poprzez moje.pzu.pl :) Jeśli cena będzie dla Ciebie ok, od razu możesz kupić polisę online!
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szukam kompleksowego ubezpieczenia - #oc #ac #assistance #nnw. Nowy samochód zakupiony za ok. 150,000 zł mam już prawie rok, pierwsze ubezpieczenie kosztowało mnie aż 3300 zł. Przez pierwszy rok przejechałem bardzo niewiele i bez szkód. Otrzymane przeze mnie oferty z ASO to okolice 3500 zł, oferty na #rankomat i #mubi w podobnej wysokości.

1. Jak,
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szukam kompleksowego ubezpieczenia - #oc #ac ...

źródło: history-of-the-batmobile-51373_6

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #ubezpieczenia #oc #samochody #prawo #prawojazdy #ubezpieczenieoc

1. nabywam samochód
2. polisa poprzedniego właściciela w PZU kończy się 25.08
3. wysyłam wypowiedzenie 23.08 do PZU, aby zawrzeć nową w innym towarzystwie od 26.08
4. treść maila do PZU brzmi "proszę o potwierdzenie wypowiedzenia umowy OC zgodnie z terminem jej zakończenia"
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Justyna712: Dopowiem coś do poprzedników, wypowiedzenie z art. 31.1 to wypowiedzenie które skutkuje z dniem złożenia wypowiedzenia (składa takie nowy nabywca), tak więc sama sobie wypowiedziałaś to ubezpieczenie o 2 dni za szybko, zamiast poczekać aż polisa sama wygaśnie.

4. treść maila do PZU brzmi "proszę o potwierdzenie wypowiedzenia umowy OC zgodnie z terminem jej zakończenia"

5. treść załącznika w tym mailu z kolei brzmi "Zgodnie z art. 31 ust.
  • Odpowiedz
@Justyna712: Nie wypowiada się OC poprzedniego właściciela. Wystarczy zgłosić do ubezpieczyciela nabycie pojazdu i ewentualną aktualizację danych (sprzedawca również ma taki obowiązek). Czasem również trzeba dopłacić ratę.
  • Odpowiedz
po jakim czasie mubi wysyla pieniadze do ubezpieczyciela? zaplacilem pare godzin temu i na stronie ergo hestii dalej mi wisi ze platnosc nieuiszczona
#oc #mubi #ubezpieczenie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@addwad: ogólnie dziwna sprawa bo na mobywatelu już polisa na następny rok jest aktywna ale na samej stronie ergohestii dalej wisi ta płatność i tak, płaciłem z linka wysłanego przez mubi
  • Odpowiedz
Jeśli policja zatrzymała mi dowod rejestracyjny po wypadku nie z mojej winy i moje auto zostalo naprawione i teraz jakbym chciał zrobic przeglad techniczny to moge jechac na stacje bez strachu czy musialbym lawete. Na najblizsza stacje mam 10km. Ktos sie orientuje jak ta procedura wyglada? #pytanie #samochody #oc #auto #polska #prawo #policja #niebieskipasek #przeglad
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, planuję wkrótce odnowić #ubezpieczenie mieszkania, aktualne zawarłem przez #rankomat. W jakim terminie powinienem się do nich zgłosić, i czy faktycznie przedstawią mi najlepszą propozycję - czy są jakieś lepsze oferty/sztuczki, na które muszę uważać?

Za miesiąc mija także okres pierwszego roku ubezpieczenia mojego pierwszego samochodu (#oc #ac #assistance #nnw), które zawarłem u dealera. Gdzie
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, planuję wkrótce odnowić #ubezpieczenie...

