Ale się uzbierało :)
Cały czas na chodzie. Smart już od dawna świeci na żółto przy ilości relokowanych sektorów, ale na różne śmieci się nadaje i o dziwo wszystko zapisuje i usuwa bez zająknięcia.
Zgadujcie ile ma już godzin nalatane. Można pomylić się o 1000.

#hdd #dyski #komputer #komputery #sprzatajzwykopem
janznetu - Ale się uzbierało :)
Cały czas na chodzie. Smart już od dawna świeci na ż...

źródło: comment_1618854278ul6Q6nrS6EkBn14sjslO8j.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, mam od rana pewien problem. Wchodzę sobie na kompa jak zawsze i włączam sobie bluetooth na słuchawkach i jak zawsze chce się nimi połączyć z kompem, wchodzę w ustawienia>urządzenia>bluetooth a tam nie ma opcji włączenia i wyłączenia bluetooth i pisze, że nie można nawiązać połączenia ze słuchawkami i że jest wyłączona funkcja bluetooth (ale nie dało jej się włączyć XD), więc wchodzę w menedżer urządzeń, a tam żółty wykrzyknik przy urządzeniu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dark: Proszę nie mylić jednostek Megabitów z MegaBajtami.
Megabity stosuje się tylko przy podawaniu prędkości przepustowości danych przy sieciach itp.
MegaBajty stosuje się przy określaniu pojemności nośników pamięci.
Transfer danych w przypadku dysków twardych może być podawany w obu przypadkach i należy na to szczególnie zwracać uwagę.
Np przepustowość standardu SATA III to 6GB/s

Podane 150 Mbit/s to jest 18,75 MB/s a na zrzucie ekranu już widać więcej.
  • Odpowiedz
Mireczki dwa razy przeleciałem dysk cipher /w:d:
a potem dla świętego spokoju zapuściłem piriform recuva na deep scaning
i znalazł mi dwa pliki!!!:
[000001].flv i [000002].flv po ok 1,6 i 1,9 GB
które odzyskałem, mają początek pliku FLV, VLC ich nie otwiera

kurna
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

[BARDZO PROSZĘ O POMOC, PRZELEJĘ NA JAKIEGOŚ KEBABA.
Złożyłem dziś nowy pc, problemem jest głośny zasilacz. Nowe części: i5 10400f, gigabyte b460m ds3h v2, viper ddr 16 gb 3000 MHz i ZASILACZ Seasonic S12III Bronze 650W (S12III-650). Karta to RX 580 8 GB. Zasilacz chodzi strasznie głośno, ale nie czuję aby ulatniało się z niego ciepło, jest chłodny, a nawet zimny. Może coś źle podłączyłem? Temperatury w normie, nawet jak odpaliłem jakąś
Kokoszka99 - [BARDZO PROSZĘ O POMOC, PRZELEJĘ NA JAKIEGOŚ KEBABA.
Złożyłem dziś nowy...

źródło: comment_1618344043P6tibgXFHDSXefKcAMt9Kc.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem laptopa z X kom była opcja z Windowsem 10, zamówiłem przyszedł włączam i laptop bez napedu a Windows na płycie bez klucza i jeszcze jak daje aktywuj wi dows bo wola to pisze nie znaleziona klucza a na tej płycie pudełku nie było klucza macie porady?
#windows #komputer #pc #gry
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, potrzebuje #komputer i w oczekiwaniu na lepsze czasy w cenach kart graficznych chciałem złożyć coś z możliwością rozwoju na zintegrowanej #intel. Proszę o sugestie, ponieważ to pierwszy komputer, który składam i mogłem tu popełnić jakieś błędy.

Lista podzespołów na x-kom

Wymagania:
Budżet do 3.5k (bez #gpu), dysk M.2 na system (bez dodatkowych dysków na dane bo mam w domu SSD i HDD, które zamierzam wsadzić), docelowo
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@McJohhny: Wykorzystasz to PCIe 4.0? Bo np. w kwestii dysku systemowego różnic między PCIe 3.0 a 4.0 nie stwierdzisz, ba bywa ciężko o wyczucie różnic między 3.0 a SSD na SATA.

Pamięć brałbym 2x8 (integra też z niej korzysta), te 3200 CL16 to minimum, 3600 lepiej widziane albo coś co można do tej wartości podkręcić (polecam Crucial Ballistix 3200 CL16 / 3000 CL15, jeśli będzie w przyzwoitej cenie).

