Wpis z mikrobloga

Mireczki, moja mama planuje kupić auto. Prawo jazdy ma 7 lat ale nigdy nie miała auta na siebie. Ja mam prawo jazdy i samochody na siebie z 10 lat, więc mam maksymalne zniżki. Jak najlepiej kupić auto, żeby jej zaczęły się liczyć zniżki? Ja będący właścicielem a ona współwłaścicielem? Czy mieć to w dupie i niech sobie po prostu weźmie na siebie, jakiś potężnych kosztów związanych z brakiem historii OC nie ma?

#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #motoryzacja #samochody
  • 5
@wachlarz149: Nie musisz kupować możesz na jednym ze swoich obecnych ją zrobić współwłaścicielem i zarejestrować. Dawniej tak się robiło, nie wiem jak teraz. No chyba że i tak kupi i tak to wtedy robisz tak jak mówisz
@onepnch: Wiadomo, po prostu chce sobie kupić nowe auto, teraz jeździ autem, które całe jest na mnie. Już nie będziemy kombinować z nowymi z przepisaniem auta, po prostu to nowe się zastanawiam, jak zarejestrować.
Wiadomo, po prostu chce sobie kupić nowe auto


@wachlarz149: jak nowe (w sensie przebieg 0 km) to często są duże promocje przy zakupie OC/AC i tak kalkulują jakby ludzie mieli właśnie full zniżek,
zapytajcie po prostu w salonie

czasami są duże różnice, np. 600 vs. 1300 zł,
ale jak kierowca ma też sporo lat to może nie będzie aż tak wielkie różnicy
@wachlarz149: Moim zdaniem najlepiej byłoby gdyby wzięła na siebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prawo jazdy ma 7 lat więc wiek 24 pewnie już przekroczyła gdzie najwięcej płacisz. Współwłaściciel sprawi, że jedynie ty będziesz miał większe składaki, a co do tego jakie auto. Ja proponowałbym coś z takich przeciętnych samochodów (nie bmw, mercedesa, audi) z nie za dużym silnikiem najlepiej do 2.0 wielkości powiedzmy max hyundai i30 starego.