źródło: f-103160-czym-sa-ubezpieczenia-majatkowe-i-jakie-sa-ich-popularne-rodzaje

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: przy wyborze zarówno ubezpieczenia mieszkania jak i samochodu należy zwodzić uwagę na zakres umowy. Ubezpieczenie może wydać się niewiele tańsze, jednak nie będzie w pełni Cię zabezpieczało w przypadku szkody lub suma ubezpieczenia będzie niska.
Możesz zajrzeć na moje.pzu.pl - tam sprawdzić warunki umów i obliczysz składkę i jeśli oferta będzie ok, od razu kupisz polisę online ;)
  • Odpowiedz
@red7000: Tak jak mówię - matematykę zostawiam Tobie - 150% z 800 zł to 1200 zł ;)
Nie baw się w takie rzeczy, pisz oświadczenie i miej sprawę z głowy.
  • Odpowiedz
#prawo #motoryzacja #pzu #ubezpieczenie #kolizja #oc
Witam. Byłem uczestnikiem kolizji w roli poszkodowanego i teraz muszę się bujać z PZU i ich konsultantami.
Oczywiście wezwałem policję na miejsce zdarzenia co było słuszne bo sprawca nie chciał się przyznać co do poniesionych przeze mnie szkód i wiem, że PZU też kontaktowało się z policją w tej sprawie.

Mam kilka drobnych pytań i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RozowaLandrynka88: uważam że robisz niepotrzebną jazdę i za bardzo się spinasz. Co ci da „kompetentny pracownik ASO” przy oględzinach? Sam sobie utrudniasz załatwienie tej sprawy i nie wiem na co liczysz że ugrasz na tym coś więcej bo cię źle potraktowali? Zejdź na ziemię
  • Odpowiedz
Załóżmy, że mam OC i Assistance holowanie i gruz się psuje o 2 nad ranem. Dzwonię na infolinię i mówią "nikt od nas nie jest dostępny. Czekaj Pan na lawetę do rana". Gdy jakiś laweciarz na google mapsach będzie pod telefonem i przyjedzie po mnie, wystawi fakturę, to mogę ją wysłać do TU, żeby zwrócili kasę?
Ktoś miał takie przeboje?

#pytanie #ubezpieczenia #oc #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@foneswein @SpalaczBenzyny: compensa to nie taka firma krzak, sporo sprzedają ubezpieczeń. Ostatecznie zwrócili za lawetę do limitu km. W OWU jest zapis, że gdy nie uda im się zorganizować lawety do 2 godzin od zakończenia rozmowy z nimi to trzeba samemu zorganizować lawetę i oni zwracają pieniądze.
  • Odpowiedz
#motoryzacja #pzu #ubezpieczenie #kolizja #oc dziś miałem kolizję nie z mojej winy i planuje naprawić samochód z polisy sprawcy bezgotówkowo w ASO BMW.

oprócz tego chciałbym ubiegać się o odszkodowanie z tytułu spadku wartości samochodu po kolizji, bo samochód mam bmw x3 z 2022 roku.
ktoś wie czy mam szanse na duże pieniądze z tego tytułu i czy robić to samemu, czy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RozowaLandrynka88: nie wiem czy da sie cos ugrać, ale zrób to w ten sposób, porób dokładnie zdjęcia wszyskiego co jest uszkodzone, jeśli to taka pierdoła jak mówisz, dla mnie nie zmniejszalo by to wartosći auta. A kiedyś przy sprzedaży auta jak pokazesz wszystko to bedzie lepiej wyglądalo, bo znajac zycie nawet mała stluczka bedzie pewnie w raporcie wykazana na kilkanascie koła, wkoncu masz aso drozsze niz ferrari xd
  • Odpowiedz
Czytam wiadomosci z TVN Warszawa o wypadku ratownika Borkosia. W artykule stoi:

W związku z tym sędzia Marcin Krakowiak wydał wyrok, w którym skazał kierującą oplem na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Kobieta musiała także zapłacić na rzecz ratownika 40 tysięcy złotych oraz ponieść koszty sądowe w kwocie nieco ponad 5200 złotych.

Czemu kobieta, która spowodowała wypadek, musi zapłacić 40 000 zł a nie idzie to z OC?

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/warszawa-wypadek-borkosia-wyrok-st7458588
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może być coś takiego, że ubezpieczyciel OC będzie mieć w regulaminie, że jeżeli kupuje się OC "od dziś", to ubezpieczający zrzeka się z prawa do odstąpienia od umowy zawartej zdalnie?

Czy to raczej jakaś klauzula niedozwolona będzie?

No nie ukrywam, patrzebuję kupić OC teraz, a po weekendzie zrezygnować i od razu kupić inne.

#oc #pytanie #prawo #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach