#pcmasterrace #nvidia

https://www.igorslab.de/en/wonder-how-invidia-the-crashes-of-the-force-rtx-3080-andrtx-3090-will-be-removed-and-still-will-be-removed-even-from-the-power-supplies-analysis/

Dokładna analiza co poprawiają nowe sterowniki, dzięki czemu nowe karty stają się stabilne. Co ciekawe nie ma nic o zmianie czy ograniczeniu taktowania sensu stricte. - w skrócie poprawiono zarządzanie poborem energii.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Największa wpadka przy okazji premiery nowych kart, to wpadka youtuberów. Tyle testów zrobili, tak zachwalali i nikomu się nie wysypało do pulpitu. Te ich testy to nic innego jak lokowanie produktu. Robione na zamówienie, opłacone z góry. Teraz sprawa się rypła i powoli zaczynają przebąkiwać o problemach. Jakoś nie widziałem jeszcze jakiegoś youtubera komputerowego, który zjechałby jak burą sukę jakiś model karty i przy okazji producenta, za wadliwy produkt. P------ę tych pseudofachowców.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@youmimicanski: Z tego co GamerNexus wspominał to błąd nie wychodził na benchmarkach i pod wysokim obciążeniem, (FurMark itp.), bo sterowniki były przystosowane do tego, a nie do gier (To jest normalne dla wczesnych sterowników). Karty się wywalały, bo mechanizm kontroli poboru mocy i zegar nie współpracowały tak jak powinny ,przy dużym poborze zegar nie mógł się rozkręcić na maxa (co jest dobre), ale gdy trafiało na lżejsze obliczenia to zegar
  • Odpowiedz
aj stary Anon a głupi. Bot wyhaczył 3080 FE i powiadomił ale zanim wpisałem wszystkie detale płatności (minuta max) drop już się skończył. Teraz humor popsuty na resztę wieczoru... #nvidia #nvidiacwel #zalesie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pcmasterrace #nvidia

Czyli jednak nie kondensatory a sterowniki przyczyną problemów. Jednak najprostsze rozwiązania są zazwyczaj prawdziwe.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamówiłem i opłaciłem 17 września Gigabyte 3080 eagle w X-KOM, dostałem mail że zamówienie zostanie zrealizowane dzisiaj a na infolinii mi powiedzieli że nie wiedzą kiedy karta będzie a ja nie zamówiłem karty graficznej tylko złożyłem na stronie rezerwację wraz z opłatą. Czy takie wprowadzanie w błąd jest legalne?

#xkom #nvidia #kartygraficzne
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gosso @kremowka2137: Technicznie to to nie są preordery, tylko backorder.
NVIDIA zakazała preorderów, czyli zamawiania przed 17 września, ale co do backorderów nie wystosowała żadnego stanowiska (o ile mi wiadomo). Nie znalazłem też info o legalności takiego posunięcia, ale zgaduję, że leży ono w szarej strefie (zabawy słowne w stylu "rezerwacje" jeszcze bardziej utrwalają w tym przekonaniu)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Co sądzicie o tym zestawie? Od razu powiem,że to opcja, jak nie zechce mi się czekać do listopada / grudnia na premiery nowych kart / procków. Nie gram w nie wiadomo co, ale jak już gram to zazwyczaj FHD i koniecznie pełne detale, czasami lubię zakodować sobie coś pod lepsze detale ale to głównej GTA / TES

Do czego?
Montaż i grafika (PP, PS, LR) i sporadycznie granie

Płyta:
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@iErdo Obecnie lepiej brać mobo na chipsecie b550, jakiś gb aurous czy inne msi. Ram 3600 cl16/3733 cl17, jakieś vipery czy goodramy. Zasilacz spokojnie styknie 650W. Dorzuć chłodzenie na procka. Buda może w wersji dx bo ta ma chyba słaby przewiew.
  • Odpowiedz
chciałem sobie kupić kompa z miesiąc temu. Pomyślałem, że zaraz będzie premiera kart graficznych od #nvidia więc poczekam, ceny kart graficznych spadną. No i teraz zamiast za 979 zł mogę ją kupić za 1129 zł xD prawdziwy rekin biznesu ze mnie xD #komputery #hardware
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do przewidzenia ze nowy sterownik = niższe zegary, swoja droga ciekawe co będzie w przypadku 3070 i 3060TI. Szkoda ze płacąc ponad 3000-4000 jest się testerem sprzętu. Zobaczymy co pokaże RDNA2.
ps Dlatego nigdy nie kupuje się nic przed i w dzień premiery bo później takie kwiatki wychodzą jak ten opisany. Remember no preorders!
#komputery #pcmasterrace #kartygraficzne #nvidia
Pawci0o - Do przewidzenia ze nowy sterownik = niższe zegary, swoja droga ciekawe co b...

