Poleci ktoś tanie #oc ?
Jak teraz składa się wypowiedzenie, trzeba miesiąc przed wygaśnięciem ?
Obecnie mam w #proama . w tamtym roku placilem 260 PLN na rok, w tym roku udoskonalili na 330 PLN ;)
Normalnie ich pogielo. 70% znizek, 1.7 silnik
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZenobiuszFurman: Czyli mam rozumieć, że łykasz zamienniki bez mrugnięcia okiem? To, że większość likwidatorów leci w kulki to jedno, możesz się domagać wyceny na oryginałach. Polecam poczytać opinie RZU i stanowisko SN.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Jeśli masz OC z BLS to dzwoń najpierw do swojego i przedstaw sprawę (jak zadzwonisz najpierw do ubezpieczyciela sprawcy to zamkniesz sobie tą drogę). Jeśli nie wiesz czy masz to też zadzwoń i się zapytaj, ewentualnie napisz tutaj jakiego masz ubezpieczyciela :)
  • Odpowiedz
Czy jeżeli OC kończy mi się pod koniec miesiąca a wykupie je dzisiaj to zacznie mi naliczać je od dzisiaj czy będzie obowiązywało jak skończy się stare ?
#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenie #ubezpieczenia #oc #proama

Mirki, ubezpieczał ktoś z Was w ostatnim czasie samochód w Proama? Ubezpieczałem jeden w kwietniu i było ok. Teraz włączam kalkulator i widzę, że nie ma możliwości wyboru gołego OC (na takim mi zależy, bez NNW i reszty bzdetów), a obowiązkowo doliczane jest Assistance, na którym mi nie zależy, bo mam znacznie lepszą ofertę
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Mirkówny, czy was też tak wkurza ta cała biurokracja? Te miliardy zbędnych papierów telefonów, podpisów które trzeba załatwić żeby "móc"? Jak co roku nadszedł czas zrobić badanie techniczne samochodu i wznowić OC, ożesz kur...

#oc #w---w #rant #biurokracja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Mirkówny, czy was też tak wkurza ta cała biurokracja? Te miliardy zbędnych papierów telefonów, podpisów które trzeba załatwić żeby "móc"?


@Jasak: juz nie. Jak byłem dzieckiem to tez tak myślałem, potem zaczałem poznawac polskie społeczeństwo, krętactwo i niestety - bez zamordyzmu panowałaby tutaj anarchia.
  • Odpowiedz
@Jasak: jakie masz papiery i biurokracje przy przeglądzie i OC ? miliardy telefonów ? gdzie i po co ? zmieniasz OC ? idziesz do CUK i Ci człowek w 5 minut daje propozycje najtańszego, jedziesz do stacji diagnostycznej i "za chwilę" masz przegląd.
  • Odpowiedz
To w takim razie dlaczego ani razu nie udało Wam się przebić mojej oferty ?


@fromasz56: No to teraz popłynąłeś Mireczku, skąd Ty taką pewność masz? :)
  • Odpowiedz
Zawsze słyszałem historie że jak trafie na sprawcę z gównianym oc to będę się bujał z wypłatą odszkodowania. Myślałem że to bajki, ale nie. Miesiąc temu wjechał we mnie koleś, przyjechała Policja, wina ustalona, dane spisane. Na następy dzień rzeczoznawca, ładnie wycenił, wszystko się zgadza. Przesłałem wszystkie dokumenty i... cisza. Likwidator nie odbiera telefonu, nie odpisuje na email, zero kontaktu ... Co w takiej sytuacji można zrobić? Spotkał się ktoś kiedyś z
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co w takiej sytuacji można zrobić? Spotkał się ktoś kiedyś z podobną sytuacją


@sha4ky: Wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty z oznaczonym terminem zapłaty, oczywiście listem poleconym. Poczekać do końca wyznaczonego terminu. Jak nie zapłacą to iść do najbliższego prawnika i dać mu zarobić za prowadzenie sprawy w sądzie.
Ostatni etap można zastosować na początku.
  • Odpowiedz
@sha4ky: Hej,

Miałem przygodę z Interrisk. Wjechał we mnie gość, przewrócił mnie i motocykl. Motocykl cały, ale odrapany na całym boku. Do tego dochodziły jakieś uszkodzenia laptopa i telefonu. Ubezpieczyciel za wszystko chciał zapłacić 1700 zł (1200zł za motocykl wart 5000zł, bo szkoda całkowita itp. itd., a 500zł za laptopa).

Wtedy ja wysłałem im moją wycenę naprawy motocykla i wyszło mi 2700zł. Wysłałem im linki do stron na allegro.pl, gdzie można było
  • Odpowiedz
@kankosek: wykup wierzytelności ze szkód majątkowych na pojeździe z OC sprawcy. Masz taką do sprzedania, to pisz mi na priv.

pewnie kancelaria, ktora w twoim imieniu bedzie szarpac dodatkowa kase

@M4ks: Te firmy po odkupie wierzytelności szarpią kasę we własnym imieniu.
  • Odpowiedz
@Endorfinek: Jak nie było wezwania to być może nie dostaniesz. Jak dostaniesz to możesz pisać odwołanie powołując się na trudną sytuację materialną, niewiedzę etc. Czasami da się coś ugrać. A jak nie to kary będziesz miał 120 zł jeśli nie przekroczyło 3 dni.
  • Odpowiedz
@catmeat: Baza UFG :) Z niej zaczytują ubezpieczyciele info odnośnie bezszkodowych lat jazdy i później obliczają liczbę zniżek/zwyżek na podstawie swoich wytycznych.
@BlackEyedDog: OC może być droższe niż auto Mireczku :P Zwłaszcza dla młodego kierowcy, mieszkającego w mieście no i silnik też troszkę może dorzucić do składki.
  • Odpowiedz
  • 1
Mirki potrzebuje dobrej firmy pomagającej uzyskać odszkodowanie z #oc z #compensa
Ciężarówka chciała mnie rozjechać lekko ponad 2 lata temu. Ogółem to cyrki były, że szkoda przekazana tam a tamta pani na urlopie. Do osoby prowadzącej nie mogłem się dodzwonić. Starałem się wszystko nagrywać, nawet te godzinne siedzenie na słuchawce. Za szkodę osobowa dostałem 1000. Tylko jechalem motorem i leżałem prawie tydzień w szpitalu. Stwierdzono uraz głowy, otarcia.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@fromasz56: Przykładowo te 20%.. Ale jak uda im się zdobyć więcej o 50% to będę do przodu o 20% () . Wydawało mi się, że tak będzie lepiej, ale wezme do serca rady jak jest inaczej.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fromasz56: ale przed chwilą dzwoniłem do koleżanki co ma większy staż i nie pamięta żeby raty były inaczej rozkładane jak na 6 miesięcy. Co nie zmienia faktu, że jak się spóźnisz z wpłatą to nic się nie stanie :) Także spokojnie Mireczku i zapłać sobie nawet po terminie.
  • Odpowiedz
@Xaveri: znajdź sobie Agenta w okolicy, nie będziesz miał takich problemów. Sam zadzwoni i się przypomni, a to, że rata się zbliża, umowa się kończy. Może rabat jakiś znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz