#modelarstwo #warhammer40k #warhammer #hobby #malowanie #sciencefiction
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 12
Proces tworzenia Warbossa Orków z rupieci
#modelarstwo #warhammer40k #warhammer #hobby #malowanie #sciencefiction
#modelarstwo #warhammer40k #warhammer #hobby #malowanie #sciencefiction

Tusk jest w "matriksie" Khorna
@dasfinaleresultat: tego określenia parlamentu europejskiego nie znałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) sorry, nie mogłem się powstrzymac.
@Podstarzaly_Mandalorianin: nieszlodliwy offtop ale niezasrywajmy tagu przyziemnymi tematami, ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#okulary #optyk #okulista #figurki #malowanie
Nadeszła pora, aby wymienić swoje pierwsze w ogóle okulary na coś nowego, gdyż odkąd zacząłem bawić się w malowanie figurek do Warhammera 40000 to zauważyłem, że obecne okulary mi nie pomagają jak należy. Zresztą, sam okulista mi mówił, że pierwsze okulary będą odrobinę słabsze niż należy i po roku do wymiany, gdy już się nieco przyzwyczaję -
Nadeszła pora, aby wymienić swoje pierwsze w ogóle okulary na coś nowego, gdyż odkąd zacząłem bawić się w malowanie figurek do Warhammera 40000 to zauważyłem, że obecne okulary mi nie pomagają jak należy. Zresztą, sam okulista mi mówił, że pierwsze okulary będą odrobinę słabsze niż należy i po roku do wymiany, gdy już się nieco przyzwyczaję -
@ScorpZero: do malowania figurek zrób sobie soczewki relaksacyjne, które w dolnej partii mają dodatkowe powiększenie. Z powłok to utwardzenie, oleofobowa (ułatwiająca czyszczenie), dobry antyrefleks i blue jeśli pracujesz przy świetle LED.
- 0
@fotograf_warszawiak nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Ciekawa sprawa, zapytam. :-)
- 2
@Uwazny_Asceta_XD: Bardzo ładne, Di caprio się chowa
@Uwazny_Asceta_XD: to jest chyba pierwsza #tworczoscwlasna na tagu #sztuka któa mi się podoba :)
Czy to obraz na płótnie czy cyfrowe malowanie?
Czy to obraz na płótnie czy cyfrowe malowanie?
- 6
@hoszin: Myślałem że to jakiś top z marihuanem xD
@hoszin: https://www.youtube.com/watch?v=QU39faMqvxc koniecznie zapoznaj się z tematem, na death guardzie szczególnie daje wspaniałe rezultaty niedużym nakładem pracy.
- 5
trochę malowania
źródło: comment_1641511652dnD2IDNAcuqWQs1lvBGVqH.jpg
Pobierz#figurki #malowaniefigurek #malowanie #grybezpradu
Wprawdzie jeszcze nie 100%, ale sama figurka już skończona : )
Wprawdzie jeszcze nie 100%, ale sama figurka już skończona : )
źródło: comment_1641501075oUqpYgjo0mlPVZA5svHa8k.jpg
Pobierz@thelightful: znowu obróciło
- 0
@Positano1: nie mam pomysłu czemu wyciął wszystkie tagi z jpg na komórce, a jak to obrocić na twardo na komórce nie wiem : /
Pytanko. Czy ktoś orientuje się, gdzie i czy w ogóle jest miejsce we #wroclaw , gdzie można w miarę komfortowych warunkach pomalować model? Jednak używanie spraya w domu odpada a na balkonu wolałbym uniknąć.
#modelarstwo #malowanie #hobby
#modelarstwo #malowanie #hobby
@PanHeniek45: m-zone i bolter mają lakiernie z których można korzystać
@PanHeniek45: tylko się musisz dogadać co do terminów i COVIDa, bo nie wiem jak to teraz wygląda.
#remontujzwykopem #malowanie #szpachlowanie #remont
Mirki na szybciutko potrzebuje info czego użyć do wypełnienia ubytków(mikro rysy, jakieś niedociągnięcia minimalne nie zauważone podczas szpachlowania) na ścianach karton gips szpachlowanych gładzią po całości. Zabieram się już za gruntowanie i malowanie ale wiem ze coś jeszcze może być właśnie do poprawienia delikatnie.#
Czego użyć ? Jest jakaś gotowa szpachla w tubie szybkoschnąca? Niby można by namieszać trochę gładzi,
Mirki na szybciutko potrzebuje info czego użyć do wypełnienia ubytków(mikro rysy, jakieś niedociągnięcia minimalne nie zauważone podczas szpachlowania) na ścianach karton gips szpachlowanych gładzią po całości. Zabieram się już za gruntowanie i malowanie ale wiem ze coś jeszcze może być właśnie do poprawienia delikatnie.#
Czego użyć ? Jest jakaś gotowa szpachla w tubie szybkoschnąca? Niby można by namieszać trochę gładzi,
- 0
Malował ktoś niedawno ściany na kolor szary, szaro-beżowy i może polecić jakiś fajny odcień inny niż popularny Beckers Light Gray?
#remont
#remontujzwykopem
#farby
#malowanie
#dom
#mieszkanie
#remont
#remontujzwykopem
#farby
#malowanie
#dom
#mieszkanie
@rador314: aktualnie szarości które najbardziej się sprzedaja to magnat c29 c30, dulux ec najpopularniejszy szary, bondex biały trochę szary
O tam w oddali majaczy skandynawska prostata.
źródło: comment_1640817292tUzpxR2wLl51SBi0gIht6u.jpg
Pobierz- 34
Sarah Biffen (1784 - 2 października 1850) była wiktoriańską malarką angielską urodzoną bez rąk i tylko ze śladami nóg. Mimo to nauczyła się pisać, malować, szyć i używać nożyczek w ustach. To autoportret, który namalowała zębami. #spoleczenstwo #kobieta #malowanie #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #art
źródło: comment_16401907780yGfZzME1OIHWUQ7fgNNAY.jpg
Pobierz@Mega_Smieszek: @hans-olo-olo: Tłumaczone by starnak z użyciem google translator ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://9gag.com/gag/aAGd3N0
Mógłby już używać deepl, lepiej to przetłumaczyło, ale po co się starać ¯\_(ツ)_/¯
https://9gag.com/gag/aAGd3N0
Mógłby już używać deepl, lepiej to przetłumaczyło, ale po co się starać ¯\_(ツ)_/¯
- 10
19
Ożywia książki, malując na ich krawedziach słynne sceny.

Maisie to 22-letnia studentka historii sztuki, której pasją jest malowanie słynnych scen z książek na krawędziach ich kartek. Choć jej konto w mediach społecznościowych wystartowało niedawno, ma już 6 milionów obserwujących.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę poobcierałem ściany i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne (lepsze) rozwiązanie?
#remontujzwykopem
#remontujzwykopem
#anonimowemirkowyznania
Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę poobcierałem ściany i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne (lepsze) rozwiązanie?
#
Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę poobcierałem ściany i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne (lepsze) rozwiązanie?
#
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu pomaluj całą ścianę.
#anonimowemirkowyznania
Potrzebuję podpowiedzi. Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę je poobcierałem i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne
Potrzebuję podpowiedzi. Pomalowałem ściany farbą Duluxa (zwykła, a nie easycare, ale wyszło super). Miesiąc później przy montażu mebli trochę je poobcierałem i wymagały ponownego malowania. Niestety zamalowałem tylko małe fragmenty ściany (tam gdzie były zabrudzenia) i to oczywiście widać. Pytanie czy jak zamaluję teraz całą ścianę to nadal będzie przebijać? Jak tego uniknąć? Zeszlifować delikatnie te fragmenty czy nałożyć białą podkładową na całą ścianę? A może jest jakieś inne
- 1
@AnonimoweMirkoWyznania: teraz musisz pomalować wszędzie dookoła tych miejsc które już dwa razy malowałeś
- 0
Owczarek staroangielski: Wszystko zależy jak grubo zamalowałeś te plamy. Jak mega grubo zamalowałeś, to zetrzyj najpierw. Ale jak zrobisz to nieumiejętnie, to będzie widać inną strukturę. Jak nie zetrzesz i pomalujesz jedną warstwą, to będzie widać lekko inną strukturę/inny połysk/światło będzie się inaczej załamywać. Po dwóch warstwach powinno być ok. Jeżeli nie zamalowałeś za grubo, to jedna warstwa farby powinna to zakryć. Tylko warstwa tej farby musi być w sam raz,
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki pomalowałem pokój białym magnatem ceramic i na mój gust jednak za bardzo połyskliwa. Czy mogę ją od razu zamalować jakimś super matem lateksowym, czy jednak trzeba jakoś przygotować ściany?
#malowanie #remontujzwykopem
#malowanie #remontujzwykopem
@masherbrum: Zaczekaj aż wyschnie :D
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Potrzebuję pomocy w wyborze farby matowej białej na ścianę
- jak się przyłoży do niej kartkę papieru to jest faktycznie biała (tzw. galeryjny "pure white")
- wygładza powierzchnie bardzo dobrze niwelując nierówności
- matowa, ma wyglądać jak milion dolarów
- no i można ścierać ewent. zabrudzenia
- jako że taka będzie lateksowa musi mieć max 7-8g tych alergicznych substancji w sobie
- jak się przyłoży do niej kartkę papieru to jest faktycznie biała (tzw. galeryjny "pure white")
- wygładza powierzchnie bardzo dobrze niwelując nierówności
- matowa, ma wyglądać jak milion dolarów
- no i można ścierać ewent. zabrudzenia
- jako że taka będzie lateksowa musi mieć max 7-8g tych alergicznych substancji w sobie
- 1
- 1
@interpenetrate: Radzę podzwonić po oddziałach, oni będą wiedzieć o jaki biały Ci chodzi, jaki finisz i na tej podstawie dobiorą mieszankę. Na pewno jest oddział w Warszawie ale w innych miastach też powinny być. Zapomnij o farbach dla Polaków z Castoramy, błagam.
źródło: comment_1638728535eg0ojkrG8gly66gah1fEWe.jpg
Pobierz- 0
Mirki będę malował ściany farbą tikkurila optiva 5. Sufity pomalowane białą tikkurilą antyrefleksyjną. Mam też jakaś podkładową na ścianę barwioną jak właściwy kolor. Na ścianach jest gładź atlas GTA.
Pytanie: jak najlepiej ogarnąć odcięcie pod sufitem na kilka centymetrów. Będę to robił pierwszy raz i ma być zrobione dobrze. Czas się nie liczy.
Sprzedawca w sklepie doradził taśmę, przemalować styk na biało i po wyschnięciu malować podkładem, potem 2x kolor i ma
Pytanie: jak najlepiej ogarnąć odcięcie pod sufitem na kilka centymetrów. Będę to robił pierwszy raz i ma być zrobione dobrze. Czas się nie liczy.
Sprzedawca w sklepie doradził taśmę, przemalować styk na biało i po wyschnięciu malować podkładem, potem 2x kolor i ma
jak naprawić takie malowanie? farba magnat ceramic, pod światło widać takie plamy, z bliska to jest po prostu inna faktura, bardziej chropowata, dałem kolejną warstwę, ale nie pomaga. Stosowałem się do równomiernego docisku wałka na całej ścianie, nie wiem co poszło źle. Wyszlifować tego się nie da, bo ta farba jest twarda jak kamień i papier 100 nie robi na niej wrażenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#malowanie
#malowanie
źródło: comment_1638445675RA5Ob6PZhjvbDV3XHVzpop.jpg
Pobierz- 1
@fnzavrjvrz: Nie możesz wjeżdżać suchym wałkiem po już nałożonej farbie. Musi być dobrze namoczony wałek i najlepiej malować w jedną stronę (góra-dół), nie na krzyż. Też na początku się z tym mordowałem.
@fnzavrjvrz: Miałem taki problem z dokładnie tą farbą. Przestałem malować liniami i użyłem wałka z wełny. Co do pierwszego: nabierz, nieprzesadnie, farbę na wałek, przejedź nową linię od dołu do góry (mniej chlapie), po czym dosłownie rozsmaruj wszystko co nałożyłeś jadąc góra dół. Te linie robiły mi się kiedy próbowałem równiutko robić linia po linii, ale to nie ma racji bytu: ta farba jest gęsta i żaden wałek nie będzie



























Czeka mnie pierwsze malowanie domu, wybraliśmy farby magnat ceramic, a na sufity tikurilla antirefleks 2. Pytanie, czy opłaca się brać grunt tez magnat pod farby ceramicznie, czy wszystko można oblecieć powiedzmy atlas unigrunt, albo coś innego?
Dużo dobrego czytałem o wałkach anza, będa ok. Do tego typu farby? Może blue dolphin 330 ?
#budowadomu #remontujzwykopem #malowanie
Wałki Anza/Wooster, dynamic lub blue dolphin 330 - Do wyboru do koloru