Wykop pełny programistów, a sam szewc bez butów chodzi xD Dzisiejsza demonstracja jak nie robić continuous integration wzorowa - stronicowanie r-------e, w hitach nie ma dnia dzisiejszego, @wykop wy robicie testy na produkcji? #nieprogramowanie #webdev #maciejpsuje
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kumba: @Melcma: mam wrażenie że tam są zatrudnieni ludzie za 2k, którzy robią takie rzeczy pierwszy raz w życiu i stąd takie kwiatki. Innej możliwości nie widzę bo jak można zrobić jakieś większe zmiany w kodzie bez przetestowania 10 razy tak oczywistych i widocznych rzeczy.
  • Odpowiedz
którzy robią takie rzeczy pierwszy raz w życiu i stąd takie kwiatki


@Rst00: z doświadczenia obstawiam coś zupełnie innego: stare, dziadowskie legacy, zupełnie nieotestowane i sprawiające problemy "logistyczne" ;)
  • Odpowiedz
Sytuacja wygląda tak, że nazbierało mi się grubo ponad 50 folderów z różnymi drobnymi projektami, ćwiczeniami, itp., w których mam foldery 'node_modules'. Chciałbym je wszystkie usunąć, ale jako że bawię się na windowsie, to są problemy ze zbyt długą ścieżką, a więc do ich usuwania używam rimrafa(tj. rimraf node_modules), co jest bardzo uciążliwe gdyż każdy ten folder usuwam osobno. Czy jest jakiś sposób, żeby usunąć te foldery wszystkie na raz, nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maxiu: dodaj do find parametr -maxdepth, na tyle ile uwazasz, ze bedzie wystarczajaco

find ./ -name -maxdepth 3 'node_modules'

np i powinno ci znalezc wszystkie "glowne" foldery

jak masz ich z 50 to nie powinno zejsc tak dlugo ich usuwanie recznie, mozesz do komendy rm -rf wrzucac kilka sciezek na raz, np po 5, a skryptu z glowy nie napisze, nie umiem na tyle skryptowac zeby zrobic to szybciej niz
  • Odpowiedz
@Maxiu: wypróbuj program Unlocker na Windowsa. Pozwala on usuwać pliki/foldery, które są obecnie używane przez jakieś aplikacje i prawdopodobnie też katalogi z długimi ścieżkiami jak node_modules :-)
  • Odpowiedz
  • 2
Właśnie dostałam uwagi do mojej dokumentacji, do których powinnam się odnieść... Jak k#%& komuś powiedzieć, że jest debilem, nie pisząc, że jest debilem (,) #nieprogramowanie #gorzkiezale
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak k#%& komuś powiedzieć, że jest debilem, nie pisząc, że jest debilem


@megan_: jeśli to dokumentacja dla użytkownika, to prostu załóż że będzie debilem

zresztą dla kogokolwiek innego też: mało rzeczy tak w-----a w pracy programisty jak luki typu "a teraz domyśl się co autor miał na myśli"
  • Odpowiedz
@anonim1133: Dużo zależy od tego jaki model inwestowania wybierzesz, częstotliwość rat (kwartalna, miesięczna, półroczna, roczna) i czy wypłacasz pieniądze wcześniej lub zostajesz do samego końca umowy. Jeżeli zależy Ci na konkretnych danych, to przypomnij się jutro późnym południem, bo zaraz idę do pracy :)
  • Odpowiedz
@anonim1133: No tak. Tylko najlepiej użyj portfele deterministycznego (HD). Mycellium na androida domyślnie używa HD, a w bitcoin core trzeba chyba jakąś komendą wygenerować taki portfel. Najprościej po prostu jak użyjesz mycellium na androida.
Dlaczego polecam używanie portfela HD? Otóż taki portfel jest generowany z 12 lub 24 słów anglojęzycznych (master seed) i zapisanie tych słów i bezpieczne ich przechowywanie gwarantuje Ci że w każdej chwili możesz odzyskać dostęp do
  • Odpowiedz
Człowiek się uczy, stara, lata doświadczenia a tu ING Services postanawia przebrandować wszyskich swoich pracowników na DevOps Engineer. Potrzebuję nowej nazwy stanowiska, mój przełożony twierdzi że po jego trupie będę miał w nazwie wizard albo ninja. Jakieś propozycje?

#nieprogramowanie #nieadministrowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fnzavrjvrz: Wydaje mi się, że nikt nie jest w stanie tego oszacować ile tych zadań faktycznie jest bo strasznie tego pilnują, żeby rozwiązania nie pojawiały się w internece, zresztą nie miałoby to sensu.
  • Odpowiedz
Byłyby tu osoby zainteresowane tego typu szkoleniem?

LAMP Stack, Redis, RabbitMQ, ElasticSearch

Wszystkie tematy przeprowadzone od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego który pozwoli na codzienne używanie powyższych narzędzi chociażby w pracy. Istnieje możliwość wskoczenia tylko w jeden temat.

Dlaczego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paziu: Może i masz kolego rację, jednak zapaliła mi się taka żarówka "wtf" gdy to przeczytałem, zawsze zdawało mi się że praca zawsze polega na wzajemnym szacunku pracownik <-> pracodawca, w poprzedniej firmie pracowałem przez 5 lat, i w momencie gdy zaczęło to bardzo mocno kuleć, naprawdę czułem się jak niewolnik w czasach wielkich faraonów, po prostu podziękowałem za współpracę.
  • Odpowiedz
Ja też często stosuje dla jakichś małych obiektów funkcyjnych (pre cpp11)


@CichyGlosZTyluGlowy: @nargil: Tylko dodam, że w wyjątkowych przypadkach stosuje się do dzisiaj :) Lambdy mają pewne ograniczenia, m.in. brak ustandaryzowanej metody serializacji (np. gdy funkcja ma być wykonana gdzieś indziej i informacja o funkcji musi być przesłana gdzieś) czy brak unikalnego, globalnego identyfikatora które mają struktury (np. przy użyciu dwóch kompilatorów, gdy jeden generuje kod dla urządzenia
  • Odpowiedz