Cześć Mirki,
Czeka mnie pierwsze malowanie domu, wybraliśmy farby magnat ceramic, a na sufity tikurilla antirefleks 2. Pytanie, czy opłaca się brać grunt tez magnat pod farby ceramicznie, czy wszystko można oblecieć powiedzmy atlas unigrunt, albo coś innego?
Dużo dobrego czytałem o wałkach anza, będa ok. Do tego typu farby? Może blue dolphin 330 ?

#budowadomu #remontujzwykopem #malowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gientkaszyja: Pierwsze malowanie w domu? Rozumiem, że na ścianach została położona gładź i są wyszlifowane? Jeśli tak to używasz najpierw gruntu wodnego (np unigrunt 1:3 z wodą) Potem możesz już lecieć kolorem.

Wałki Anza/Wooster, dynamic lub blue dolphin 330 - Do wyboru do koloru
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#okulary #optyk #okulista #figurki #malowanie

Nadeszła pora, aby wymienić swoje pierwsze w ogóle okulary na coś nowego, gdyż odkąd zacząłem bawić się w malowanie figurek do Warhammera 40000 to zauważyłem, że obecne okulary mi nie pomagają jak należy. Zresztą, sam okulista mi mówił, że pierwsze okulary będą odrobinę słabsze niż należy i po roku do wymiany, gdy już się nieco przyzwyczaję -
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#remontujzwykopem #malowanie #szpachlowanie #remont

Mirki na szybciutko potrzebuje info czego użyć do wypełnienia ubytków(mikro rysy, jakieś niedociągnięcia minimalne nie zauważone podczas szpachlowania) na ścianach karton gips szpachlowanych gładzią po całości. Zabieram się już za gruntowanie i malowanie ale wiem ze coś jeszcze może być właśnie do poprawienia delikatnie.#

Czego użyć ? Jest jakaś gotowa szpachla w tubie szybkoschnąca? Niby można by namieszać trochę gładzi,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sarah Biffen (1784 - 2 października 1850) była wiktoriańską malarką angielską urodzoną bez rąk i tylko ze śladami nóg. Mimo to nauczyła się pisać, malować, szyć i używać nożyczek w ustach. To autoportret, który namalowała zębami. #spoleczenstwo #kobieta #malowanie #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #art
starnak - Sarah Biffen (1784 - 2 października 1850) była wiktoriańską malarką angiels...

źródło: comment_16401907780yGfZzME1OIHWUQ7fgNNAY.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę poobcierałem ściany i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne (lepsze) rozwiązanie?

#remontujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę poobcierałem ściany i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne (lepsze) rozwiązanie?

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Potrzebuję podpowiedzi. Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę je poobcierałem i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Owczarek staroangielski: Wszystko zależy jak grubo zamalowałeś te plamy. Jak mega grubo zamalowałeś, to zetrzyj najpierw. Ale jak zrobisz to nieumiejętnie, to będzie widać inną strukturę. Jak nie zetrzesz i pomalujesz jedną warstwą, to będzie widać lekko inną strukturę/inny połysk/światło będzie się inaczej załamywać. Po dwóch warstwach powinno być ok. Jeżeli nie zamalowałeś za grubo, to jedna warstwa farby powinna to zakryć. Tylko warstwa tej farby musi być w sam raz,
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomalowałem pokój białym magnatem ceramic i na mój gust jednak za bardzo połyskliwa. Czy mogę ją od razu zamalować jakimś super matem lateksowym, czy jednak trzeba jakoś przygotować ściany?
#malowanie #remontujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję pomocy w wyborze farby matowej białej na ścianę
- jak się przyłoży do niej kartkę papieru to jest faktycznie biała (tzw. galeryjny "pure white")
- wygładza powierzchnie bardzo dobrze niwelując nierówności
- matowa, ma wyglądać jak milion dolarów
- no i można ścierać ewent. zabrudzenia
- jako że taka będzie lateksowa musi mieć max 7-8g tych alergicznych substancji w sobie
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki będę malował ściany farbą tikkurila optiva 5. Sufity pomalowane białą tikkurilą antyrefleksyjną. Mam też jakaś podkładową na ścianę barwioną jak właściwy kolor. Na ścianach jest gładź atlas GTA.
Pytanie: jak najlepiej ogarnąć odcięcie pod sufitem na kilka centymetrów. Będę to robił pierwszy raz i ma być zrobione dobrze. Czas się nie liczy.
Sprzedawca w sklepie doradził taśmę, przemalować styk na biało i po wyschnięciu malować podkładem, potem 2x kolor i ma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak naprawić takie malowanie? farba magnat ceramic, pod światło widać takie plamy, z bliska to jest po prostu inna faktura, bardziej chropowata, dałem kolejną warstwę, ale nie pomaga. Stosowałem się do równomiernego docisku wałka na całej ścianie, nie wiem co poszło źle. Wyszlifować tego się nie da, bo ta farba jest twarda jak kamień i papier 100 nie robi na niej wrażenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#malowanie
fnzavrjvrz - jak naprawić takie malowanie? farba magnat ceramic, pod światło widać ta...

źródło: comment_1638445675RA5Ob6PZhjvbDV3XHVzpop.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fnzavrjvrz: Nie możesz wjeżdżać suchym wałkiem po już nałożonej farbie. Musi być dobrze namoczony wałek i najlepiej malować w jedną stronę (góra-dół), nie na krzyż. Też na początku się z tym mordowałem.
  • Odpowiedz
@fnzavrjvrz: Miałem taki problem z dokładnie tą farbą. Przestałem malować liniami i użyłem wałka z wełny. Co do pierwszego: nabierz, nieprzesadnie, farbę na wałek, przejedź nową linię od dołu do góry (mniej chlapie), po czym dosłownie rozsmaruj wszystko co nałożyłeś jadąc góra dół. Te linie robiły mi się kiedy próbowałem równiutko robić linia po linii, ale to nie ma racji bytu: ta farba jest gęsta i żaden wałek nie będzie
  • Odpowiedz