Wpis z mikrobloga

#programowanie #linux #windows #sztucznainteligencja #ai

Ten wpis kieruję do osób, które wiedzą coś na temat praktycznego używania sztucznej inteligencji.

Bardzo dużo pisze się dzisiaj o AI i w końcu chciałbym się bliżej zorientować w tym temacie. Jak wygląda korzystanie z AI od strony wymagań co do mocy komputera oraz czasu wykonywania się zadań?

Jeżeli chciałbym np. wykorzystać AI do photoshopowania, nakładać np. wszystkim osobom na zdjęciu czapki. Ile by to trwało, jakiej mocy wymagało i jak wyglądało od strony przygotowań? Ile zajmują np. bazy danych, których używa AI do pracy (te, które powstają w procesie nauki)?

Jestem ciekaw, czy pod względem rozmiarów i wymagań też coś się zmieniło. Kiedyś, było to ekstremalnie ciężkie i zajmowało niebotyczne ilości miejsca na dysku. Jak jest teraz?

EDIT: Może możecie podać jakieś linki do narzędzi, co w jakiś sposób, na podstawie jednych obrazków modyfikują drugie obrazki, co by sobie sprawdzić też samemu?
  • 4
Odpowiedź GPT:

Korzystanie z sztucznej inteligencji do różnych zadań, takich jak photoshopowanie, może wymagać różnych poziomów mocy komputera, czasu oraz przygotowań. Oto kilka ogólnych informacji:

Moc komputera i czas wykonania: Wydajność komputera zależy od skomplikowania zadania i rodzaju modelu AI, który chcesz użyć. Przykładowe narzędzia do obróbki obrazów, takie jak Adobe Photoshop, wykorzystują AI do automatyzacji procesów. Na ogół nowoczesne komputery z procesorami i kartami graficznymi o dużej mocy są bardziej odpowiednie
@psiversum dosłownie photoshopowac komuś czapki? Zaznaczasz miejsce na zdjęciu, wpisujesz 'hat', czekasz kilka sekund, masz. Odbywa się w chmurze. Zakładam jednak, że twoje pytanie dotyczy jakichś customowych rozwiązań, batchowych?