#malowanie #remontujzwykopem Jest jakaś zasada co do malowania ścian? Jakie farby latwiej sie nanosi czy moge najpierw pomalować calosc w rogach czyli kawalek przed sufitem i podloga a dopiero pozniej calosc? Sa jakies tipy zeby to wyszlo pięknie dla laika xD?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jankino: Najpierw malujesz malym wakiem w rogach, przy suficie, przy podłodze a potem duzy walek i wio. Filozofii w tym nie ma :D Dobrze rozcieraj farbę i będzie luks
  • Odpowiedz
Porysowany tylni zderzak z mojej winy. Chciałem się dogadać, żeby nie tracić zniżek OC (mam 3 samochody). Poszkodowany chce 1300 zł do ręki za malowanie zderzaka w 14 letnim aucie (!). Rozumiem, że inflacja itp, ale jakieś 2 lata temu malowanie elementu kosztowało mnie 300-500 w zależności od lokalizacji i "renomy" lakiernika. Ile wg was stracę na 3 samochodach po usunięciu szkody z OC (aktualnie mam pełne 60% zniżki)?

#lakierowanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@forfiterex: nie, on chce 1400zl, bo jak sie nie dogadasz dostaniesz 1500zl madatu i utrate znizek. Jakby mi ktos z jego winy zrobil chocby mini ryske ktorej i tak nie chce naprawiac to bralbym wlasnie 1400zl, albo nawet 1600 - sprawca uniknalby 1500 mandatu, punktow i utraty znizek. Life is brutal
  • Odpowiedz
Mirki, pomóżcie bo zaraz coś mnie strzeli!!!
Maluję ściany, na których jest tynk cementowo wapienny. Ściany są zagruntowane rozcieńczoną farbą podkładową. Kładę pierwszą warstwę farby lateksowej i cholernie mocno widać łączenia warstw. Łączenia robię "mokre do mokrego", dokładnie rozprowadzamy farbę, a to dalej przebija.
#remontujzwykopem #remont #malowanie #malarstwo
inko-gnito - Mirki, pomóżcie bo zaraz coś mnie strzeli!!!
Maluję ściany, na których ...

źródło: comment_1646735202mobI6sjCxUn5vgx7BXRiI1.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka marka farb jest najlepsza (ściany, sufit w mieszkaniu) oraz rodzaj (lateksowa, akrylowa). Czeka mnie malowanie tynk gipsowy, ale bardzo równy, więc tylko zagruntuje i będę malować na biało i zastanawiam się w co lecieć. Czytałem, że Beckers jest niezły dobrze myślę?
#farby #remont #remontujzwykopem #malowanie #dom #mieszkanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak bedziesz tynki malował to mozesz i najtańszym dziadostwem. Efekt koncowy i tak bedzie tragiczny wiec nie ma co sie pchac w wieksze koszty :)
  • Odpowiedz
@Islam: szczerze to taśma najlepiej wyjdzie. Mam te wałki z odcinaczem ale to sprawdza sie jak jak odcinka jest dalego bo z bliska widac jednak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Islam: ja używam walka z dystansem. Jak chcialem żeby odcięcie było szersze, np 2,5 cm to doklejałemklocek do tej części dystansującej. Trzeba trochę bardziej uważać ale daje radę.
Twój wynalazek widzę pierwszy raz.
  • Odpowiedz
Właśnie się dowiedziałem, że jedno z moich zdjęć stało się inspiracją do zrobienia obrazu. Jakoś tak od razu się mi się cieplej na serduchu zrobiło w ten pochmurny i wietrzny dzień. :-)

Jak ktoś używa instagrama to zachęcam do polubienia, żeby człowieka docenić. Ma całkiem fany styl.

Obraz

Mój
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pytanie:

Na opakowaniu farby jest napisane, żeby następną warstwę kłaść po np. 2h. Jak pierwsza warstwa jest sucha po 30 minutach i położę drugą (czyli 1,5h wcześniej niż powinienem) to co może się stać? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pytanie #budownictwo #malowanie #farba #fizyka #stepujacybudowlaniec (bo mam wrażenie, że pytanie pasuje do tego tagu xD)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czym i jak przemalować mebel? Jest to przewijak IKEA o kolorze szaro-brązowo-borodwym (takie nie wiadomo co, cienka warstwa bo widać drewno), a chcę go zrobić całego na biało (bez widocznego drewna). Jakich farb użyć? Lakierować to też?

#meble #stolarstwo #pytanie #dom #malowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@W_goracej_wodzie_company: Dobierz wałek do farby jaką weźmiesz. Flokowy był rzeczywiście niezły, typowo gąbkowy wyszedł mi słabo. Jeśli będziesz kupował w jakimś sklepie to Ci podpowiedzą. Jak online to ściągnij instrukcję producenta i kupo to co radzi. Do jednej szafki kup raczej mały wałek nie większy niż 7-10 cm (nie pamiętam jakie są rozmiary). I polecam kuwetkę na farbę. Nie jest droga, a ułatwia robotę.
  • Odpowiedz