Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Diplo: ostatnio mnie natchnęło zrobić taką wersję tego obrazka
O tych którzy chcą tylko sprzedawać, nie patrząc na to że to co jest ledwo działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O tych którzy chcą tylko sprzedawać, nie patrząc na to że to co jest ledwo działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_zbzDdOeNFwbi3wZsvlxUkRtx05VpBWsk.jpg
Pobierz- 2
- 14
Wykop pełny programistów, a sam szewc bez butów chodzi xD Dzisiejsza demonstracja jak nie robić continuous integration wzorowa - stronicowanie r-------e, w hitach nie ma dnia dzisiejszego, @wykop wy robicie testy na produkcji? #nieprogramowanie #webdev #maciejpsuje
- 4
- 8
którzy robią takie rzeczy pierwszy raz w życiu i stąd takie kwiatki
@Rst00: z doświadczenia obstawiam coś zupełnie innego: stare, dziadowskie legacy, zupełnie nieotestowane i sprawiające problemy "logistyczne" ;)
- 2
Sytuacja wygląda tak, że nazbierało mi się grubo ponad 50 folderów z różnymi drobnymi projektami, ćwiczeniami, itp., w których mam foldery
'node_modules'. Chciałbym je wszystkie usunąć, ale jako że bawię się na windowsie, to są problemy ze zbyt długą ścieżką, a więc do ich usuwania używam rimrafa(tj. rimraf node_modules), co jest bardzo uciążliwe gdyż każdy ten folder usuwam osobno. Czy jest jakiś sposób, żeby usunąć te foldery wszystkie na raz, nie- 2
@Maxiu: dodaj do find parametr -maxdepth, na tyle ile uwazasz, ze bedzie wystarczajaco
find ./ -name -maxdepth 3 'node_modules'
np i powinno ci znalezc wszystkie "glowne" foldery
jak masz ich z 50 to nie powinno zejsc tak dlugo ich usuwanie recznie, mozesz do komendy rm -rf wrzucac kilka sciezek na raz, np po 5, a skryptu z glowy nie napisze, nie umiem na tyle skryptowac zeby zrobic to szybciej niz
find ./ -name -maxdepth 3 'node_modules'
np i powinno ci znalezc wszystkie "glowne" foldery
jak masz ich z 50 to nie powinno zejsc tak dlugo ich usuwanie recznie, mozesz do komendy rm -rf wrzucac kilka sciezek na raz, np po 5, a skryptu z glowy nie napisze, nie umiem na tyle skryptowac zeby zrobic to szybciej niz
- 1
@Maxiu: wypróbuj program Unlocker na Windowsa. Pozwala on usuwać pliki/foldery, które są obecnie używane przez jakieś aplikacje i prawdopodobnie też katalogi z długimi ścieżkiami jak node_modules :-)
konto usunięte via Android
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@MamCieNaHita: no ja też, ale OOP bardziej
@BananowyBanach: ja tam wole być SOLID
- 10
Codility się udało, teraz pora na rozmowę. Mirki trzymajcie kciuki, nie zależy mi na niczym innym na świecie tak bardzo jak na tym, żeby dostać się na staż.
#nieprogramowanie #python #korposwiat #programowanie
#nieprogramowanie #python #korposwiat #programowanie
Właśnie dostałam uwagi do mojej dokumentacji, do których powinnam się odnieść... Jak k#%& komuś powiedzieć, że jest debilem, nie pisząc, że jest debilem (╯︵╰,) #nieprogramowanie #gorzkiezale
@megan_: proponuję albo wytoczyć trafne argumenty albo panować nad swoją megalomanią
- 1
Jak k#%& komuś powiedzieć, że jest debilem, nie pisząc, że jest debilem
@megan_: jeśli to dokumentacja dla użytkownika, to prostu załóż że będzie debilem
zresztą dla kogokolwiek innego też: mało rzeczy tak w-----a w pracy programisty jak luki typu "a teraz domyśl się co autor miał na myśli"
- 54
- 46
- 8
@Harry19911: więc niech sam to zje:
źródło: comment_Ya6cr3KHHXJubpHJzRf8ENQIrNyBCkgW.jpg
Pobierz@Harry19911: ale bezbek
Oszczędzacie jakieś pieniądze na stare lata, na emeryturę? Odkładacie coś?
