A ja Wam powiem, że znacznie bardziej wolę zdecydowane zwycięstwo KO i 3 miejsce dla Konfederacji, niż jakby Konfa miała mieć synne 7 %, a PiS wygrać kolejne wybory.

Po pierwsze Konfederacja nie przeskoczy pewnego sufitu i nawet nie ma szansy zbliżyć się do PO/PiS przy niskiej, korzystnej dla nich 40 % frekwencji. Przypomnę, że wynik drugiego ugrupowania to 33.9 %, a trzeciej Konfy 11.9 %. To jest przepaść. Konfederaci dostaną swoje 6 mandatów, Braun porobi cyrku, pokrzyczą coś o ZSRR i kołchozie, realnie nic się nie zmieni.

Natomiast PiS-owcy są o wiele bardziej wpływowi i niebezpieczni. Oni mają masę macków w ważnych instytucjach po tym jak rządzili 8 lat. Jakby wygrali i wzięli ponad 20 mandatów to przede wszystkim krzyczeliby, że mają zwycięstwo w kolejnych wyborach z rzędu. A brak władzy to spisek Berlina i Tuska, który realnie nie ma dużego poparcia.

Tymczasem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lambo994: może masz rację… imo wizerunkowo to wygląda b. Dobrze dla KO. A fakt Braun w PR to będzie cyrk, zobaczymy jak regulaminem PE go ogarną. Będzie śmiesznie jak trafi np do belgijskiego psychiatryka na obserwację XD
  • Odpowiedz
Tymczasem Tusk z ponad 38 % wynikiem skutecznie zamyka im mordę


@Lambo994: Nie,
Ten wynik to tak naprawdę problem dla Tuska i poza kamerami nie ma się z czego cieszyć.
Dodatkowe %, które ugrał, to jedynie wewnętrzy przepływ w jego obozie, a nie nowe głosy.
Ludzie zamiast na Hołownię, który definitywnie ostatnio daje ciała, zagłosowali
  • Odpowiedz
W zasadzie to wyjazd Brauna do Brukseli może dać nieoczekiwane efekty, między innymi z tym, że facet już nie będzie mógł aż tak często przemawiać jak w sejmie i same jego wypowiedzi będą rzadziej oglądane. Skandale też będą ograniczone, Europarlament akurat jest dość drażliwy na ten temat. Przykładowo ostatnio jeden z liderów Afd mówił coś w stylu, że "nie wszyscy ss-mani byli zli" przez co wywalili ich z frakcji. XIX wieczny antysemityzm
Kagernak - W zasadzie to wyjazd Brauna do Brukseli może dać nieoczekiwane efekty, mię...

źródło: z30340692Q

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiem tak, zobaczymy, głosowałem na konfę, bo nie słowa, a czyny są ważne, wcześniej głosowałem na popis i ich czyny względem słów - no nie pokrywały się, nie bójmy się tego powiedzieć. Czy było w ich interesie bronienie Polski? No nie... Dajmy konfie szansę, może są ruskimi agentami, może nie, skąd możecie to wiedzieć, skoro nigdy nie rządzili... Może w UE będzie o nich głośno, tak naprawdę to co zrobią w UE
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TomdeX: Gratuluję decyzji, ale nie liczyłbym na wielki wpływ grupki 6 osób na politykę parlamentu liczącego 720 osób. Będą zapadające w pamięć wypowiedzi, dość charyzmatyczne grono się dostało, ale to tyle. Ciekawe jak w ogóle to będzie wyglądało, Francja wprowadziła NR, AfD u niemców drugie, austracy FPO, będą frakcje, w których konfa może realizować politykę stopowania eurointegracji i głupot, więc może jakiś wpływ będzie. Ten wynik to jest przede wszystkim
  • Odpowiedz
@hub_bub: Ordynacja wyborcza do europarlamentu działa inaczej, mandaty są dzielona na podstawie wyniku ogólnokrajowego, traktowanego jako jeden okręg.
@MrBeast Myślę, że 12,5 dałoby Konfie siódmy mandat.
  • Odpowiedz
@Riiuku: Nie, na wykopie wbrew pozorom, jest względnie wysoka świadomość polityczna i dla tych normalniejszych użytkowników zgaszenie żydowskiej świeczki i memy z tym związane nie są wystarczającym powodem do głosowania na partię która nawet nie ma do końca jasnego stanowiska względem UE xd
  • Odpowiedz
@Wioskowy_gupek: Fakty sa takie:
- Konfederacja to najbardziej propolska partia
- srednio co trzeci facet do 30 roku zycia spotkany na ulicy to konfederata
- w służbach mundurowych i wojsku wyborcow konfy jest jeszcze wiecej.
  • Odpowiedz
Są gdzieś już dostępne wyniki dla kandydatów ze śląska? jestem ciekaw ile głosów dostała tamtejsza jedynka a ile inni kandydaci, żeby porównać sobie skalę sukcesu Dobromira.
#konfederacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@syhro: jedynki pewnie nie dostał za karę za woltę, a mając do wyboru startowanie z innego miejsca wychodzi, że lepiej kandydować z ostatniego niż gdzieś ze środka
  • Odpowiedz
Czaicie, że Zajączkowska dostała 78k mając jako kontrkandydata jako 1 na liście ,byłego posła, Krystiana Kamińskiego z Ruchu Narodowego, a Mentzen jesienią też w Warszawie 101k praktycznie bez kontrkandydata (wszyscy pojechali pod Warszawę głosować na Bosakową).

Ta laska to będzie ich maszynka do podbijania procentów. Ona jest 90 rocznik i może za rok kandydować na prezydenta, na moje powinni zagrać va banque i ją wystawić xD

#polityka #wybory
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cieszy, że w końcu dali procentowy udział różnych grup w elektoracie danej partii, bo wcześniej to było takie wróżenie z fusów https://tvn24.pl/wybory-do-europarlamentu-2024

Warto zauważyć, że są ciekawe przepływy np. mimo że wyborcy Konfederacji w ponad 80% głosowali na nich znowu (co jest absolutnym sukcesem pamiętając jak rozchodził się elektorat korwinowski) to stanowią około 50% i drugą grupą wyborców jest PiS, a trzecią wyborcy TD. 18% wyborców TD to byli wyborcy KO, co
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Konfa niech ją w prezydenckich wystawia i sperma zaleje oczy wielu XD Laska z wyglądu może 7 na 10, ale taka sukowata, wygadana, cięta i przede wszystkim bardzo pewna siebie, że jednak przyciąga mocno chłopów.

Prawie 78k głosów w Warszawie, jeden z najlepszych wyników Konfederacji. Dla porównania, Bosak dostał na Podlasiu (wysokie poparcie dla Konfy) jesienią 44k.

#heheszki #stulejacontent #seks #p0lka #rozowepaski
Kopyto96 - Konfa niech ją w prezydenckich wystawia i sperma zaleje oczy wielu XD Lask...

źródło:

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach