#programowanie #mapy #google #java #javascript #php Hej, w poniższym linku jest mapa google ale dodano możliwość pobrania wysokości npm. gdy kliknie się w jakiś punkt. Czy Ktoś orientuje się w jaki sposób można pobrać całą siatkę danych o wysokości z danego obszaru? Zakłądam, że po kliknięciu współrzędne sa wysyłane na serwer i zwracana jest wysokość. Czy Ktoś zna jakis trik
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mirki jakiś pomysł jak zapisać mapę google, albo jakąś inną z wybranego obszaru do obrazka png czy tam jpg o dużej rozdzielczości? Kopię i kopię przez internet, ale nic nie mogę znaleźć.

#pytanie #mapy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mapa przedstawia współczynnik dzietności w Europie. Ciekawe jest to, że kraje bardziej konserwatywne (Polska czy Rumunia, a ze "starej" Europy - Niemcy czy Włochy) wbrew powszechnemu przekonaniu mają znacznie niższe TFR niż kraje bardziej liberalne (Czechy czy Estonia, ze "starych" - Francja czy Wielka Brytania).

https://www.facebook.com/kartografiaekstremalna/photos/a.153692631483262.1073741826.153690641483461/472942446224944/?type=3&theater

I co teras?

#kartografiaekstremalna #polska #neuropa #mapy
BaronAlvon_PuciPusia - >Mapa przedstawia współczynnik dzietności w Europie. Ciekawe j...

źródło: comment_8vKHSYlt1ExlN332vYBDkklPAwKlRJEI.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bylu: Ogólnie na Syberii podczas wojny domowej było całkiem sporo starć, a ta mapa jest tam czyściutka :/

A mój wniosek jest taki, że to mapa bitew o jakich uczą w zachodnich szkołach, a nie mapa wszystkich bitew.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taką pamiątkę kupiłem sobie za 3€ na targu w Barcelonie podczas wakacji. Pewnie nic nie warta (może się mylę?), bo jest bardzo zniszczona, ale nie zmienia to faktu, że będzie się fajnie prezentować powieszona w antyramie na ścianie. Mapa Aragonii (Hiszpania) z 1884 r. w języku francuskim.
klik 1, klik 2, klik 3, klik 4, co tu mogło zostać ucięte?
#kartografia #mapy
okim - Taką pamiątkę kupiłem sobie za 3€ na targu w Barcelonie podczas wakacji. Pewni...

źródło: comment_6nnzBl995G4Dbw4q5UWrbKXiKwzta9CF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest coś takiego jak egzonimy (ang. exonym), czyli stosowanie nazw w określonym języku np. polskim, wobec obiektów geograficznych np. miast, które znajdują się poza obszarem, gdzie ten język jest oficjalnie używany. Nazwa ta (polska) różni się od nazwy używanej w oficjalnym języku, gdzie znajduje się dany obiekt geograficzny (wtedy jest to endonim)
Prościej będzie na przykładzie:
1) polski egzonim: Paryż; endonim: Paris (po francusku)
2) polski egzonim: Kanał Bristolski; endonim: Bristol Channel (po angielsku)
3) polski
niepowtarzalny-dwa - Jest coś takiego jak egzonimy (ang. exonym), czyli stosowanie na...

źródło: comment_p12iqKvRBecZZbPDvJ6ZUqnRUhkTPQ2B.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach