Miesiąc temu złożyłem kompa zostawiając starą kartę graficzną, czekając na premierę nowych RTX'ów. Mam tam i5 10600k i zasilacz RM650X.
Jak się okazało, zalecaną mocą zasilacza dla RTX 3080 jest 750W, więc mam o 100W za mało. Nie planuję robić OC ani procesora, ani karty graficznej. 3070 niby wymaga 100W mniej, ale budżet mi pozwala na 3080 i nie chcę potem żałować, gdy karta w przyszłości będzie mnie ograniczała.
Robiąc benchmark (bez podpiętego
Jak się okazało, zalecaną mocą zasilacza dla RTX 3080 jest 750W, więc mam o 100W za mało. Nie planuję robić OC ani procesora, ani karty graficznej. 3070 niby wymaga 100W mniej, ale budżet mi pozwala na 3080 i nie chcę potem żałować, gdy karta w przyszłości będzie mnie ograniczała.
Robiąc benchmark (bez podpiętego














![[ENG] RTX 3000s od OEMs wyłączają się w trybie OC Boost przez słabe komponenty](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_16011038808NQU5jef6SyWa1TOQeVTjv,w220h142.jpg)










#gry #metroexodus #metro #komputery #nvidia