źródło: comment_1601501607X23LLiK1l8vOQ6g88scSi7.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Pawci0o:

Oczywiscie to co pisze lipton to wyssane z palca bajki nie majace pokrycia, po pierwsze zadna karta nie uzywa POSCAP'ow, to technologia panasonica, w kartach graficznych uzywane sa SP-CAP'y.

Gosc szuka aferki na sile i nie ma pojecia o czym pisze. Szuka aferki na sile. Jak kazdy nowy produkt drivery nie sa doskonale na poczatku, ale co wyroznia nvidie to szybka reakcja na sytuacje. Wiecej, z nowymi sterownikami ludzie
golomb13 - @Pawci0o: 

Oczywiscie to co pisze lipton to wyssane z palca bajki nie maj...

źródło: comment_1601502458I4v67IM0HTaImL8AABjIa1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Cześć, miesiąc temu dodałem wpis o kupnie akcji nVidii [link]. Wołam plusujących, którzy chcieli wiedzieć, a plusujących ten wpis zawołam za jakiś miesiąc. Jak pisałem, kupiłem na górce. Szczerze - spodziewałem się, że ta tendencja wzrostowa się utrzyma jeszcze kilka dni zanim przyjdzie korekta i średnio mnie to dotknie. Przyszła już dzień później ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spadło o 10%. Myślałem, że skoro tak trafiłem to spadnie jeszcze mocniej.
evilonep - Cześć, miesiąc temu dodałem wpis o kupnie akcji nVidii [link]. Wołam plusu...

źródło: comment_1601496550gz591b4sfafCIHSanNz3hy.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cyslav: @Quantuum: @PrzegrywNaErasmusie: czym lepsza konkurencja tym lepiej. Ja kibicuje nvidii i jako osoba posiadająca akcje tej firmy uważam, że to bardzo bezpieczna pozycja. Niezależnie od tego co pokaże AMD. które może mocno wzrosnąć. 2-3x mocniej niż nvidia.
Staram się patrzeć na całokształt i AMD w najbliższym okresie zapowiada się bardzo dobrze. Niemniej jednak, wg mnie bezpieczna przystania dla osób, które chcą długo trzymać kupione akcje
  • Odpowiedz
Jest tutaj ktoś kto ma kartę RTX 2xxx i aplikację GeForce Experience na swoim kompie? Dzisiaj przepada mi voucher na grę, a jeszcze nie złożyłem komputera do końca, a GeForce Experience weryfikuje czy ma się RTX 2xxx w swoim komputerze. Jeśli ma ktoś chwilę by zalogować się na moje konto i dodać voucher to byłbym wdzięczny.
#pcmasterrace #nvidia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Idzie się wyhuśtać z tymi rtx(d)ami. Zagraniczne sklepy krótka piłka kiedy wysyłka, jak już jest jakieś opóźnienie to sami o tym informują. A w p0lsce? Jak w chlewie. Na xkomie nikt nic nie wie, przewidywana data realizacji zamówienia 1 październik, dzisiaj mamy 30 września, zero informacji o niczym. Miły Pan z obsługi klienta proponuje mi dalej mrozić prawie 3,5k na nie wiadomo ile. Śmieszne, bo jeszcze 2 tygodnie temu również miła Pani
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Desolator: zamówienia wysyłane są chronologicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko, że @x-kom
- nie wie jakie masz miejsce w kolejce, bo nie prowadzą takich statystyk
- nie może powiedzieć ile wysyła na tydzień
- nie może powiedzieć ile dostają na tydzień
  • Odpowiedz
@DKMIP: @Decrevi: @Gotchi: też dzisiaj pisałem i dzwoniłem do obsługi x-komu. Niestety dalej nic nie wiadomo o dostawach – ani kiedy będą, ani nawet ile kart przyjdzie XD Poważny sklep, co dwa tygodnie będą mówić, że jeszcze dwa tygodnie. Pan na telefonie jeszcze dodał, że nie mają jak sprawdzić miejsca w kolejce, bo system sam sobie rozdysponowuje zamówieniami XD
Davy_Strange - @DKMIP: @Decrevi: @Gotchi: też dzisiaj pisałem i dzwoniłem do obsługi ...

źródło: comment_1601545863hVpWlWqEpFG0GBnGAP9zaq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuję jakiejś dobrej duszy, która pomoże mi aktywować kod na #nvidia GeForce experinces który posiada kartę RTX z serii 2k.
Będzie jakaś dobra dusza? #pcmasterrace #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach