Drukowana mapa świata Martina Waldseemüllera z 1507 roku. Po raz pierwszy obejmowała 360 stopni całej powierzchni ziemi. Wielkość Azji zarówno na głównej mapie, jak i w drugim ujęciu, w małym kartuszu ponad nią, została zmniejszona, aby zostawić miejsce dla nowego kontynentu, który Waldseemüller nazwał Ameryką na cześć swego przyjaciela, badacza, Amerigo Vespucciego. Była to pierwsza mapa, na której pojawia się nowy kontynent i jego nazwa, a jej zgrabny układ w
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
5
Wrocław znika z sieci. Google przyznaje: "to nasz błąd"

Wrocławskie ulice znikają z Google Street View.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Navitel E500 - rechot towarzysza Stalina
Polacy zwalili pomniki dzielnych żołnierzy Radzieckich, którzy katiuszami, samogonem i penisami nieśli Wolność Europie, więc Władimir Putin zemścił się na polaczkach okrutnie - wypuścił na rynek nawigację firmy Navitel: E-500. Dał niską cenę i dobry marketing, bo dobrze wie co Słowiańska Dusza...
z- 18
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Drukowana mapa świata
Drukowana mapa świata Martina Waldseemüllera z 1507 roku. Po raz pierwszy obejmowała 360 stopni całej powierzchni ziemi. Wielkość Azji zarówno na głównej mapie, jak i w drugim ujęciu, w małym kartuszu ponad nią, została zmniejszona, aby zostawić miejsce dla nowego kontynentu, który Waldseemüller nazwał Ameryką na cześć swego przyjaciela, badacza, Amerigo Vespucciego. Była to pierwsza mapa, na której pojawia się nowy kontynent i jego nazwa, a jej zgrabny układ w
Drukowana mapa świata Martina Waldseemüllera z 1507 roku. Po raz pierwszy obejmowała 360 stopni całej powierzchni ziemi. Wielkość Azji zarówno na głównej mapie, jak i w drugim ujęciu, w małym kartuszu ponad nią, została zmniejszona, aby zostawić miejsce dla nowego kontynentu, który Waldseemüller nazwał Ameryką na cześć swego przyjaciela, badacza, Amerigo Vespucciego. Była to pierwsza mapa, na której pojawia się nowy kontynent i jego nazwa, a jej zgrabny układ w
źródło: comment_L17V0Fdtm8DvlOPN3dGBq0PUOfx4yc66.jpg
Pobierz- 105
- 3
@blubi_su: #internetexplorer od kilku miesięcy już takie coś jest
- 2
@MichalQ20: też mnie to nie boli. Używam często ubera i map Google. Jak dla mnie to idealne połączenie
Da radę zakupić ładną, antyczną mapę w antyramie za ~100-120 PLN?
To nawet nie musi być antyrama. Zwykła, prosta rama ze szkłem na przedzie w zupełności wystarczy.
Z jakimi cenami trzeba się liczyć? Orientuje się ktoś?
Gdzie szukać takich perełek?
Może
To nawet nie musi być antyrama. Zwykła, prosta rama ze szkłem na przedzie w zupełności wystarczy.
Z jakimi cenami trzeba się liczyć? Orientuje się ktoś?
Gdzie szukać takich perełek?
Może
@Cripex: daj
@Cripex: sklepy ze starociami, antykwariaty (tylko musisz znaleźć taki, który specjalizuje się w starych publikacjach), jarmarki, pchle targi itp. no i oczywiście allegro. Wydaje mi się, że prościej będzie kupić samą mapę, a potem do niej dopasować ramę czy dać do oprawienia.
- 3
Od dziś w mapach online Galileosa pod adresem http://goryiludzie.pl/mapy-online możecie sprawdzać pogodę dla konkretnych współrzędnych.
Wystarczy kliknąć ikonkę słońca i wybrać lokalizację. W nowym oknie wyskakuje meteogram UM ICM. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gory #mapy #podroze
Wystarczy kliknąć ikonkę słońca i wybrać lokalizację. W nowym oknie wyskakuje meteogram UM ICM. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gory #mapy #podroze
- 0
@vindicator: goryl i ludzie
street view, a europa #streetview #mapy
źródło: comment_nMC3MiCy1vnRtruDjEB73gNnQqE1oiRu.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 0
Komentarz usunięty przez autora
22
Mapa azbestu - nawet tu widać zabory

Więcej informacji
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Android
- 29
- 2
nie wiem czy było ale na JoeMonster coś ciekawego znalazłem :)
http://joemonster.org/images/vad/img_36362/f0237813e8b7775fed5b7d9199edc83a.jpg
#mapy #ocean #life
http://joemonster.org/images/vad/img_36362/f0237813e8b7775fed5b7d9199edc83a.jpg
#mapy #ocean #life
- 11
Sprawdzcie o ile większe zarobki będziecie mieli w tych rejonach
http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/lubuska-lista-plac-juz-dzisiaj-z-gazeta-lubuska
Długi w tych rejonach czyli twój sąsiad bankrut
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/dlugi-polakow-rosna-oto-polska-mapa-duznikow_172861.html
Najbardziej zadowoleni z życia Polacy
http://naszolsztyniak.pl/167622,W-jakim-wojewodztwie-warto-zyc-Nie-u-nas.html
http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/lubuska-lista-plac-juz-dzisiaj-z-gazeta-lubuska
Długi w tych rejonach czyli twój sąsiad bankrut
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/dlugi-polakow-rosna-oto-polska-mapa-duznikow_172861.html
Najbardziej zadowoleni z życia Polacy
http://naszolsztyniak.pl/167622,W-jakim-wojewodztwie-warto-zyc-Nie-u-nas.html
źródło: comment_0OMUnQbPjHB1gNODUEDVEJUrWP7Nlv1L.jpg
Pobierz@czokowafelek: WINCYJ TAGÓW
@czokowafelek: Lublin droższy od wrocławia/krakowa a stawki za robotę ma jedne z najniższych w kraju, fuck logic
Hmmmm.
Mirkowie, mam sobie trasę zrobioną między określonymi punktami w moich mapach. Trasa podzielona jest na warstwy, wszystkich warstw jest 10. W każdej warstwie jest ilość punktów od A do J. Wszystkie warstwy razem składają się na trasę. No i szukam sposobu by sumarycznie wyciągnąć informacje o ilości km, czasie itd z całości trasy czyli wszystkich etapów razem. Ktoś ma jakiś pomysł?
#pytanie #podroze #mapy #
Mirkowie, mam sobie trasę zrobioną między określonymi punktami w moich mapach. Trasa podzielona jest na warstwy, wszystkich warstw jest 10. W każdej warstwie jest ilość punktów od A do J. Wszystkie warstwy razem składają się na trasę. No i szukam sposobu by sumarycznie wyciągnąć informacje o ilości km, czasie itd z całości trasy czyli wszystkich etapów razem. Ktoś ma jakiś pomysł?
#pytanie #podroze #mapy #
- 15
- 5
- 0
@Primusek: gdzie ty to widzisz to ja nie wiem polski poza Polską jest tylko na Wileńszczyźnie wg. tejże mapy, a powinnien jeszcze na Grodzieńszczyźnie.
Komentarz usunięty przez autora
2
Interaktywna mapa podatków na świecie
Mapa przedstawiająca realną wysokość płaconych podatków z podziałem na państwa świata
z- 1
- #
- #
- #
- #
- 12
- 0
@dlagr4czy: Ja do najbliższej biedry mam dalej niż do pracy... Do lidla ze 3 razy dalej...
- 0
@dlagr4czy: Ja do jednej Biedronki mam 10 kilometrów, do drugiej Biedronki mam 10 kilometrów, do trzeciej Biedronki mam 10 kilometrów i do czwartej Biedronki mam 10 kilometrów. Natomiast do najbliższego Lidla mam 10 kilometrów.






















#miasto #urbanistyka #transport #londyn #ciekawostki #mapy
źródło: comment_A8Juaf9wYWPke26YuQbfYCTxlZdRhIv9.jpg
Pobierz@CrtZ: po prostu odpowiadam co za to odpowiada
@NieMogeSieZarejestrowac: wiem, bywam w Londynie dość często.