#linux #mint #informatyka #pc #pytanie #pomoc
Mam problem.Linux Mint nie chce zaktualizowac kde do wersji 5.10.Co robic/? Pewnie gdybym pozbyl sie kde z systemu to zainstalowalo by?
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
sudo apt update && sudo apt full-upgrade
sudo apt update && sudo apt install plasma-desktop
Z root tez nie idzie.( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: a w sumie to juz nie wazne zobacze teraz nowego debiana9, bo mint z kde sie grzeje na przegladarkowych filmach 720p, a nie o to mi chodzilo....
tak to bym zostawil win7, przeszedlem/testuje linuxy glownie dlatego,ze lekko chodzily w internetach
@nomadyzm_jako_odpowiedz: @Nemeczekes: @uppss:
I chyba znow podziele dysk na pol dla dwoch os na jednym bedzie win7 gdyby jakis linux padl to zawsze
  • Odpowiedz
#linux #mint
mam problem z #linux.
Otóż pod USB mam podpięty USB receiver (z logitech, ten mały nano).
Problem polega na tym, że pod jeden receiver podpięta jest klawiatura oraz mysz.
Od zainstalowania systemu, zarówno mysz jak i klawiatura wariują... mysz przestaje działać oraz klawiatura (pomga wypięcie i wpięcie tego odbiornika), czasami klawiatura dostaje input lag...

Pomyślałem, że może system wyłącza zasilanie na tym USB,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kierwa jaki ten Mint 18.1 KDE jest upośledzony. Żeby normalnie ikon na pulpit nie móc dać. ja p------e. Zajebiście zachęcają na migracje z windy nie ma co.
#mint #linux
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam dystrybucji Linuksa live cd na laptopa 4GB RAM, zależy mi głównie na przeglądaniu Internetu/oglądaniu filmów.
Mint będzie dobry? Jakie środowisko graficzne?
#linux #ubuntu #mint
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dajcie mi plusy #fedora w stosunku do #ubuntu albo #mint
już prawie wszystko zrobiłem co chciałem (prócz fluxa/redshifta - na ubuntu działa)

przedwczoraj zainstalowałem i nawet dobrze to wygląda
zrobiłem to, bo poleciły mi dwie osoby, które szanuje :3

wcześnie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka wersja Linuksa najlepiej sprawdza się w pracy z wieloma monitorami i stacją dokującą?
Sprawdzałem ostatnio kilka środowisk graficznych i np.
Ubuntu dobrze radzi sobie z 2 monitorami podłączonymi do stacji dokującej przez DVI i VGA, ale nie da się odpalić monitora w lapopie. Jeżeli do stacji dokującej podłączony jest monitor przez display link, to nie da się przekazać obrazu na ten minitor.
Mint z MATE działa spoko, ale przy odłączeniu laptopa od stacji dokującej,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ubuntu dobrze radzi sobie z 2 monitorami podłączonymi do stacji dokującej przez DVI i VGA, ale nie da się odpalić monitora w lapopie.


@mariecziek: to akurat może być ograniczenie karty graficznej że nie pozwala wysłać obrazu na więcej monitorów niż 2
pytanie jaki masz hardware, bo o tych kwestiach nie można mówić w oderwaniu od sprzętu
  • Odpowiedz
@mariecziek: conwolowy tool do konfiguracji wyjśc - czesto pozwla zrobić coś na co GUI nie pozwala:

w moim przypadku:

xrandr --output eDP1 --off
xrandr --output DP2-2
  • Odpowiedz
Próbuję się przesiąść na linuxa, do ubuntu się zraziłem bo konfiguracja tego to jakaś masakra, a skończyło się na tym, że żadne DE w końcu nie działało :) Można było otworzyć z poziomu pulpitu firefoxa, ale z oknem nic się nie dało zrobić.

Ściągam teraz Minta na Cinnamonie. Komp tylko do pracy oraz domu, tj:
- pakiet biurowy
- firefox
- windowsowa specjalistyczna apka która na wine śmiga
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sperrdifferential: Był koniec 2014 zbliżała się premiera windows 10 jaki to on będzie innowacyjny, wspaniałe dx12, cortana co mi będzie sama emaile wysyłać :) itd. nie mogłem się już doczekać. Postanowiłem że do tego czasu przesiądę się na jakiegoś linuksa dam sobie kilka miesięcy, a później ten cudowny windows 10 więc podszedłem do tego bardzo na luzie bez spiny bo to i tak tylko na chwilę. Los chciał że pierwsza
  • Odpowiedz
No mam problem ze znikniętymi plikami. Przenosiłem trochę danych na pendrive midnight commanderem i coś nie poszło odmontowanie napędu. Pliki wsiąkły. TestDisk nie pomaga, bo to nie usunięte?
Jak zaradzić?
#linux #mint
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MikeLD: pod tym względem linux ssie. Przenoszenie na takie urządzenie jak pendrive powinno się zakończyć dopieor po komendzie sync.
  • Odpowiedz
@TeslaX jak masz 2 dyski to wyjmij ten z windą, na drugim zainstaluj minta, ustaw czesciej uzywany dysk/system jako default boot device w biosie, jak bedziesz chcial odpalic ten drugi, przy starcie wciskasz klawisz boot menu i wybierasz dysk. Pełna izolacja i nie trzeba sprzątać jak się linux znudzi;
  • Odpowiedz
@TeslaX: Też mnie trzymała, ale nie mam potrzeby używania go codziennie więc się przerzuciłem na Debiana na laptopie i na Archa na stacjonarce. Na Debianie mam Office 2010 i sporadycznie można go używać
  • Odpowiedz
#linux #mint
mam 10 plikow rar (nie party) kazdy z tym samym hasłem, hasło ma wykrzyknik. Jak masowo to rozpakować z linii komend? Mało tego nie moge nawet jednego rozpakowac bo w haśle jest wykrzyknik.

unrar -pone_@&!two
-bash: !two: event not found

branie hasła w apostrofy nic nie daje
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach