Wpis z mikrobloga

Mireczki, maluje ściany białym Magnatem ceramic i po pomalowaniu pod kątem widoczne są pasy. Malowałem ścianę 3 razy, na innej ścianie położyłem dodatkowo podkład z magnata, zmieniłem wałek i nadal to samo. Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Zdjęcie drugiej ściany w komentarzu. Wałki z marketu polecane przez sprzedawcow do Magnata - w PSB dali mi hardy z włosiem 13mm, w Bricomannie poliester z włosiem 8mm.

#remontujzwykopem #malowanie #remont
vykk - Mireczki, maluje ściany białym Magnatem ceramic i po pomalowaniu pod kątem wid...

źródło: comment_1647192031u4wSdjnlnM9pBUsNUgNUiF.jpg

Pobierz
  • 12
@vykk: @vykk: pasy po malowaniu to imo temat rzeka: jakość farby, technika malowania,wilgotnosc, walek, zbyt gęsta farba.

Spróbuj dolać trochę wody do farby - a na przyszlosc zmien farby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Magnat może i jest dobry, ale tylko jeśli chodzi o farby w marketach budowlanych
@Quarel farba wymieszana, wałki przygotowane przed malowaniem, wydaje mi się że dobrze ją rozprowadzam. Maluje góra dól w literę V, najeżdżam mokrym na mokre.
@vykk przeczytaj na opakowaniu jaka jest technika malowania. Ja na jakiejś miałem, że na koniec przejechać delikatnie wałkiem z góry na dół, całą ścianę.
@vykk: Za bardzo dociskasz wałek do sciany - delikatnie rozprowadzaj od środka zaczynając, i tak jak kilka rzędów pomalujesz to przejedź wałkiem góra dół (poprawisz ostateczną fakturę nałożonej farby, w ten sposób dobrze niwelujesz pasy)
Wszystkie ceramiczne farby to przerost formy nad treścią. Poprawek nie zrobisz bo będzie widać, trzeba malować cały element. A tak btw to słońce wszystko pokaże najmniejsza niedoròbke.
@Evo6: nie ma problemu pomaluje całą ścianę jeszcze raz, tylko czy to spowoduje, że pasy znikną? jak trzeba to zmienię farbę tylko czy coś to da, jeśli nałożę na te ściany? zastanawiałem się czy nie przelecieć wszystkiego zwykłym gruntem. Tylko nie wiem czy powinienem teraz zeszlifować wszystko delikatnie papierem czy malować od razu?