Gdzie lokujecie pieniądze? Lokaty, konta oszczędnościowe, inwestycje w jakieś papiery? Sami to ogarniacie czy macie jakiegoś doradcę?
#nieprogramowanie #pieniadze #finanse #oszczedzanie #emerytury
Gdzie lokujecie pieniądze? Lokaty, konta oszczędnościowe, inwestycje w jakieś papiery? Sami to ogarniacie czy macie jakiegoś doradcę?
#nieprogramowanie #pieniadze #finanse #oszczedzanie #emerytury
@anonim1133: Dużo zależy od tego jaki model inwestowania wybierzesz, częstotliwość rat (kwartalna, miesięczna, półroczna, roczna) i czy wypłacasz pieniądze wcześniej lub zostajesz do samego końca umowy. Jeżeli zależy Ci na konkretnych danych, to przypomnij się jutro późnym południem, bo zaraz idę do pracy :)
- 1
@anonim1133: No tak. Tylko najlepiej użyj portfele deterministycznego (HD). Mycellium na androida domyślnie używa HD, a w bitcoin core trzeba chyba jakąś komendą wygenerować taki portfel. Najprościej po prostu jak użyjesz mycellium na androida.
Dlaczego polecam używanie portfela HD? Otóż taki portfel jest generowany z 12 lub 24 słów anglojęzycznych (master seed) i zapisanie tych słów i bezpieczne ich przechowywanie gwarantuje Ci że w każdej chwili możesz odzyskać dostęp do
Dlaczego polecam używanie portfela HD? Otóż taki portfel jest generowany z 12 lub 24 słów anglojęzycznych (master seed) i zapisanie tych słów i bezpieczne ich przechowywanie gwarantuje Ci że w każdej chwili możesz odzyskać dostęp do
- 3
kilka poprawek w mirkostatbocie ;)
#nieprogramowanie #commit #github
62 changed files with 327 additions and 643 deletions.
#nieprogramowanie #commit #github
Jakie znacie platformy do przegladania ofert pracy, glownie chodzi mi o IT :).
#praca #it #nieprogramowanie
#praca #it #nieprogramowanie
- 1
@Gumbas: @JohnCarpenter: justjoin.it, nofluffjobs
- 4
Człowiek się uczy, stara, lata doświadczenia a tu ING Services postanawia przebrandować wszyskich swoich pracowników na DevOps Engineer. Potrzebuję nowej nazwy stanowiska, mój przełożony twierdzi że po jego trupie będę miał w nazwie wizard albo ninja. Jakieś propozycje?
#nieprogramowanie #nieadministrowanie
#nieprogramowanie #nieadministrowanie
- 4
Jak się przygotować do Codility?
Rekrutacja na stażystę, niektóre zadania z lekcji są ok, niektóre są po prostu absurdalne.
Jakie są wasze doświadczenia z tym narzędziem?
Nawet wynik nietrzycyfrowy kwalifikuje do dalszej rozmowy?
#codility #python #programowanie #nieprogramowanie
Rekrutacja na stażystę, niektóre zadania z lekcji są ok, niektóre są po prostu absurdalne.
Jakie są wasze doświadczenia z tym narzędziem?
Nawet wynik nietrzycyfrowy kwalifikuje do dalszej rozmowy?
#codility #python #programowanie #nieprogramowanie
- 1
@Nixon52: Powiedziałbym ze cos pomiedzy juniorem a mid-level. Ale z JSa na frontend więc nie wiem na ile ci pomoże...
- 1
@fnzavrjvrz: Wydaje mi się, że nikt nie jest w stanie tego oszacować ile tych zadań faktycznie jest bo strasznie tego pilnują, żeby rozwiązania nie pojawiały się w internece, zresztą nie miałoby to sensu.
Byłyby tu osoby zainteresowane tego typu szkoleniem?
LAMP Stack, Redis, RabbitMQ, ElasticSearch
Wszystkie tematy przeprowadzone od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego który pozwoli na codzienne używanie powyższych narzędzi chociażby w pracy. Istnieje możliwość wskoczenia tylko w jeden temat.
Dlaczego
LAMP Stack, Redis, RabbitMQ, ElasticSearch
Wszystkie tematy przeprowadzone od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego który pozwoli na codzienne używanie powyższych narzędzi chociażby w pracy. Istnieje możliwość wskoczenia tylko w jeden temat.
Dlaczego
Ej, fajny ten CSS. #nieprogramowanie
Komentarz usunięty przez autora
jakich(darmowych) narzędzi używacie do ogarniania tasków, etc? robię projekt samodzielnie i pasowałoby mimo wszystko rozpisać sobie taski, żeby się nie pogubić. coś innego/lepszego niż Trello?
#programowanie #nieprogramowanie #kiciochpyta
#programowanie #nieprogramowanie #kiciochpyta
Komentarz usunięty przez moderatora
@MamCieNaHita: gliniana tabliczka
Co te rekrutreki na #linkedin odpierdzielają czasem to ja nawet nie...
Szacunek wobec pracownika
Szacunek wobec pracownika
Szacunek wobec pracownika
Szacunek wobec pracownika
Szacunek wobec pracownika
Szacunek wobec pracownika
źródło: comment_JbQImmirQ6pKnNz19ZmiDUAUGmgOnASh.jpg
Pobierz- 4
@paziu: Wiesz, naprawdę to dziwnie... to tak jak by chwalili się wypłatą na czas.
- 0
@paziu: Może i masz kolego rację, jednak zapaliła mi się taka żarówka "wtf" gdy to przeczytałem, zawsze zdawało mi się że praca zawsze polega na wzajemnym szacunku pracownik <-> pracodawca, w poprzedniej firmie pracowałem przez 5 lat, i w momencie gdy zaczęło to bardzo mocno kuleć, naprawdę czułem się jak niewolnik w czasach wielkich faraonów, po prostu podziękowałem za współpracę.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@CichyGlosZTyluGlowy: stosuje się. Np. type_traits to są głównie struktury.
np. struktura std::is_pod ma metody operator bool() i operator() - http://en.cppreference.com/w/cpp/types/is_pod
Ja też często stosuje dla jakichś małych obiektów funkcyjnych (pre cpp11)
np. struktura std::is_pod ma metody operator bool() i operator() - http://en.cppreference.com/w/cpp/types/is_pod
Ja też często stosuje dla jakichś małych obiektów funkcyjnych (pre cpp11)
- 1
Ja też często stosuje dla jakichś małych obiektów funkcyjnych (pre cpp11)
@CichyGlosZTyluGlowy: @nargil: Tylko dodam, że w wyjątkowych przypadkach stosuje się do dzisiaj :) Lambdy mają pewne ograniczenia, m.in. brak ustandaryzowanej metody serializacji (np. gdy funkcja ma być wykonana gdzieś indziej i informacja o funkcji musi być przesłana gdzieś) czy brak unikalnego, globalnego identyfikatora które mają struktury (np. przy użyciu dwóch kompilatorów, gdy jeden generuje kod dla urządzenia




























Kiedy twoj kod dla tego samego testu za każdym razem zwraca inny wynik
źródło: comment_16g29mUTkZtTiEvwkfx033ur0EtGkDJK.jpg
Pobierz@Narkan: to znaczy że test źle napisany (✌ ゚ ∀ ゚)☞