Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, potrzebuje OC dla swojej jdg z branży automatyki.
Jestem na kontrakcie i świadczę usługi PKD 71.12.Z i trochę 62.02.Z. Potrzebuje zabezpieczenia od deliktu, kontraktu a na dodatek chciałbym być ubezpieczony od błędów w sztuce, błędów w wykonanej usłudze (np. błędy projektowe z mojej winy, które spwodują opóźnienie w projekcie, strate na mieniu lub życiu) na kwotę 500 000 zł. Wstępnie znalazłem z Generali 230zł ale ma tyle wykluczeń że przed niczym mnie nie chroni. Dodaje tag #automatyka bo może któryś kolega z branży coś doradzi. Jak sie nie uda to chyba będze trzeba założyć spółkę :D

#firma #oc #b2b #jdg #automatyka #ubezpieczenie
  • 9
Wstępnie znalazłem z Generali 230zł


@jajcek: XD Powiem tak, jeśli chcesz papierek to to wystarczy, jeśli chcesz żeby taka polisa faktycznie działała, to dolicz minimum 1 zero, a pewnie i tak zabraknie :) Sama klauzula czystych strat finansowych na taką sumę to będzie (w ślepo) z 1000-2000zł minimum :) Myślę że z pewnymi ograniczeniami(mniejsze kwoty klauzul) po dodaniu jeszcze jednego zera do tego co napisałeś powinieneś zacząć znajdować oferty, ale to
via Android
  • 0
@sayanek zdaje sobie z tego sprawę i że same OC od deliktu kontraktu są nic nie warte, nawet z tymi klauzulami bo są tam wykluczenia. Patrzę teraz na OC zawodowe ale też ciężko. Skończy się pewnie przekształceniem w spółkę
@jajcek: Tak to działało kiedyś, słyszałem już o sprawach gdzie mimo że była spółka to odszkodowania szły z majątku prywatnego, teraz jedyna pewna opcja na takie coś to zabawa ze spółką komandytową, opcjonalnie PSA (prosta spółka akcyjna - taka tam w miarę nowość).
@jajcek: spojrz na ubezpieczenieit.pl - możesz składkę wyliczyć w kilka sekund i mają niby jakiegoś światowego ubezpieczyciela. Sporo na stronie piszą o zwykłym OC i tym dla it