✨️ Obserwuj #mirkoanonim
nie macie wrazenia ze #kino #film #gry i ogolnie cala popkultura lat 90 (konca 80 i poczatku 2000) to sa himalaje do tego co mamy obecnie? nie wiem skad sie to bierze ale poza paroma wyjatkami to na kazdym kroku czuc bylejakosc i robienie na odwal, bez dopracowania detali, szczegolow.
w latach 90 na tak ograniczone zasoby i sprzet jakim dysponowali tworcy powstalo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Matrix miał rację mówiąc, że 1999 rok to "peak of human civilisation". Im dalej brnie człowiek w ten XXI wiek tym bardziej uważa, że schodzimy na psy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jest ku temu wiele przesłanek. Chociaż istnieją świetne filmy po 2010, to jest ich coraz mniej. Coraz częstszą praktyką jest odgrzewanie kotletów i niewypałowe reanimacje kultowych serii filmowych np. Matix. Tak samo z grami komputerowymi. Nikt się w dzisiejszych czasach nie wysila na poszerzanie horyzontów, innowację. Stara jazda po wyjeżdżonych torach.
  • Odpowiedz
mireczki jak się nazywa ten film co niedaw o mial chyba premierę i byla jakas inba, ze kina go nie chcą, bo pokazuje ze nie tylko księża gwałci male dzieci. szukam w Google ale nie wyszukuje mi nic. chyba jakis latynoamerykański to byl? #kino #film
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W końcu byłem na #oppenheimer

Jak dla mnie może nie idealny 12/10 ale zdecydowanie nadfilm. Nawet nie wiem kiedy zleciały te trzy godziny. Aczkolwiek przy tym śledztwie miałem trochę już emocjonalny zjazd.
A to co Goransson odwalił... () Ciary mam do tej pory. "Can you hear the music" absolutna petarda.

#film #kino
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Amerykańska krytyka prześcigała się w pochwałach brawurowego debiutu Celine Song podczas festiwalu w Sundance. Chwilę później „Poprzednie życie" rozkochało w sobie publiczność Berlinale. Na festiwalu w Karlovych Varach film Song znalazł się w TOP10 najlepiej ocenianych filmów tej imprezy, a na dopiero co zakończonym festiwalu Nowe Horyzonty „Poprzednie życie" było jednym z najczęściej wymienianych tytułów wśród tegorocznych zachwytów. Przedstawiamy plakat najnowszego przeboju studia A24.
Uwaga! Nowa data premiery: 13 października.


„Poprzednie życie" to
GutekFilm - Amerykańska krytyka prześcigała się w pochwałach brawurowego debiutu Celi...

źródło: Poprzednie_zycie_plakatPL_LQ

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@Kikut12 eh daj spokój, ja normalnie takich wzdec dostałem w trakcie filmu, cały czas dusiłem to w sobie i tylko modliłem się by przypadkiem nie popuścić, bo była by atomówka live a ja bym chyba jak w bajkach wystrzelił głową w sufit
  • Odpowiedz
rzekomo serial #wiedzmin stracił połowę widownii względem 1 i 2 sezonu i serial może niedoczekac się kolejnego sezonu. Jak myślicie jest jakakolwiek szansa na przejęcie praw i realizację od początku przez inną platformę np. HBO? Czy coś podobnego miało już miejsce? osobiście jestem ogromnym fanem wiedzmina i oglądam serial tylko z ciekawości lecz moim zdaniem #netflix kompletnie nie dowiózł i marzy mi się zobaczyć ten świat jeszcze raz
cleveland - rzekomo serial #wiedzmin stracił połowę widownii względem 1 i 2 sezonu i ...

źródło: temp_file.png3937833775403197991

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cleveland: takie coś mogłoby mieć miejsce tylko po udanej premierze Wieśka IV na wszystkich platformach. Odpowiednio duży fanbase uniwersum gier to także potencjalni odbiorcy serialu. Liczby musiałby się zgadzać. Warto przypomnieć, że Amazon miał ogromy budżet i murowanych odbiorców, a LOTRa nie dowieźli
  • Odpowiedz
Barbie to niestety film zmarnowanego potencjału. Takie typowe 6/10 - a mogłoby być sporo więcej, gdyby tylko twórcy bardziej zaufali inteligencji widza.

Jest tu sporo dobrych pomysłów, koncept równoległych światów i ich wzajemnego wpływu na siebie ma potencjał mimo swojej prostoty. Dowozi też humor, można wyłapać sporo nawiązań do popkultury i zdarzyło mi się kilka razy podczas seansu szczerze śmiechnąć w głos. Sensowne jest też przesłanie filmu - woman empowerment to ważna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziadmankowy: Trzeba było pójść trochę na kompromisy, bo wiadomo było, że ludzie będą na to szli z dziećmi. Mi osobiście film się podobał. Fajny, satyryczny komentarz otaczającego nas świata. Ale tak jak mówisz... Trochę brakło głębi.
  • Odpowiedz
Gdzie w takim razie tkwi problem? W prostackiej bezpośredniości przekazu. Barbie jest napisane tak, żeby absolutnie każdy widz na pewno zrozumiał wszystko w ten jeden właściwy sposób. Nie ma tu żadnej subtelności, żadnego pola do interpretacji czegokolwiek. Ostatnie 10 minut (scena ze starszą panią) ma już prawie formę wykładu. Niestety film tak bardzo nabijający się z mansplainingu (te sceny są akurat cudowne) robi swoim widzom dokładnie to samo.


@dziadmankowy: Film
  • Odpowiedz