Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 1
Mirki mam na pokładzie #dell Latitude E6510 z #windows7 ale chcialbym się trochę pobawić #linux #mint
Jak wyrzucić windowsa i wstawić linuxa bez problemów?
#pytaniedoeksperta
Jak wyrzucić windowsa i wstawić linuxa bez problemów?
#pytaniedoeksperta
#linux #mint
mam problem z #linux.
Otóż pod USB mam podpięty USB receiver (z logitech, ten mały nano).
Problem polega na tym, że pod jeden receiver podpięta jest klawiatura oraz mysz.
Od zainstalowania systemu, zarówno mysz jak i klawiatura wariują... mysz przestaje działać oraz klawiatura (pomga wypięcie i wpięcie tego odbiornika), czasami klawiatura dostaje input lag...
Pomyślałem, że może system wyłącza zasilanie na tym USB,
mam problem z #linux.
Otóż pod USB mam podpięty USB receiver (z logitech, ten mały nano).
Problem polega na tym, że pod jeden receiver podpięta jest klawiatura oraz mysz.
Od zainstalowania systemu, zarówno mysz jak i klawiatura wariują... mysz przestaje działać oraz klawiatura (pomga wypięcie i wpięcie tego odbiornika), czasami klawiatura dostaje input lag...
Pomyślałem, że może system wyłącza zasilanie na tym USB,
- 1
Jakim programem najłatwiej wyciąć z fragment obrazka? Nieregularny kształt.
#ubuntu #linux #mint #informatyka
#ubuntu #linux #mint #informatyka
konto usunięte via iOS
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Indikatiwus_presentusaktiwus: Niech zgadnę, nvidia? xD
@Indikatiwus_presentusaktiwus: To nvidia z-----a. Oni się w ogóle żadnych standardów nie trzymają, między innymi dlatego przy uruchamianiu pc zawsze w plymouth masz 640x480 na sterownikach nvidii.
konto usunięte via iOS
- 1
- 0
@michalion: Ok dzięki tak zrobię, szkoda mi 3godzin grania :)
- 2
@gJakub: słuchaj się mirko następnym razem, linuksiarze z polski nie pomagają https://www.wykop.pl/wpis/24062401/czy-tylko-ja-mam-wrazenie-ze-przecietny-uzytkownik/
ta pani coś miała https://www.wykop.pl/wpis/23994911/cumulus-fajna-darmowa-apka-pogodowa-na-ubuntu-linu/
ta pani coś miała https://www.wykop.pl/wpis/23994911/cumulus-fajna-darmowa-apka-pogodowa-na-ubuntu-linu/
@jucio: xfce, ale z oryginalnego panelu został tylko przycisk menu - na górze wbar, na dole tint2, zegarek i kalendarz to conky
@Filodendron: usunąć z autostartu
- 0
@michalje: Sprawdziłem to wcześniej (zapomniałem napisać), nie ma tam komendy uruchamiania terminala.
- 2
@Indikatiwus_presentusaktiwus a to zawsze tak jest; Linux to system dla ludzi z nadmiarem wolnego czasu, rozwiązania problemu zawsze trzeba szukać w odmętach internetu gdzieś na 17 stronie wyników google. O ile w ogóle.
@Indikatiwus_presentusaktiwus ikony na pulpicie sa passe, psują feng shui.
@podle_insynuacje: Nie ma za co, uszanowanko.
@Kryspin013: @podle_insynuacje: @mugenDeath: no i taki powinien byc poziom calego Mirko! brawo panowie :)
- 3
- 3
- 4
@Marpop jak masz czas i ochotę na więcej testowania to polecam sprawdź sobie arch linux, nie sądzę, abyś potrzebował customa, więc instalator Antergos.
Jaka wersja Linuksa najlepiej sprawdza się w pracy z wieloma monitorami i stacją dokującą?
Sprawdzałem ostatnio kilka środowisk graficznych i np.
Ubuntu dobrze radzi sobie z 2 monitorami podłączonymi do stacji dokującej przez DVI i VGA, ale nie da się odpalić monitora w lapopie. Jeżeli do stacji dokującej podłączony jest monitor przez display link, to nie da się przekazać obrazu na ten minitor.
Mint z MATE działa spoko, ale przy odłączeniu laptopa od stacji dokującej,
Sprawdzałem ostatnio kilka środowisk graficznych i np.
Ubuntu dobrze radzi sobie z 2 monitorami podłączonymi do stacji dokującej przez DVI i VGA, ale nie da się odpalić monitora w lapopie. Jeżeli do stacji dokującej podłączony jest monitor przez display link, to nie da się przekazać obrazu na ten minitor.
Mint z MATE działa spoko, ale przy odłączeniu laptopa od stacji dokującej,
Ubuntu dobrze radzi sobie z 2 monitorami podłączonymi do stacji dokującej przez DVI i VGA, ale nie da się odpalić monitora w lapopie.
@mariecziek: to akurat może być ograniczenie karty graficznej że nie pozwala wysłać obrazu na więcej monitorów niż 2
pytanie jaki masz hardware, bo o tych kwestiach nie można mówić w oderwaniu od sprzętu
- 0
@mariecziek: conwolowy tool do konfiguracji wyjśc - czesto pozwla zrobić coś na co GUI nie pozwala:
w moim przypadku:
w moim przypadku:
xrandr --output eDP1 --off
xrandr --output DP2-2- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Próbuję się przesiąść na linuxa, do ubuntu się zraziłem bo konfiguracja tego to jakaś masakra, a skończyło się na tym, że żadne DE w końcu nie działało :) Można było otworzyć z poziomu pulpitu firefoxa, ale z oknem nic się nie dało zrobić.
Ściągam teraz Minta na Cinnamonie. Komp tylko do pracy oraz domu, tj:
- pakiet biurowy
- firefox
- windowsowa specjalistyczna apka która na wine śmiga
Ściągam teraz Minta na Cinnamonie. Komp tylko do pracy oraz domu, tj:
- pakiet biurowy
- firefox
- windowsowa specjalistyczna apka która na wine śmiga
@Sperrdifferential: Był koniec 2014 zbliżała się premiera windows 10 jaki to on będzie innowacyjny, wspaniałe dx12, cortana co mi będzie sama emaile wysyłać :) itd. nie mogłem się już doczekać. Postanowiłem że do tego czasu przesiądę się na jakiegoś linuksa dam sobie kilka miesięcy, a później ten cudowny windows 10 więc podszedłem do tego bardzo na luzie bez spiny bo to i tak tylko na chwilę. Los chciał że pierwsza
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@TeslaX jak masz 2 dyski to wyjmij ten z windą, na drugim zainstaluj minta, ustaw czesciej uzywany dysk/system jako default boot device w biosie, jak bedziesz chcial odpalic ten drugi, przy starcie wciskasz klawisz boot menu i wybierasz dysk. Pełna izolacja i nie trzeba sprzątać jak się linux znudzi;
@TeslaX: Też mnie trzymała, ale nie mam potrzeby używania go codziennie więc się przerzuciłem na Debiana na laptopie i na Archa na stacjonarce. Na Debianie mam Office 2010 i sporadycznie można go używać
- 3
- 1
@vcde: zgadza się
unrar e '*' -p'one_@&!two'


























Mam problem.Linux Mint nie chce zaktualizowac kde do wersji 5.10.Co robic/? Pewnie gdybym pozbyl sie kde z systemu to zainstalowalo by?
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
sudo apt update && sudo apt full-upgrade
sudo apt update && sudo apt install plasma-desktop
Z root tez nie idzie.( ͡° ʖ̯ ͡°)
tak to bym zostawil win7, przeszedlem/testuje linuxy glownie dlatego,ze lekko chodzily w internetach
@nomadyzm_jako_odpowiedz: @Nemeczekes: @uppss:
I chyba znow podziele dysk na pol dla dwoch os na jednym bedzie win7 gdyby jakis linux padl to zawsze