Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 4
Witka plastycy. Potrzebuję pomocy. Od przeszło dwóch lat grzebię w starej mapie. Mam ją ukończoną w 98% i po wydrukowaniu chciałbym to co widzicie pomalować. W komentarzach będzie kolorowanie z epoki, które chcę odtworzyć. A, że jestem jedynie odtwórcą, nie chciałbym się bawić farbami - bo czasu już dużo poświęciłem i nie chciałbym zbytnio poświęcać kolejnych tysięcy godzin na naukę malowania. Kiedyś widziałem pisaki pędzelkowe - tylko nie wiem jak one się
źródło: comment_1633806671Z4imwt8L97gzavO90WK4bK.jpg
Pobierz- 1
@zle_sny_rabina: Jeżeli miałbym to robić graficznie, to ale niestety, cena wydruku w kolorze będzie rosła astronomicznie. Ale muszę to rozważyć, bo raz że dużo czasu się oszczędzi i efekt zawsze taki sam na każdym wydruku. Dzięki
- 1
@prawo: jak ręcznie to bym poszła w promarkery (lub odpowiedniki), popatrz sobie na youtubie na filmiki, szczególnie 'promarker/brushmarker/alcohol marker architecture" czy ci takie blendowanie odpowiada (:

#remontujzwykopem #farby #malowanie #remont #kiciochpyta
Zabieram się za malowanie nowo powstałego poddasza. I stoję przed wyborem farb. No i ma to wyglądać finalnie tak ze sufity będą białe a reszta w kolorze. Ściany to karton gips szpachlowane po całości. Czy używać farby z gruntem od beckersa (słyszałem ze to dobre białe farby) czy zwykły grunt? Czy ściany które będą docelowo w kolorze
Zabieram się za malowanie nowo powstałego poddasza. I stoję przed wyborem farb. No i ma to wyglądać finalnie tak ze sufity będą białe a reszta w kolorze. Ściany to karton gips szpachlowane po całości. Czy używać farby z gruntem od beckersa (słyszałem ze to dobre białe farby) czy zwykły grunt? Czy ściany które będą docelowo w kolorze
- 2
@Rafalski45: Oo to dobrze bo właśnie do magnata się przymierzałem ! Powiedz mi jeszcze jak brać ta ich wydajność, bo kolorów będzie naprawdę sporo a nie chce żeby mi później po pół puszki farby zostało.
@Nodd: wydajność jest ok. Na mały 10 metrowy pokój idzie tak 5 litrów. Ta niebieska seria jeszcze wydajniejsza. Niedawno 18 metrowy pokój z jednym oknem pomalowałem 6 litrami
84
Zrobotyzowane malowanie

Dzięki robotom praca staje się szybsza i łatwiejsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z- 12
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czemu wszystkie dostępne w sprzedaży farby w kolorze zielonym to zawsze albo oczojebne żarówy, albo kolor gnijących liści? To jakiś barwnik trudny do pozyskania czy o co chodzi?
#farby #remontujzwykopem #malowanie
#farby #remontujzwykopem #malowanie
@elf_pszeniczny:
I jedna brzydsza od drugiej.
Zobacz sobie magnat c62 bardzo delikatna zieleń, albo c73 butelkowa ciemniejsza jeszcze od tej co @dziecielinapala: wrzuciła
Za to np. żółtych jest 15 rodzai od ręki
I jedna brzydsza od drugiej.
Zobacz sobie magnat c62 bardzo delikatna zieleń, albo c73 butelkowa ciemniejsza jeszcze od tej co @dziecielinapala: wrzuciła
są tu jacyś spece od #farby #malowanie?
Szukam farby do wilgotnej piwnicy. Na razie mam dwa typy, oba z ceresita. silikonowa albo silikatowa - skłaniam się ku silikatowej ale ciężko ją dostać. Zależy mi na tym by była paroprzepuszczalna i blokowała powstawanie ew. pleśni.
Ktoś stosował? Jak się sprawdza? Jakiś inny producent może?
#remontujzwykopem #budujzwykopem
Szukam farby do wilgotnej piwnicy. Na razie mam dwa typy, oba z ceresita. silikonowa albo silikatowa - skłaniam się ku silikatowej ale ciężko ją dostać. Zależy mi na tym by była paroprzepuszczalna i blokowała powstawanie ew. pleśni.
Ktoś stosował? Jak się sprawdza? Jakiś inny producent może?
#remontujzwykopem #budujzwykopem
Mirki szukam natchnienia, jaki kolor farby na ściany proponujecie do białch/odcień bieli paneli?
#remontujzwykopem #farba #malowanie
#remontujzwykopem #farba #malowanie
@kielbasa_z_cebula: Magnat c62
To jest delikatna zgniła mięta. Zaje fajny kolor
To jest delikatna zgniła mięta. Zaje fajny kolor
- 134
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 38
@lukasz_chalinski: Aż mi się wczasy przypomniały, jakieś lata 90' nad polskim morzem. Byli tacy, co potrafili coś ładnego zrobić w 20min~~ ;d
@lukasz_chalinski spoko wyszło, a jak na pierwszy raz to już w ogóle oklaski się należą.
Mirki jaką farbę olejną polecacie do pomalowania futryn. Chodzi o to żeby dobrze kryła i jak najmniej śmierdziało.
#farby #budownictwo #malowanie #remontujzwykopem
#farby #budownictwo #malowanie #remontujzwykopem
@thebestisyettocome: akrylowa szybko schnie druga warstwa po 30 minutach, nie śmierdzi, mało odporna na zarysowania i uderzenia, bardzo niska odporność na ścieranie cena +/- 30 złotych za 0.4L, wydajność 5m2 z opakowania
Alkidowa, druga warstwa po 3 godzinach, średnia odporność na zarysowania, wysoka odporność na wycieranie cena 35zlotych za 0.7L wydajność 7m2 z opakowania
Olejno ftalowa wolno schnie (druga warstwa po minimum 18 godzinach), śmierdzi w trakcie malowania jak i
Alkidowa, druga warstwa po 3 godzinach, średnia odporność na zarysowania, wysoka odporność na wycieranie cena 35zlotych za 0.7L wydajność 7m2 z opakowania
Olejno ftalowa wolno schnie (druga warstwa po minimum 18 godzinach), śmierdzi w trakcie malowania jak i
@thebestisyettocome: to rób olejną, przemęcz się z smordem farby ale jak wyschnie to będzie bardzo dobrze i nic nie będzie żółkło
- 250
@dwa__fartuchy: poprawione
źródło: comment_1631894044TFAf4dcJDxdO6pTozgSJA9.jpg
Pobierz- 148
@jascen: poprawione poprawione
źródło: comment_1631906943KXY3b2fXka1dpQc3JP3JHS.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Balrog (figurka metalowa) / skrzydła plastik
#lotr #wladcapierscieni #hobby #sztuka #hobbit #tolkien #malowanie #warhammer40k #warhammer #aos #modelarstwo (https://www.wykop.pl/wpis/60463781)
#lotr #wladcapierscieni #hobby #sztuka #hobbit #tolkien #malowanie #warhammer40k #warhammer #aos #modelarstwo (https://www.wykop.pl/wpis/60463781)
źródło: comment_16318757804Pu40Q9OTP6nzElRSpM606.jpg
Pobierz- 0
Mirki pomocy! Jaki jasny kolor farb Beckers będzie pasował do czarnych mebli oraz takich połączonych z dębem jak na zdjęciu.
#farby #farba #beckers #malowanie #remont #mieszkanie #kiciochpyta
#farby #farba #beckers #malowanie #remont #mieszkanie #kiciochpyta
źródło: comment_1631815819B7ENXCBQezCRKXc0V7yjOJ.jpg
Pobierz- 0
@addfor: Bedzie, mam odcienie na mieszkaniu: cotton candy, stony grey oraz cappucino i white. To sa mega neutralne kolory. Patrzac na to co mam do mieszkaniu, pasuja nawet do zolto/pomaranczowej szafy ktora mam po poprzenich wlascicielach
Myslę, ze z serii Designer Collection spokojnie bedzie pasowac do mebla :)
Myslę, ze z serii Designer Collection spokojnie bedzie pasowac do mebla :)
Moja wersja trolli z Gundabad.
Na figurkach uczyłem sie malować rożne techniki wiec mają niedoróbki ale ważną zasadą w malowaniu jest zdolność powiedzeni sobie stop i przejścia do kolejnego projektu
Staż: 1.5 roku malowania
#lotr #wladcapierscieni #hobby #sztuka #malowanie #warhammer40k #warhammer #aos #modelarstwo
Na figurkach uczyłem sie malować rożne techniki wiec mają niedoróbki ale ważną zasadą w malowaniu jest zdolność powiedzeni sobie stop i przejścia do kolejnego projektu
Staż: 1.5 roku malowania
#lotr #wladcapierscieni #hobby #sztuka #malowanie #warhammer40k #warhammer #aos #modelarstwo
źródło: comment_1631771608GWrLSowNEaDJwHxT0r5Ccx.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Czy ktoś z Was używał farby magnetycznej? Działa to faktycznie? Będą się na tym trzymały takie typowe magnesy z wyjazdów?
#remontujzwykopem #wykonczenia #malowanie #farbamagnetyczna
#remontujzwykopem #wykonczenia #malowanie #farbamagnetyczna
@panienka_seledynowa: jakas najtansza z allegro (kredowo-magnetyczna, zeby dziecko tez moglo sobie kreda odrazu pomalowac), zdjec na ta chwile nie mam przy sobie, ale zwykla czarna sciana :D w dotyku taka troche twarda guma sie wydaje
@panienka_seledynowa: pomaluj 3 razy bo 1-2 to słabo łapie magnesy
Jak pomalować pokój, który był malowany 5 lat temu? Czy jest sens myć go mydłem malarskim?
Mój plan:
1. Nie myć mydłem malarskim
2. Wziąć farbę i zacząć malować ściany
Inne
Mój plan:
1. Nie myć mydłem malarskim
2. Wziąć farbę i zacząć malować ściany
Inne
źródło: comment_1630254361COUPGVGatzwdahaXouwqKq.jpg
Pobierz- 3
@kreatynamonohydrant: Przetrzyj ściany szmatą i maluj
- 2
@kreatynamonohydrant: jesli farba zdrowa i dobrze trzyma to przetrzyj z kurzu i maluj bez gruntu
- 0
#remontujzwykopem #malowanie ktos ma doswiadczenie z farbami 3v3? Mam czarne kafelki w lazience (po poprzednich wlascicielach, no, o gustach sie nie dyskutuje) i chcialbym je pomalowac, ktos ma pomysl lub doswiadczenie ile warstw bede potrzebowac? Bo na dwoch z zalecenia producenta to jestem pewien ze sie nie skonczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) chce malowac na bialo/szaro
Ziomeczek zrobił wałek z palki wodnej XDDD P-------e z grupy #wazzup na fb
#malowanie #budownictwo #stepujacybudowlaniec
#malowanie #budownictwo #stepujacybudowlaniec
źródło: comment_1629995835WC2GLpb1ZiV443xnaBIQlB.jpg
Pobierz




























Całe życie się odgrażał, że na emeryturze będzie malować (pół żartem, pół serio, ale wydaje mi
Sztalugę też kupiliśmy ale sztaluga to zwykły drewniany stojak, tam chyba nie ma większej filozofii, no chyba że planuje malować w terenie