Mircy czy nie będzie problemu jeżeli ubezpieczenie OC pojazdu który ma dwóch właścicieli jest wykupione tylko na GŁOWNEGO właściciela a współwłaściciel jest pominięty? Głownym właścicielem jestem ja a współ jest dziadek ale co ciekawe przy wyliczaniu wyszło taniej tylko na mnie więc taką polisę wziąłem.
#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace Mam szybkie pytanie która płyta główna będzie lepsza ASUS P8P67 DELUXE czy ASUS P8Z77-V LK potrzebuje nvidia sli, Intel® Socket 1155, Pamięć 4 x DIMM DDR3, USB 3.0, delikatny OC. Może polecicie mi jaka inna do 400zł z przesyłka i chociaż 12 miesięcy gwarancji?


#pc #oc #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@I_T_I: pytanie brzmi czy warto wskrzeszac dwa stare gtxy. To sa fajne karty ale ich czas juz minal. rozsadnym wyjsciem bedzie sprzedanie kart za 300zl sztuka, kupienie najtanszej plyty pod 1155 a zaoszczedzone pieniadze dolozyc do r9 290. Ta karta wciaga nosem to sli, zasilacz napewno ja uciagnie, proca masz dobrego a taka karta da ci czas do zmiany o ile wogle beda potrzebne.
Co do plyt. nie kupuj asusa
  • Odpowiedz
Polecam mireczka @fromasz56 w sprawie ubezpieczen. Znalazl mi oferte prawie dwukrotnie tansza niz wychodzilo z moich obliczen na stronie. Jesli ktos tak jak ja ma prawko od niedawna i nie chce placic grubej cebuli to wiecie do kogo sie zglosic :)
#ubezpieczenia #polisa #oc #samochody
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Miałem kolizję (facet wyjechał mi z podporządkowanej wprost na mnie). Samochód ma rok, zarejestrowany na firmę.
Czytam o tym, że odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego samochodu przed uszkodzeniem i po naprawie.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie z uzyskaniem takiego odszkodowania?

#samochody #wypadek #ubezpieczenia #oc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chafer: Musiałby Ci to rzeczoznawca motoryzacyjny wyliczyć. Hipotetycznie obniżenie wartości jest możliwe np. jeśli element będzie po naprawie blacharsko-lakierniczej. Ale jak zostanie np. wymieniony to trudno mówić o obniżeniu wartości pojazdu. Orzecznictwo jak najbardziej takie roszczenie, o którym piszesz umożliwia, ale w praktyce bywa to ciężkie do obliczenia.
  • Odpowiedz
@Crisu: najpierw sam pisz odwołanie jeżeli uważasz, że dostałeś za mało a jak to nie da efektu to dopiero wtedy możesz się bawić w pomoc osób trzecich.
  • Odpowiedz
Jak to jest ze zwrotem składki OC? Najpierw muszę wypowiedzieć umowę i dopiero po otrzymaniu jakiegoś potwierdzenia wysyłać wniosek o zwrot? Auto nie zostało sprzedane tylko przerobione na żyletki, którymi może nie jeden z Was miał okazje się golić.
#ubezpieczenia #oc #samochody
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sobo__: Po kasacji, wyrejestrowujesz, a następnie zgłaszasz to do ubezpieczyciela. Tam uzupełniasz formularz i podajesz numer konta na który ma przyjść zwrot i czekasz, ewentualnie dzwonisz i czekasz ;)
  • Odpowiedz
@Sobo__: musisz wysłać do TU: Zaświadczenie o złomowaniu pojazdu, zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu, najlepiej już potwierdzone przez wydział komunikacji. Do tego wypełniasz "wniosek z zwrot skłądki z tytułu niewykorzystanego ubezpieczenia". Te 3 dokumenty (najlepiej razem) składasz do TU.
  • Odpowiedz
@mfind: W praktyce jest tak, że raz na ruski rok ktoś sprzeda ubezpieczenie. Listonosz nie chodzi z kwitkami i drukami bo z tego co się orientuje nie ma nawet takich kompetencji żeby sprzedać coś pokroju OC/AC itd, co najwyżej może pośredniczyć pomiędzy bankiem pocztowym a adresatem.

Co jakiś czas w zadaniach jest właśnie pozyskanie potencjalnego klienta czyli spisanie jego danych i zaznaczenie co go interesuje (OC, ubezpieczenie mieszkania, kredyt itd)

Z
CreativePL - @mfind: W praktyce jest tak, że raz na ruski rok ktoś sprzeda ubezpiecze...

źródło: comment_f7ifC4IyzOZR87pAN27w6bvPD9tDWHhZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mfind: Ciekawie się zrobi jak PP wejdzie na giełdę. Wtedy nie tylko zarząd ale i akcjonariusze na walnych zgromadzeniach będą wymuszali wzrost zysku spółki, po przez większą i bardziej efektywną sprzedaż.
  • Odpowiedz
Mogę wypowiedzieć świeżo kupioną polisę OC ?? Opłaciłem z góry na 3 miesiące(troche przepłaciłem ale jedyna opcja ubezpieczenia online w 10min), a tak naprawdę było mi potrzebne na dojazd autem do domu tylko.
#motoryzacja #samochody #oc #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kejran: Jak kupiłeś przez neta to do 30 dni możesz wypowiedzieć umowę (odstąpienie od umowy zawartej na odległość) Kwestia tylko tego, że po co chcesz wypowiadać? Jeśli auto będzie stało w domu zarejestrowane to i tak musisz mieć opłacone OC
  • Odpowiedz