Obudowa zamknięta,
  • Odpowiedz
#plytaglowna #bios #informatyka #komputery #komputer
Chce zrobić by mój komputer się sam uruchamiał od poniedziałku do piątku o godzinie 8:45.
Mam płytę główną Gigabyte B450 AORUS Elite.
Jest tam taka opcja jak wznowienie przez alarm, patrz zdjęcie. Tylko wg instrukcji https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/gigabyte/b450-aorus-elite/instrukcja?p=37 na stronie 37 widzę że powinna być opcja Wake up day, w której to mogę sobie ustawić w opcji dnia, np
temokkor - #plytaglowna #bios #informatyka #komputery #komputer
Chce zrobić by mój ko...

źródło: comment_1617475739M8taNLz5kxEQoXBVxj3iml.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@temokkor: S3,S1 to opcje w biosie określające stan hibernacji/zawieszenia systemu. Określają czy ma np podtrzymywać pamięć ram. Ze stanu S3 wybudza się chyba szybciej. Nie ma takiej opcji jak fizyczne włączenie komputera i jego prądowy start, można go tylko wybudzać jeżeli zamiast wyłączenia systemu robiło się hibernację/zawieszenie.
  • Odpowiedz
Szukam porządnego laptopa 15 cali na lata, budżet powiedzmy 6000zł.
Zależy mi na dobrych parametrach, solidnym wykonaniu, matowej matrycy i dobrym audio.
Mile widziany elegancki design, jakoś te gejmingowe sprzęty średnio mi się podobaja, aczkolwiek kwestie wizualne mają tu znaczenie marginalne, ma być solidny i praktyczny. W gierki raczej nie gram, ale dobrze by było gdyby na wypadek jakiejś ciekawej premiery był w stanie uruchomić najnowsze tytuły.
Co polecacie?

#pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam laptopa podpiętego do stacji dokującej a do niej 2 monitory - jeden po kablu HDMI, drugi po takim skośnym (nie wiem jak się nazywa)
Wypialem laptopa i po ponownym wpięciu działa mi jeden montior. Tzn wręcz jak posępne kabel drugiego to działa tylko wyświetlacz z łapka.
Nie widać też monitorow wtedy w manadzerze monitorów.
Ma ktoś pomysł co tu się odjaniepawliło?
#it #komputery #komputer #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siemasz, jak tam ?

słuchaj, ulepszam sobie laptopa i będę dokładał ramu 4gb oraz zmieniał dysk na SSD. I teraz pytania oraz wątpliwości.

1) Ram mam kupić zwykły ? W spec napisane 1333 MHz DDR3 SDRAM

taki
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Blahhblahh: Jeśli chodzi o płyty główne z komputerów stacjonarnych i oczywiscie nie są to jakieś wersje producentów całego komputera.
TZN. Dele Optiplexy, jakieś HP itp. co to produkując swój komputer wypuszczają odrazu swoją płytę główną z czasami jakimiś dziwnymi zastosowaniami spotykanymi tylko na tego rodzaju płytach.

W sensie wyłamują się ze standardów i np nie możesz podpiąć głupiego wentylatora bo wtyczka 3/4 pinowa nie pasuje do tego wyjścia na płycie głównej.
(Gdzieś widziałem
  • Odpowiedz
Witam, mam pytanie. Od dzisiaj zaczęło mi się dziać z komputerem że przy każdym jego włączeniu pojawia się BIOS. Klikam zapisz (taka dyskietka), potem YES. Rusza od nowa komputer, znowu wywala do biosu i tak z 3 razy - za 4 razem łapie i wtedy odpala. Co jest tego przyczyną?

#komputery #komputer #pc
#bios
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FustanD: Też specjalistą nie jestem, natomiast wiem, że takie objawy daje właśnie zużyta bateria. Jednak słuszne pytanie zadał inny kolega o datę/godzinę, bo w tym przypadku najczęściej resetowanie godziny idzie ze sobą w parze. Żeby uciąć, zakończyć temat baterii - dasz radę to wymienić samodzielnie. Jak zdejmiesz klapę kompa i przyjrzysz się płycie głównej to powinieneś ją bez problemu dostrzec.
  • Odpowiedz