wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 1
@CaptainBryant: powiedz mi jak sprawdzić czy już był zainstalowany czy samemu zainstalowałem to Ci powiem. (bo nie pamiętam xD)
Jest vlc
Kolejny raz postanowiłem dać szansę #linux od razu napotykam problemy. Zainstalowałem #mint bardzo fajnie i szybko działa ale jedna rzecz mnie niemiłosiernie wnerwia. Otóż gdy scrolluję to jeden przeskok kółka przewija mi całą stronę. Muszę klikać na scrollbar i przeciągać albo używać strzałek, bo inaczej się nie da korzystać z systemu ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ. Taki sam problem miałem z #ubuntu
- 1
@trothopefr: kupić auto i narzekać, że non stop ta sama stacja się włącza przy odpaleniu radia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
weź poszukaj w opcjach, na pewno da się ustawić rolkę myszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
weź poszukaj w opcjach, na pewno da się ustawić rolkę myszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trothopefr święta trójca - Debian, openSUSE, Fedora. Na moim lapku Asusa te dystrybucje działają znakomicie.
OpenSUSE ma jeszcze świetną stronę z oprogramowaniem -> https://software.opensuse.org
OpenSUSE ma jeszcze świetną stronę z oprogramowaniem -> https://software.opensuse.org
- 1
Powinno być bezproblemowo jak zainstaluję mina 18 mate i sam doinstaluję xfce, czy może warto poczekać na wydanie z #xfce (może jeszcze coś grzebią przy paczkach xfce, coś poprawiają itp?). Jak w ogóle się sprawuje nowy mint? Może warto jeszcze poczekać, aż połatają co tam użytkownicy zauważą brzydkiego? #mint #linux
- 1
@psi-nos: mate jest całkiem lekkie, takie xfce na sterydach
- 0
@notanumber: z tego co kojarzę to teraz mam minta, który był instalowany z mate, a używam xfce i nie miałem żadnych problemów. Chodzi mi głównie o to, czy xfce w nowym mincie może mieć jeszcze błędy nad którymi dopiero pracują, żeby wydać oficjalnie.
@cruc: używałem długo ale miałem kilka problemów, których nie mam z xfce. Zresztą nie wiem czy na sterydach, bo nie dostrzegałem większej funkcjonalności (może jestem
@cruc: używałem długo ale miałem kilka problemów, których nie mam z xfce. Zresztą nie wiem czy na sterydach, bo nie dostrzegałem większej funkcjonalności (może jestem
- 1
- 0
@kuskoman - rozumiem, dzięki!
@Jaggen: zobacz sobie i przetestuj kernele ck i pf kompilowane pod architekturę i ewentualnie prześledź https://wiki.archlinux.org/index.php/Kernels#Major_patchsets
jak poszukasz to pewnie są repozytoria dla debiana lub ubuntu
ale szczerze wątpię czy jest jakaś różnica oprócz skrajnych przypadków
jak poszukasz to pewnie są repozytoria dla debiana lub ubuntu
ale szczerze wątpię czy jest jakaś różnica oprócz skrajnych przypadków
Mirki, jakie distro polecacie do pracy z PyCharm i kilkoma uruchomionymi systemami w vmware no i włączonym firefoxie? Na windows 8.1 nie miałem problemów z wydajnością, natomiast na linuksie przy takiej ilości uruchomionych programów system mi się wiesza co jakiś czas na kilkadziesiąt sekund. Próbowałem już ubuntu unix i gnome oraz mint cinnamon i xfce. Do tej pory miałem mało do czynienia z linuksem.
#linux #mint #ubuntu
#linux #mint #ubuntu
- 2
@TajemniczyDonPedro: @wacek_1984: ciekawy temat, ja bym szedł w jakiś coreos, xen zamiast vmware. Tutaj ciekawa dyskusja na slashdot https://slashdot.org/story/06/05/21/0136213/which-os-makes-the-best-vmware-host
@TajemniczyDonPedro: Tylko xubuntu :) + jeżeli masz dużo ram-u (czytaj >10gb) wyłącz swap i powinno być gites
- 1
@psi-nos: the xx intro
@psi-nos piszesz, że jest to owncloud? Jest nowy błąd z przedostatnia wersja. Ikona się wyświetla właśnie w złym miejscu
https://github.com/owncloud/client/issues/4828#issuecomment-222102159
Odinstaluj owncloud-client i zainstaluj ponownie
https://github.com/owncloud/client/issues/4828#issuecomment-222102159
Odinstaluj owncloud-client i zainstaluj ponownie
- 1
@Jim_Moriarty: apt-get purge?
- 1
Mam na dwóch komputerach z różnymi myszkami taki bardzo dziwny problem, że czasami kliknięcie w systemie jest rozpoznawane jako dłuższe niż wykonałem. Np. klikam normalnie na kartę przeglądarki żeby przełączyć, odsuwam myszkę, a karta zostaje odczepiona od okna,, tak jakbym ją przeciągnął. Jest to wyjątkowo denerwujące i nie potrafię nic wygooglować. System to #linux #mint, ten sam na obu komputerach. Na obu komputerach też #xfce
- 0
@u43dqe14m3: tak, firefox, najnowszy. Nie wiesz czy miałeś to poza przeglądarką? Bo mi się wydaje, że się zdarzało, ale nie jestem pewny.
- 1
- 11
widziałem różne minimalistyczne pulpity, ale z tym to tworzysz nowe standardy ;)
@LuckyI: Jak już zainstalujesz, to w GRUBie wybierasz recovery mode (tu druga pozycja http://www.linuxbsdos.com/wp-content/uploads/2014/12/MintGRUB-600x450.png ), wtedy system powinien ruszyć. Noo i wtedy robisz to co wyżej napisałem ( ͡º ͜ʖ͡º) Ewentualnie zainstaluj po prostu starszą wersję Minta, 16 powinna już ruszyć bez takich problemów, ale kto wie...
- 2
- 0
Już mam, ja zepsułem. Zapomniałem, że edytowałem ręcznie /etc/default/locale i zostawiłem gdzieś apostrof zamiast cudzysłowu. Poprawiłem i już wszystko ok.
@psi-nos: Spoko. Linuch nie wybacza =D
@RayRayRay: Pobierasz motyw gtk i wrzucasz do ~/.themes albo instalujesz paczkę z motywem
- 1
@Kryspin013: Działa, dzięki
- 1
Prawdę mówiąc, trochę mi się system zachwaścił i czekałem na tę chwilę, więc - dowiedziawszy się dziś, że wylądowało w końcu #ubuntu #mate 16.04 - nie zwlekam, tylko instaluję. Daję wiewiórce parę tygodni i jak się sprawdzi, zostaje, a jak nie, zrobię to samo co 2 lata temu, czyli nadpiszę pewnie #ubuntu nowym #mint #mate ( ͡° ͜ʖ ͡°
źródło: comment_korTAfUHWYSj54WatiLzSziVgvgQ56qZ.jpg
Pobierz- 3
No, i dla samej możliwości siedzenia sobie na Wykopie podczas instalacji - nie zdradzę Cię nigdy, pingwinku ;)
źródło: comment_kjK2eQs4bOboXyvwhClcNdHdXf403gdL.jpg
Pobierz- 2
@larvaexotech: paskudny? no q--a rzeczywiście
źródło: comment_lYD6vxFZAuzfl7Zy3Ws7JpnGxkFlhFtI.jpg
Pobierz- 1
Pomocy mirki. W moim #linux #mint z #cinnamon okno kopiowania plików "zapadło się". Tzn. jest tak małe, że nie widać co się dzieje. W sumie to szerokość jest kilkanaście pikseli, a wysokość jest równa wysokości belki plus kilka pikseli. W jaki sposób powrócić do oryginalnego rozmiaru okna. Myszką nie daje się zmienić rozmiaru, a przy pomocy klawiatury nie potrafię…
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mariecziek: jeszcze detektor beki z linkusa ci się z----ł
- 1
Mireczki, mam laptopa ASUS F555LB. Właśnie aktualizuję go do systemu Windows 10. Mam dysk 120GB SSD i chciałbym na nim zainstalować Windowsa oraz Linuxa #mint . Do tego 1TB dysk zewnętrzny.
Komputer będę używał głównie do przeglądania neta, trochę programów inżynierskich i gier (ze steama i tpb).
Zastanawiam się, czy nie wywalić 10 i zamiast niej zainstalować #windows7 z #dreamspark?
Komputer będę używał głównie do przeglądania neta, trochę programów inżynierskich i gier (ze steama i tpb).
Zastanawiam się, czy nie wywalić 10 i zamiast niej zainstalować #windows7 z #dreamspark?


























Ad. 2 Tak - poprawia się wydajność z jajka na jajko i z xorga na xorg zarówno na nvidii jak i radeonach
1) Jak chcesz w konsoli (najłatwiej) to
glxinfo > test
I wyślij test na jakiegoś pastebin.com
Dowiemy cię na czym jedzie twój komp