Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

text
- 0
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

gski
via Wykop- 1
@Grajox3: zwykły reboot?

barwnike
via iOS- 1
@Grajox3 reboot i wepnij je jeszcze raz, Windows sam pobiera sterowniki, jak to nie pomoże to tryb awaryjny
190
NASK alarmuje. Oszuści podszywają się pod ważny rządowy adres

Nowa kampania mailowa przekazuje szkodliwe oprogramowanie Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci...
z- 20
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Cześć, Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrzebuje pomocy, bo składam kompa, a znam się na tym tak jak świnia na gwiazdach. Budżet do 7000 zł, cel kompa: granie w gierki (te bardziej wymagające też, nie tylko cs) i obsługiwanie programów typu photoshop, Tia Portal, CodeSys, IOFactory).
I tu męczy mnie pytanie czy składać go z wymienionych niżej komponentów czy skusić się na gotowca z x-kom G4M3R HERO.
Potrzebuje pomocy, bo składam kompa, a znam się na tym tak jak świnia na gwiazdach. Budżet do 7000 zł, cel kompa: granie w gierki (te bardziej wymagające też, nie tylko cs) i obsługiwanie programów typu photoshop, Tia Portal, CodeSys, IOFactory).
I tu męczy mnie pytanie czy składać go z wymienionych niżej komponentów czy skusić się na gotowca z x-kom G4M3R HERO.
@kingap19 ja myślałem o gamerz3, ale jak skomponowałem sam to z 1000 zł taniej wyszło. naczytalwm sie tez opini na xkomie, że niewiadomo co tam wstawiają, także raczej nie zaryzykuje ( ͡º ͜ʖ͡º)(
@petepl aha i co do procka to szedłbym już w 13 generacj, np. intel i5 13600K
- 0
Ja bym się zainteresował Macbook Air + Asahi Linux.
@L3gion: Za jakieś kilka lat to będzie opcja. Teraz przy obecnym stanie Asahi Linux - niezbyt.
- 0
Mirasy, mam taki pc:
Procesor: i5-8400
Karta graficzna: RX 5600 XT
Kupiłem ją na tej wstawce pepper:
https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-amd-radeon-rx-5600xt-challenger-d-6g-bulk-627786
Procesor: i5-8400
Karta graficzna: RX 5600 XT
Kupiłem ją na tej wstawce pepper:
https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-amd-radeon-rx-5600xt-challenger-d-6g-bulk-627786
@becvvv: nie zawsze będzie full boost a w zasadzie taktowanie będzie zalezne od kilku zmiennych, może 1000 MHz starczy dla fortnite a karta bez potrzeby nie działa z maksymalnym taktowaniem.
- 1
@GOOF1: Udało mi się wymusić większe taktowanie poprzez:
- wgranie nowego biosu (na stronie producenta jest info, że tryb gaming wymaga nowego biosu)
- podniesienie limitu mocy o 20%
- manualne wymuszenie maksymalnego taktowania na 1700 Mhz
I faktycznie - teraz w grze jest cały czas 1700 MHz, co przełożyło się na ok. 15% więcej fps.
- wgranie nowego biosu (na stronie producenta jest info, że tryb gaming wymaga nowego biosu)
- podniesienie limitu mocy o 20%
- manualne wymuszenie maksymalnego taktowania na 1700 Mhz
I faktycznie - teraz w grze jest cały czas 1700 MHz, co przełożyło się na ok. 15% więcej fps.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Pytanie dla osób znających się na #hardware oraz prośba o radę dla osób z #poznan
Pytanko: Czy awaria karty graficznej jest w stanie #!$%@?ć zasilacz? Lub odwrotnie, czy awaria zasilacza jest w stanie #!$%@?ć kartę graficzną?
Prośba dla ludzi z Poznania: Znacie jakiś serwis komputerowy który po taniości byłby w stanie mi sprawdzić czy karta graficzna prawidłowo działa czyli wyświetla obraz, ewentualnie może ktoś z Was prywatnie zajmuje się
Pytanko: Czy awaria karty graficznej jest w stanie #!$%@?ć zasilacz? Lub odwrotnie, czy awaria zasilacza jest w stanie #!$%@?ć kartę graficzną?
Prośba dla ludzi z Poznania: Znacie jakiś serwis komputerowy który po taniości byłby w stanie mi sprawdzić czy karta graficzna prawidłowo działa czyli wyświetla obraz, ewentualnie może ktoś z Was prywatnie zajmuje się
@Boniekk: zasilacz mógł usmażyć kartę
Pytanko: Czy awaria karty graficznej jest w stanie #!$%@?ć zasilacz? Lub odwrotnie, czy awaria zasilacza jest w stanie #!$%@?ć kartę graficzną?
@Boniekk: karty graficznie prawie nigdy nie psują markowych zasilaczy o ile te mają zabezpieczenia OCP, OVP, gorzej w drugą stronę.
Jak masz dostęp do multimetru, to sam sobie zrób diagnozę.
W gnieździe dodatkowego zasilania ma być opór na poziomie 500R+, na mniejszym wycięciu PCB PCIE na 2 pinie patrząc
4
Powstał ogromny laptop. Co potrafi ten gigant?

Zaprezentowano prawdopodobnie największy laptop na świecie. Pod pachę go nie weźmiesz, ale skutecznie zawstydzisz nie j
z- 3
- #
- #
- #
- #
@mastermola: jakiś mocny procek, z ryzena wez i pójdzie. Ja z Ryzen 5600X mam 600 fps + grafika 3060TI
- 0
@husqvarna: Wlasnie zamawiac bede ryzen 5600x tylko zostawiam stara karte gtx 1060
mirki - jest jakis soft ktory podzielilby mi monitor 34 calowy na stale na np dwie czesci? tak zeby to byly na stale oddzielne okna/monitory i np cos na fullscreen odpala sie tylko w czesci? #monitor #komputery #informatyka #komputer #pcmasterace
- 1
@Twoja_tata: wlasnie testuje display fusion wydaje sie ok
- 1
@Twoja_tata: dzieki
Hej, poszukuję pilnie komputera-laptopa, który będzie optymalny zarówno do #projektowaniegraficzne, jak i #produkcjamuzyki. To nie będzie mój podstawowy sprzęt, raczej tymczasowy, który na jakimś etapie pójdzie dalej, niemniej sytuacja wymaga, że będę go musiał mieć na wyjazdach.
Ogólnie nie mam bardzo dużych wymagań, bo moje projekty zazwyczaj nie są jakieś naprawdę mega hiper obciążające, niemniej Adobe PS i AI musi chodzić płynnie. Z racji
Ogólnie nie mam bardzo dużych wymagań, bo moje projekty zazwyczaj nie są jakieś naprawdę mega hiper obciążające, niemniej Adobe PS i AI musi chodzić płynnie. Z racji
@GoddamnElectric: Lenovo Thinkbook o taki https://www.x-kom.pl/p/1065713-notebook-laptop-156-lenovo-thinkbook-15-i5-1235u-16gb-512-win11p.html
Mam 2 takie - jeden 14 cali i drugi 15 oba robocze do muzyki i offica oba działają spoko. Moja nawet gorze paramki mają bo procek 11 generacji a tutaj jest już 12 generacji w ofercie.
4300 ale też 300 zł jeszcze da się jakoś skołować a jak poszukasz to może dostaniesz nawet taniej.
Mam 2 takie - jeden 14 cali i drugi 15 oba robocze do muzyki i offica oba działają spoko. Moja nawet gorze paramki mają bo procek 11 generacji a tutaj jest już 12 generacji w ofercie.
4300 ale też 300 zł jeszcze da się jakoś skołować a jak poszukasz to może dostaniesz nawet taniej.
@GoddamnElectric: Za około 4,5k masz nowego Lenovo Yoga pro, z dobrą wydajnością i mobilnością. Pod względem jakości wykonanie spokojnie lepszy niz wszystkie tutaj podane.
Ranking laptopów https://techlords.pl/polecane-laptopy/
Ranking laptopów https://techlords.pl/polecane-laptopy/
- 0
Zastanawiam się nad zakupem dysku SSD zewnętrznego, który pełnił by role pendrive'a. Glównie do filmów (które były odpalane na TV), do gier, do innych dokumentów itp. Myślałem żeby zaoszczędzić i kupić np lexara nm620 lub coś podobnego bo to najtańsze ssdki z dobrymi osiągami + jakaś obudowa którą w promocji idzie kupić za 40 zł i ma prędkość do 10Gb/s.
Niech mi ktoś powie, jak to będzie z transferami na wszelkiego rodzaju
Niech mi ktoś powie, jak to będzie z transferami na wszelkiego rodzaju
- 0
@nuII: Takie coś będzie ok? bo widze, że te obudowy Orico są polecane i fajnie też wygląda: https://pl.aliexpress.com/item/1005004865192860.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3111452choUbWL&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol
Wersja 10Gb/s Nvme. Normalnie 70 zł ale wpadł kupon na 22 zł więc wyjdzie 48.
Wersja 10Gb/s Nvme. Normalnie 70 zł ale wpadł kupon na 22 zł więc wyjdzie 48.
@kerri: Lexar NM620 wygląda b. spoko do takiego zastosowania, zobacz wykres poniżej. Jak zapisujesz nie więcej niż ~ 500GB za jednym razem, to dzieje się z prędkością ok. 1 GB/s, czyli podobnie do limitu USB 10Gbit/s.
Zwykłe klasyczne USB 3.0 (czyli obecnie pewnie 3.1 Gen1 - żeby nie było zbyt prosto ;)) to połowa tego.
Odnośnie odtwarzania to na czymkolwiek będzie ok - nawet przez USB 2.0 leci 20+ MB/s,
Zwykłe klasyczne USB 3.0 (czyli obecnie pewnie 3.1 Gen1 - żeby nie było zbyt prosto ;)) to połowa tego.
Odnośnie odtwarzania to na czymkolwiek będzie ok - nawet przez USB 2.0 leci 20+ MB/s,
Mam pytanie związane z #internet #komputer
Mieszkam w centrum Polski. Internet mam z Multimedia Polska. Od jakiegoś czasu usługi lokalizacyjne w przeglądarkach (Firefox, Chrome) czy w telefonie podłączonym do wi-fi wskazują że mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim. Dlaczego tak jest i co mogę z tym zrobić ?
Mieszkam w centrum Polski. Internet mam z Multimedia Polska. Od jakiegoś czasu usługi lokalizacyjne w przeglądarkach (Firefox, Chrome) czy w telefonie podłączonym do wi-fi wskazują że mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim. Dlaczego tak jest i co mogę z tym zrobić ?
@FreeSheep: multimenda zostala przejete przez vectre, zas w gorzowie wlkp byl kiedys teleton i taka osiedlowa siec ale dobra ,zostaly przejete przez multimedie wraz z zakresem adresow ip, i potem jak przyszla multimedia to przejela, a teraz vectra i ci jakies adres z tej puli dali
- 0
@Doment: To nie było pomocne. Szkoda że nie można dać minusa.
https://popkulturowykociolek.pl/klawiatura-aoc-agk700-test/
Szybki test klawiatury AGK700 - flagowca od AOC. #klawiatura #komputer #komputery
Szybki test klawiatury AGK700 - flagowca od AOC. #klawiatura #komputer #komputery
źródło: aoc-agk700-klawiatura-test-grafi
Pobierz295
Ukraina chce zablokować rosyjską grę z Gazpromem w tle

