Instalował już ktoś najnowszego #mint #linuxmint?

Domyślnie ma kodeki i vlc? Czy trzeba pobierać?
Pytam, bo coś obilo mi się o uszy, że w nowym mint zrezygnowali z vlc...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejny raz postanowiłem dać szansę #linux od razu napotykam problemy. Zainstalowałem #mint bardzo fajnie i szybko działa ale jedna rzecz mnie niemiłosiernie wnerwia. Otóż gdy scrolluję to jeden przeskok kółka przewija mi całą stronę. Muszę klikać na scrollbar i przeciągać albo używać strzałek, bo inaczej się nie da korzystać z systemu (). Taki sam problem miałem z #ubuntu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trothopefr: kupić auto i narzekać, że non stop ta sama stacja się włącza przy odpaleniu radia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
weź poszukaj w opcjach, na pewno da się ustawić rolkę myszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Powinno być bezproblemowo jak zainstaluję mina 18 mate i sam doinstaluję xfce, czy może warto poczekać na wydanie z #xfce (może jeszcze coś grzebią przy paczkach xfce, coś poprawiają itp?). Jak w ogóle się sprawuje nowy mint? Może warto jeszcze poczekać, aż połatają co tam użytkownicy zauważą brzydkiego? #mint #linux
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@notanumber: z tego co kojarzę to teraz mam minta, który był instalowany z mate, a używam xfce i nie miałem żadnych problemów. Chodzi mi głównie o to, czy xfce w nowym mincie może mieć jeszcze błędy nad którymi dopiero pracują, żeby wydać oficjalnie.
@cruc: używałem długo ale miałem kilka problemów, których nie mam z xfce. Zresztą nie wiem czy na sterydach, bo nie dostrzegałem większej funkcjonalności (może jestem
  • Odpowiedz
Mirki, jakie distro polecacie do pracy z PyCharm i kilkoma uruchomionymi systemami w vmware no i włączonym firefoxie? Na windows 8.1 nie miałem problemów z wydajnością, natomiast na linuksie przy takiej ilości uruchomionych programów system mi się wiesza co jakiś czas na kilkadziesiąt sekund. Próbowałem już ubuntu unix i gnome oraz mint cinnamon i xfce. Do tej pory miałem mało do czynienia z linuksem.
#linux #mint #ubuntu
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Było wifi i zdechło... Why?

Dwa tygodnie mam #mint i jeszcze wczoraj wieczorem normalnie działało, a dzisiaj nie wykrywa adaptera wifi (difoltowy z laptopa nie działał już na Windowsie).

PS. Po instalacji też nie działał, ale wtedy sprawdziłem w google.

#linuxmint #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukałem już dalej w google, zrobiłem "sudo service network-manager restart", coś nieistotnego wyłączyłem w biosie i znowu działa.
  • Odpowiedz
Mam na dwóch komputerach z różnymi myszkami taki bardzo dziwny problem, że czasami kliknięcie w systemie jest rozpoznawane jako dłuższe niż wykonałem. Np. klikam normalnie na kartę przeglądarki żeby przełączyć, odsuwam myszkę, a karta zostaje odczepiona od okna,, tak jakbym ją przeciągnął. Jest to wyjątkowo denerwujące i nie potrafię nic wygooglować. System to #linux #mint, ten sam na obu komputerach. Na obu komputerach też #xfce
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Już mam, ja zepsułem. Zapomniałem, że edytowałem ręcznie /etc/default/locale i zostawiłem gdzieś apostrof zamiast cudzysłowu. Poprawiłem i już wszystko ok.
  • Odpowiedz
Prawdę mówiąc, trochę mi się system zachwaścił i czekałem na tę chwilę, więc - dowiedziawszy się dziś, że wylądowało w końcu #ubuntu #mate 16.04 - nie zwlekam, tylko instaluję. Daję wiewiórce parę tygodni i jak się sprawdzi, zostaje, a jak nie, zrobię to samo co 2 lata temu, czyli nadpiszę pewnie #ubuntu nowym #mint #mate ( ͡° ͜ʖ ͡°
kurp - Prawdę mówiąc, trochę mi się system zachwaścił i czekałem na tę chwilę, więc -...

źródło: comment_korTAfUHWYSj54WatiLzSziVgvgQ56qZ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pomocy mirki. W moim #linux #mint z #cinnamon okno kopiowania plików "zapadło się". Tzn. jest tak małe, że nie widać co się dzieje. W sumie to szerokość jest kilkanaście pikseli, a wysokość jest równa wysokości belki plus kilka pikseli. W jaki sposób powrócić do oryginalnego rozmiaru okna. Myszką nie daje się zmienić rozmiaru, a przy pomocy klawiatury nie potrafię…
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam laptopa ASUS F555LB. Właśnie aktualizuję go do systemu Windows 10. Mam dysk 120GB SSD i chciałbym na nim zainstalować Windowsa oraz Linuxa #mint . Do tego 1TB dysk zewnętrzny.

Komputer będę używał głównie do przeglądania neta, trochę programów inżynierskich i gier (ze steama i tpb).

Zastanawiam się, czy nie wywalić 10 i zamiast niej zainstalować #windows7 z #dreamspark?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach