Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Czy gdyby można bylo cofnąć czas, poszedłbyś jeszcze raz w programowanie?
- Tak 36.2% (47)
- Nigdy w życiu 63.8% (83)
@BlackpillMonster: Fizjoterapia tak słucham? Proszę Panią - nasz gabinet jest ulokowany na 8 piętrze bloku mieszkalnego, terminy? Mam wolne terminy od 23 września - płatność tylko gotówką, ewentualnie blikiem - tak więc który termin pani pasuje?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BlackpillMonster: Jakbym mógł cofnąć czas to zrobiłbym ogromne siano na bitcoinach, GME, shortach kilku spółek i z tą wiedzą w tym wieku miałbym już coś wlasnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@BlackpillMonster: mocne
@BlackpillMonster: może zrobił oprogramowanie dla jakiegoś korpo za całą darmową pizze, ale chociaż nikt go nie doceni
@BlackpillMonster: Mógł założyć jako rekruterka, i dla beki zwołać 50 Kamilków o tej samej godzinie na skrzyżowanie obok swojej kliniki.
Pańszczyzna 2.0
Wawrzyniec Sikora, chłop pańszczyźniany z roku pańskiego 1740, ocknął się na podłodze z wykładziny, która śmierdziała energetykiem i rozpaczą. Nad nim wisiały świetlówki, a wokół siedzieli młodzi ludzie wpatrzeni w świecące tabliczki.
zapytał,
Wawrzyniec Sikora, chłop pańszczyźniany z roku pańskiego 1740, ocknął się na podłodze z wykładziny, która śmierdziała energetykiem i rozpaczą. Nad nim wisiały świetlówki, a wokół siedzieli młodzi ludzie wpatrzeni w świecące tabliczki.
Gdzie ja, u licha, jestem?
zapytał,
@jan-kosss: Przydałby się dochód bezwarunkowy, jak szaleć z socjalem to na całego.
Niezłe jest też to że na tych hakatonach ich okradają z najlepszych kodów z którymi mieli problemy a te całe dałniarstwo sypało im rozwiązania i algorytmy za darmo. Ale to trzeba być bezmózgim sojackim plebsem.
Przeglądam sobie tag i wczoraj brygada działała równo, postów nawalone aż miło. A dziś chyba fajrant, albo wszystkim się tokeny pokończyły i czekają na odnowienie limitów. Kryzys w IT cały czas jest i można o nim pisać ciągle. Wykorzystujcie swoje tokeny mądrze. Elo.
#programowanie #programista15k #kryzysit
#programowanie #programista15k #kryzysit
@BlackpillMonster:
Zaufanie wśród klientów, yhy.
Zaufanie wśród klientów, yhy.
@BlackpillMonster: Moze i tak, ale za to glazurnik nie musi płacić podatku dochodowego jak nie ma akurat ochoty i oszczedza 100-200k i nerwy remontując własny dom (kupiony lekką ręką bez kredytu).
@BlackpillMonster: "to był zaszczyt z wami kodować do samego końca"
Niech wam woda ciepłą będzie
- 2
@BlackpillMonster: to ten tech lead Krzysztof jarzyna tech lead co roboty na uop nie może znaleźć wrzucając tutoriale z instalowania linuxa na virtualboxie ?
30
Dlaczego gatekeeping w IT jest dobry

Programowanie zeszło na psy. Tolerujemy wolny, zły kod, a AI (LLM) tylko mnoży programistyczne śmieci. Zobacz, dlaczego branża musi wreszcie przestać akceptować bylejakość.
z- 10
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@BlackpillMonster: i ma fajrant o 13 jak szybciej śmietniki objedzie, a nie dokładają mu śmietników https://youtube.com/shorts/N_M3yBQWHak?is=IcnHF-YSs_oiZK0s

@BlackpillMonster: I tak powinno być, jak Mariusza nie będzie to utoniemy w śmieciach, jak nie będzie jakiegos programisty to tylko inwestorek z tagu #gielda się zesra że słabe zwroty, dobrze mówie, nie?!
339
Masowe zwolnienia ruszą w środę. Wyciekły tajne maile Mety

Właściciel Facebooka i Instagrama planuje zredukować zatrudnienie o około 10%, co oznacza zwolnienie blisko 8 tysięcy osób. Równolegle gigant technologiczny przechodzi głęboką reorganizację, stawiając wszystko na rozwój sztucznej inteligencji.
z- 104
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@kondor_20_zglos_sie: jak tam młody Kamilu, było coś gitowane, pushowane, kodowane, migrowane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@paluszki_rybne: fixowane, wdrażane, estymowane
@kondor_20_zglos_sie: Z obu c--j nie pożytek
@kondor_20_zglos_sie: Ale jak to, w------i wielkich przedsiębiorców, co poszli "na swoje"? xD
@kondor_20_zglos_sie: humor polaka cebulaka co się cieszy że somsiadowi stało się coś przykrego
- 33
@ChrisHansen: Oj zdziwiłbyś się ile jest lekarzy którzy minęli się z powołaniem, a są tam tylko dla siana albo rodzice ich wepchnęli i pacjentów traktują jak śmieci.
@ChrisHansen: Nie jesteś ani nie masz w rodzinie ani lekarzy ani programistów z tego wynika skoro takimi wyobrażeniami rzucasz :D
W obu przypadkach serio trzeba mieć zacięcie i predyspozycje. Problem taki że niestety pcha się masa oportunistów i cwaniaczków do obu tych sektorów.
W obu przypadkach serio trzeba mieć zacięcie i predyspozycje. Problem taki że niestety pcha się masa oportunistów i cwaniaczków do obu tych sektorów.
Szybkie pytanie dla #programista15k. Chyba każdy wie co dzieje się na rynku w naszej działce, nawet jeśli chodzi o doświadczonych specjalistów - zwolnienia, brak podwyżek, coraz więcej obowiązków i odpowiedzialności za te same pieniądze oraz inne "atrakcje" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czy macie jakiś plan "B" w razie utraty #pracait?
#kryzysit #korposwiat #programowanie #zwolnienia
Czy macie jakiś plan "B" w razie utraty #pracait?
#kryzysit #korposwiat #programowanie #zwolnienia
>> proszę kliknąć na odpowiednią odpowiedź <<
- Zostaję w IT, zmieniam specjalizację 27.6% (48)
- Zmieniam zawód 17.8% (31)
- Własny biznes (IT) 7.5% (13)
- Własny biznes (nie-IT) 8.6% (15)
- Emigracja 5.2% (9)
- Brak planu / rzucam wszystko i jadę w Bieszczady 30.5% (53)
- Inna opcja (komentarz) 2.9% (5)
@kowalzmetina: Studia medyczne (kierunek lekarski)
@kowalzmetina: plan to oszczedzanie i 1-2 lata sabbatical leave, az czlowiekowi sie zachce brac w udzial w rekrutacjach na senior frontenda























źródło: aslv8k
PobierzWszedłem raz na grupkę dla wannabe programistów to mnie z-----i jak bura sukę że to nie prawda że jest kryzys ale każdy z nich nie może znaleźć pracy xDDD