Ukraina apeluje o bojkot gry Atomic Heart, której producentem jest rosyjskie studio Mundfish, wspierane finansowo przez spółkę powiązaną z Gazpromem.
z- 190
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
- 0
Mircy,
Mam problem z przechodzeniem laptopa w tryb uśpienia (MSI GP76 VECTOR).
Gdy to się dzieje (ustawione na po 30 minutach) laptop głupieje i co chwile się załącza ponownie.
Dodam że dzieje się to w nieskończoność, co chwila jakby się wybudza, chodzą wentylatory, po czym znowu gaśnie. Testowałem też z odpiętą myszką czyli jedynym urządzeniem które na usb mam dopięte.
Co może być przyczyną? Bios aktualizowałem nie tak dawno, system to win 10.
Mam problem z przechodzeniem laptopa w tryb uśpienia (MSI GP76 VECTOR).
Gdy to się dzieje (ustawione na po 30 minutach) laptop głupieje i co chwile się załącza ponownie.
Dodam że dzieje się to w nieskończoność, co chwila jakby się wybudza, chodzą wentylatory, po czym znowu gaśnie. Testowałem też z odpiętą myszką czyli jedynym urządzeniem które na usb mam dopięte.
Co może być przyczyną? Bios aktualizowałem nie tak dawno, system to win 10.
- 2
Hejka,
Myslicie że ma sens trzymać dwa budynki Czy lepiej trzymać jeden w Battle Royal?
Bo myślę że trzymanie dwóch budynków jest bardziej opłacalne bo zawsze obie ekipy mogą chronic swoje wejścia do budynków i trzymać je w crossie
#cod #warzone #warzone2 #gry #grybezpradu #komputer #steam #battleroyal
Myslicie że ma sens trzymać dwa budynki Czy lepiej trzymać jeden w Battle Royal?
Bo myślę że trzymanie dwóch budynków jest bardziej opłacalne bo zawsze obie ekipy mogą chronic swoje wejścia do budynków i trzymać je w crossie
#cod #warzone #warzone2 #gry #grybezpradu #komputer #steam #battleroyal
źródło: received_604493648166731
Pobierz@Grajox3: Zależy w ile osób tam siedzicie, kto jak pilnuje .. są różne czynniki. Trzymanie dwóch budynków jest bardziej ryzykowne niż jeden.
Wystarczy, że jeden chłop nie przypilnuje pozycji i it's over dla was. Albo wygracie, albo przegracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Im więcej kombinowania, tym gorzej - zawsze stawiam na spontan i kontrole w czasie rzeczywistym.
Wystarczy, że jeden chłop nie przypilnuje pozycji i it's over dla was. Albo wygracie, albo przegracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Im więcej kombinowania, tym gorzej - zawsze stawiam na spontan i kontrole w czasie rzeczywistym.
@Mr_3nKi_: @Grajox3 musiałbyś mieć bardzo skoordynowana drużynę jeśli chodzi o wymiane informacji, eby utrzymać dwa budynki naraz, ja bym swoim tak nie zaufał ( ͡° ʖ̯ ͡°) z doświadczenia wiem, że ryzykowne jest rozdzielanie drużyny, jak jest większa to lepiej poprostu pokryć większy budynek/obszar i od początku grę zacząć z tą świadomością tzn. Target na nazbieranie claymore/miny i jako atuty miny tłumiące/radar
- 0
















