konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kończę metro 2033 redux i chcę zagrać w lasy light. Gram na NVIDIA now czyli w chmurze więc muszę mieć oryginał. Ktoś odstąpi dostęp do konta na miesiąc za jakiś hajs? Czy może znajdę takie współdzielone konta na allegro?
#gry #metroexodus #metro #komputery #nvidia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miesiąc temu złożyłem kompa zostawiając starą kartę graficzną, czekając na premierę nowych RTX'ów. Mam tam i5 10600k i zasilacz RM650X.

Jak się okazało, zalecaną mocą zasilacza dla RTX 3080 jest 750W, więc mam o 100W za mało. Nie planuję robić OC ani procesora, ani karty graficznej. 3070 niby wymaga 100W mniej, ale budżet mi pozwala na 3080 i nie chcę potem żałować, gdy karta w przyszłości będzie mnie ograniczała.
Robiąc benchmark (bez podpiętego

Co robić?

  • Kupić nowy zasilacz 750W i RTX3080 40.1% (55)
  • Ryzykować że 650W wystarczy i brać 3080 43.8% (60)
  • Kupić RTX3070 16.1% (22)

Oddanych głosów: 137

  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #komputery #nvidia #rtx
Poradzie mi przyjaciele.
Zrobiłem jak w tym memie, czyli ominąłem 8 generacji kart graficznych i teraz zamierzam kupić któregoś RTXa z tej nowej serii.Planowałem kupić RTX 3070, ale raczej nie zamierzam, ani po prostu nie chcę upgradować reszty sprzętu, dlatego wydaje mi się, że ta karta może być troche overkillem. Moja konfiguracja:
12GB ramu 1600MHz, intel i5 3470 3.20GHz, monitor
Glacial - #pcmasterrace #komputery #nvidia #rtx
Poradzie mi przyjaciele. 
Zrobiłem ...

źródło: comment_1601214055W4CMHW0QJPx2885XCVDXIG.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #amd #nvidia #komputery
Chciałbym "lekko" zmodernizować PCta, aktualnie siedzę na i5 6500 + GTX 1060 6GB.
Pierwszy zamysł był na Ryzen 7 3700x + RTX 3070. Ale z drugiej strony za chwilę ma być prezentacja nowy Zenów 3. Zaś 3070 to nvidia zachwala jaka nie jest super a dopiero za 2 tygodnie mają być dostępne w sklepach.
Budżet 5 do 7 koła. Na
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #nvidia

Coraz więcej danych wskazuje na to, że problem z kartami to jednak nie wina kondensatorów. Ultymatywnym rozwiązaniem jest często nawet drobne obniżenie zegara. Szczególnie w wersjach OC kart.

Ergo. albo są niedociągnięcia w bios (kot wie może i w sterownikach). Albo o zwyczajnie loteria krzemowa.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Biorąc uwagę bardzo słaby uzysk z procesu 8nm Samsunga może być problem krzemowy, tylko 30% to malutko, widocznie mocno niedopracowane to jest i wydane po szybkości


@Qrwencjusz: W takim układzie ciekawe jakie wersje opłaca się brać. W sensie droższe OC czy zwykłe. Jak miałbym obniżać takty nawet o 15 mhz na droższej wersji to chyba by mnie szlak trafił. Więc niby rozsądniej tańszą wersje.
Z drugiej do wersji OC mogą
  • Odpowiedz
  • 4
@Variv Najlepiej po prostu obserwować sytuację i kupić za dwa miechy, wiedząc co i jak. Do mnie na chwilę obecną najbardziej przemawia referent szczerze mówiąc, ale już niedostępny. Ja tylko liczę, że jeśli problemem będę podzespoły użyte przy produkcji kart to producent nie będzie stwarzał jakichkolwiek problemów ze zwrotem/zamianą na nowy egzemplarz z poprawionym problemem.
  • Odpowiedz
Ale NVIDIA surround posysa lekko. Ewidentnie nie radzi sobie z tworzeniem wirtualnych pulpitów dla programów użytkowych. O ile w grach jest spoko, korekcja ramek też, ale fulscreen w przeglądarce na jednym ekranie już obniża komfort korzystania 10x ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jednym ekranem zarządza dobrze, ale żeby ten jeden rozbić na wirtualki to już nie za bardzo. W dodatku wyłączenie i włączenie surround nie odpala się z poprzednimi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oficjalne forum #nvidia padło. Wyłączyli, czy jakiś atak? Przed zdechnięciem było mnóstwo wpisów krytykujących nvidię i nowe karty #rtx. Gdzieś w połowie wczorajszego dnia była cenzura i wulgarne wpisy pousuwali.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #nvidia

O kurde. Czyli to wywalanie do pulpitu na wysokich taktach to może nie być kwestia biosu/sterowników jak sądziłem.

Jak to się potwierdzi to mega wtopa dla nvidii, że pozwala tak zmieniać komponty w karcie. Bo ostatecznie to obrywa się nvidii a nie konkretnemu producentowi w konkretnym modelu karty.
Variv - #pcmasterrace #nvidia 

O kurde. Czyli to wywalanie do pulpitu na wysokich ...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv: jak ja się cieszę że anulowałem Zotaca którego już mi prawie wysyłali. Wychodzi że TUF OC jest najsensowniejszym rozwiązaniem bo Strix jest mega przepłacony.
  • Odpowiedz
Dzwonię do morele.net, pytam się Panią:
- Kiedy mniej więcej by była moja rtx3080, gdyż nie wiem czy mi się opłaca opłacać to zamówienie...
- Złożył Pan zamówienie z przedpłatą?
- Tak
Pyyyk instant się rozłączyła ( ͡º ͜
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mistrzus: Zamawianie z przedpłata czegoś co dopiero wyszło i sklep będzie miał z-------l z wysyłka. No ja bym się grubo zastanowił xD
Przecież to ze będą obsuwy albo problemy z dostawa jest tak pewne jak pewnym jest to ze hajto przejechał babe na pasach
  • Odpowiedz
Zwykłego TUFa znowu można zamawiać w x-komie: https://www.x-kom.pl/p/590075-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-10gb-gddr6x.html Oczywiście cena jest o 400 zł wyższa. Czyżby nie było aż tak źle z dostępnością tych kart skoro znowu uruchomili sprzedaż? Ten kto załapał się na zamówienie 17 września będzie mieć cenę promocyjną ;)

#xkom #nvidia #kartygraficzne
Desolator - Zwykłego TUFa znowu można zamawiać w x-komie: https://www.x-kom.pl/p/5900...

źródło: comment_1601052614ZnmS39jh2tyQp8PN2DdpZR.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rock-man: jak to? Przecież było wiadomo od samego początku. Sam gdzieś na mirko pisałem, że tyle będą kosztowały.

Także nadal polewka z agentów sprzedających 2080Ti po 2 tysie.Ehh, mogłem ich więcej nakupić...
  • Odpowiedz
@yousouyou: najtańsza, jedna jedyna, mało renomowanej firmy (PNY), nikt się raczej nie rzuci. Ogólnie to bardziej mnie zastanawia to, czy tendencja cen za kilka m-cy będzie spadkowa, choć powątpiewam.
  • Odpowiedz