Szukam prezentu dla taty i jedną z opcji jest jakiś "zestaw startowy" do malowania (farby akrylowe). Tata generalnie nie maluje, ale zawsze miał do tego ciągoty i trochę talentu na pewno też, natomiast zawsze brakowało czasu i sprzętu / materiałów. Zdarzało mu się natomiast rysować z dość dobrym skutkiem, choć od pewnego momentu robił to rzadko.

Całe życie się odgrażał, że na emeryturze będzie malować (pół żartem, pół serio, ale wydaje mi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Regis86 kupiliśmy kiedyś w podobnym celu zestaw z akrylami van Gogha w drewnianym pudełku. W środku jest wszystko co potrzebne, bardzo ładnie się prezentuje, farby dobrej jakości. 300zł. Jedyny minus był taki, że osoba obdarowana namalowała jeden obraz i jakoś nie wróciła do tematu.
  • Odpowiedz
  • 3
@Regis86 @Askaukalis są specjalne bloki do malowania akrylami.
Sztalugę też kupiliśmy ale sztaluga to zwykły drewniany stojak, tam chyba nie ma większej filozofii, no chyba że planuje malować w terenie
  • Odpowiedz
Witka plastycy. Potrzebuję pomocy. Od przeszło dwóch lat grzebię w starej mapie. Mam ją ukończoną w 98% i po wydrukowaniu chciałbym to co widzicie pomalować. W komentarzach będzie kolorowanie z epoki, które chcę odtworzyć. A, że jestem jedynie odtwórcą, nie chciałbym się bawić farbami - bo czasu już dużo poświęciłem i nie chciałbym zbytnio poświęcać kolejnych tysięcy godzin na naukę malowania. Kiedyś widziałem pisaki pędzelkowe - tylko nie wiem jak one się
prawo - Witka plastycy. Potrzebuję pomocy. Od przeszło dwóch lat grzebię w starej map...

źródło: comment_1633806671Z4imwt8L97gzavO90WK4bK.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zle_sny_rabina: Jeżeli miałbym to robić graficznie, to ale niestety, cena wydruku w kolorze będzie rosła astronomicznie. Ale muszę to rozważyć, bo raz że dużo czasu się oszczędzi i efekt zawsze taki sam na każdym wydruku. Dzięki
  • Odpowiedz
@prawo: jak ręcznie to bym poszła w promarkery (lub odpowiedniki), popatrz sobie na youtubie na filmiki, szczególnie 'promarker/brushmarker/alcohol marker architecture" czy ci takie blendowanie odpowiada (:
lunaria - @prawo: jak ręcznie to bym poszła w promarkery (lub odpowiedniki), popatrz ...
  • Odpowiedz
#remontujzwykopem #farby #malowanie #remont #kiciochpyta

Zabieram się za malowanie nowo powstałego poddasza. I stoję przed wyborem farb. No i ma to wyglądać finalnie tak ze sufity będą białe a reszta w kolorze. Ściany to karton gips szpachlowane po całości. Czy używać farby z gruntem od beckersa (słyszałem ze to dobre białe farby) czy zwykły grunt? Czy ściany które będą docelowo w kolorze
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Rafalski45: Oo to dobrze bo właśnie do magnata się przymierzałem ! Powiedz mi jeszcze jak brać ta ich wydajność, bo kolorów będzie naprawdę sporo a nie chce żeby mi później po pół puszki farby zostało.
  • Odpowiedz
@Nodd: wydajność jest ok. Na mały 10 metrowy pokój idzie tak 5 litrów. Ta niebieska seria jeszcze wydajniejsza. Niedawno 18 metrowy pokój z jednym oknem pomalowałem 6 litrami
  • Odpowiedz
są tu jacyś spece od #farby #malowanie?
Szukam farby do wilgotnej piwnicy. Na razie mam dwa typy, oba z ceresita. silikonowa albo silikatowa - skłaniam się ku silikatowej ale ciężko ją dostać. Zależy mi na tym by była paroprzepuszczalna i blokowała powstawanie ew. pleśni.
Ktoś stosował? Jak się sprawdza? Jakiś inny producent może?
#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@thebestisyettocome: akrylowa szybko schnie druga warstwa po 30 minutach, nie śmierdzi, mało odporna na zarysowania i uderzenia, bardzo niska odporność na ścieranie cena +/- 30 złotych za 0.4L, wydajność 5m2 z opakowania
Alkidowa, druga warstwa po 3 godzinach, średnia odporność na zarysowania, wysoka odporność na wycieranie cena 35zlotych za 0.7L wydajność 7m2 z opakowania
Olejno ftalowa wolno schnie (druga warstwa po minimum 18 godzinach), śmierdzi w trakcie malowania jak i
  • Odpowiedz
@Borealny jezeli farba w pojemniku jest płynna to robię shake shake żeby się połączyło, w przeciwnym wypadku wyciskam tyle aż wyjdzie więcej farby i zbieram nadmiar tej "żywicy"
  • Odpowiedz
@addfor: Bedzie, mam odcienie na mieszkaniu: cotton candy, stony grey oraz cappucino i white. To sa mega neutralne kolory. Patrzac na to co mam do mieszkaniu, pasuja nawet do zolto/pomaranczowej szafy ktora mam po poprzenich wlascicielach
Myslę, ze z serii Designer Collection spokojnie bedzie pasowac do mebla :)
  • Odpowiedz
Moja wersja trolli z Gundabad.

Na figurkach uczyłem sie malować rożne techniki wiec mają niedoróbki ale ważną zasadą w malowaniu jest zdolność powiedzeni sobie stop i przejścia do kolejnego projektu

Staż: 1.5 roku malowania

#lotr #wladcapierscieni #hobby #sztuka #malowanie #warhammer40k #warhammer #aos #modelarstwo
KrX_ - Moja wersja trolli z Gundabad.

Na figurkach uczyłem sie malować rożne technik...

źródło: comment_1631771608GWrLSowNEaDJwHxT0r5Ccx.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#remontujzwykopem #malowanie ktos ma doswiadczenie z farbami 3v3? Mam czarne kafelki w lazience (po poprzednich wlascicielach, no, o gustach sie nie dyskutuje) i chcialbym je pomalowac, ktos ma pomysl lub doswiadczenie ile warstw bede potrzebowac? Bo na dwoch z zalecenia producenta to jestem pewien ze sie nie skonczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) chce malowac na bialo/szaro
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach