Wpis z mikrobloga

Pany, kończy mi się #ubezpieczenie w aucie, nigdy nie kupowałem przez internet #mubi / #rankomat . Byłem u agenta wyliczył mi najtańsze samo #oc z hestii za 1020 zł, OC i ac z link4 za 2k. I teraz rozumiem że ac to zależy od tego czy na oryginalnych częściach jest naprawiane auto, od wartości auta itd. Ale OC ? Wyliczył najtańsze za 1k a na porównywarkach samo OC za 450zl…
Teraz pytanie;
1. Czy agent rzucił mi takie drogie samo OC bo liczy na dużą prowizję? 2. Czy jeżeli zdecyduje się na zakup OC przez np mubi to oni sami napiszą wypowiedzenie do obecnej ubezpieczalni? #auto #samochody #ubezpieczenia #ocac
  • 19
@Imiko97: nie wiadomo jakie dane Ty wprowadziłeś do porównywarki. Często ludzie popełniają ten błąd, że sobie piszą adres zamieszkania, który nijak ma się z adresem z dowodu rejestracyjnego, a to ma duży wpływ na składkę OC (np. mieszkasz sobie za miastem, ale w dowodzie rejestracyjnym masz duże miasto).
1. Czy agent rzucił mi takie drogie samo OC bo liczy na dużą prowizję?


@Imiko97: Prawdopodobnie albo nie policzył w tej tańszej firmie albo niema z nią podpisanej umowy.
Jeśli to jakieś trasti/wefox/euroins to poczytaj na jakiej zasadzie działają w PL.

mubi to oni sami napiszą wypowiedzenie do obecnej ubezpieczalni?


@Imiko97: nie

. I teraz rozumiem że ac to zależy od tego czy na oryginalnych częściach jest naprawiane auto, od
@Trelik: porównywarki mają na to wywalone. Zgodnie z ustawą ofwca/agent wystawia polisę na podstawie dowodu rejestracyjnego lub (jeśli jest to świeży zakup) na podstawie danych z umowy/faktury zakupu.
@OrzechowyDzem: Tylko jak pokazuje elektroniczny dowód rejestracyjny to tam nie ma żadnego adresu. Na przeglądy też nie biorę papierowego dowodu bo i tak nie ma miejsca, więc wystawia świstek.
@Imiko97: jeżeli będziesz brał samo OC to też po części patrz w jakiej ono jest firmie. Samo OC można brać najtańsze, ale lepiej unikać firm zagranicznych działających przez oddziały - czyli m.in. Accredited, Euroins, Wefox i Trasti (a szczególnie tych dwóch pierwszych). W internecie ludzie się uskarżają na różne dziwne akcje w tego typu firmach przy rezygnacji (np. jak za rok będziesz chciał nieprzedłużać i zmienić ubezpieczyciela), problemy z wypłatami (w
@tomek123456789: @sayanek unikałbym tylko Accredited i Euroins. Mam i miałem kilka samochodów ubezpieczonych w Wefox i Trasti. Nigdy nie miałem żadnych problemów z kontaktem czy wypowiedzeniem umowy. Na grupach na FB widziałem ludzi, którzy zgłaszali tam szkody i też bez żadnych problemów. Za to miałem bardzo niefajne perypetie z Uniqa. Przez pół roku debile nie potrafili przyjąć do wiadomości, że kupiłem samochód z ubezpieczeniem u nich. Sprzedający zgłaszał u nich sprzedaż
@SkromnyNick: Nadal to są firmy które nawet nie podlegają pod Polski KNF ani żadne organy, będzie jak kiedyś z Gefionem, ludzie pisali skargi do KNF że nie wypłacają odszkodowań a KNF odpisywał, że proszą udać się do ich Duńskiego odpowiednika (Gefion była z Danii).

Mi już się kilka osób na te firmy skarżyło :)
@SkromnyNick: Żyjemy w wolnym kraju, pewnie że możesz takie sobie wybrać, najwyżej jak poszkodowany nie będzie mógł od nich odzyskać pieniędzy to Tobie założy sprawę cywilną i sam się będziesz z nimi kłócić o zwrot :)
@Imiko97: jeśli chodzi o pierwszą kwestię, to agent mógł nie mieć lepszej ceny z portfela firm, które ma w ofercie. Wypowiedzenie powinieneś napisać sam ;)
Uważam, że dobrym pomysłem, jeśli jeszcze szukasz polisy, jest sprawdzenie oferty w mojePZU ▶ https://moje.pzu.pl/pzu/sales. Jeśli polisa będzie Ci odpowiadała, zawrzesz ją w ciągu kilku chwil, a dostęp do niej będziesz miał zawsze w naszej aplikacji ;)
@SkromnyNick: ja jak ubezpieczałem znajomym to w porównywarkach różnica między Wefoxem a Wienerem/MTU24/Uniqa wychodziła max 20 zł, więc wolałem dopłacenie. Ale faktycznie przy kilkuset złotych różnicy to już jest sens skorzystać z Wefoxa
@tomek123456789 ogólnie rzadko kiedy wychodzi mi tanio na trasti/wefox. Ten przypadek o którym pisałem to akurat specyficzny przykład. Samochód rocznik 87, zarejestrowany na 3 osoby, tj.
- ja lat 21, prawko od 3 lat i 3 lata OC
- dziewczyna lat 21, prawko od 3 lat i żadnego OC wcześniej
- matka, brak prawka, ale za to OC od ponad 10 lat bez szkód

W tym wypadku Wefox wyliczył 400 zł, a