Jutro będzie nasze (2023)

Powojenny Rzym, na ulicach przystojni amerykańscy żołnierze, a w domach trwa piekło kobiet, maczystowscy pogrobowcy faszystów biją żony nawet za to, że te przynoszą do domu tabliczkę czekolady. Zbyt przerysowana ta kwestia patriarchatu jak dla mnie, przy samej końcówce odpadłem, ale muszę przyznać, że wątek klasistowski został lepiej ujęty. 6/10

#kino #film
nightmaar - Jutro będzie nasze (2023)

Powojenny Rzym, na ulicach przystojni amerykań...

źródło: jbn

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zajebisty ten nowy Mad Max. Jestem nieco zaskoczony, bo Hemsworth swoją rolą skradł widowisko. Fenomenalnie zagrał.

Zastanawia mnie jednak coś innego. Dlaczego krytycy i widzowie na zachodzie docenili ten film (na Rotten Tomatoes 9/10; na IMDB 8/10; ma Metascore 8/10), a Polacy - zarówno widzowie, jak i krytycy - dają oceny w okolicy 6-6.5/10?

Ciekawe z czego wynika ta dysproporcja. Nie pierwszy raz ją widzę.

#madmax #film #
Tywin_Lannister - Zajebisty ten nowy Mad Max. Jestem nieco zaskoczony, bo Hemsworth s...

źródło: madmax

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

The Morning Show.
Obejrzalem pierwszy sezon jako widz z alergia na Jennifer Aniston. Jest zajebiscie. Twitterowa Ameryka itd.
Durny temat ale wszystko fenomenalne
Aniston powinna zgarnac zloty glob i emmy. Naprawde dobry serial.
No i poszedl drugi sezon. Wtf? Nie da sie tego ogladac.

#seriale #kino
scophthalmusmaximus - The Morning Show. 
Obejrzalem pierwszy sezon jako widz z alergi...

źródło: themor

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wiem czy widzieliście ale jest chyba jakaś zbieżność Quentin Tarantino i polski jakby to nazwać twórca także filmowy Tomasz Beksiński co odszedł wiadomo jak..

obaj fascynaci kina i miliony kase, płyt i podobne motywy

AI 5 cech charakterystycznych aż

#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Całą noc zajęło mi myślenie o tym, czy "Furiosa: Saga Mad Max" ostatecznie mi się podobała, czy też nie. W końcu doszedłem do wniosku, że tak, choć nie wiem, jak długo urok ten ze mną pozostanie. A powiem Wam, że w momencie pisania tego posta, czuję, że uleciało go już trochę. Więcej oczywiście w mojej recenzji TUTAJ

#film #filmy #madmax #recenzja #ogladajzwykopem
oskar-dziki - Całą noc zajęło mi myślenie o tym, czy "Furiosa: Saga Mad Max" ostatecz...

źródło: Furiosa-nowy-plakat

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czym charakteryzują się myśli bezsennej nocy? Dlaczego bezsenność - choć tak bolesna - może sprzyjać rozwijaniu w sobie filozoficznej wrażliwości? Czy zrodzone w mroku ciemnej nocy problemy rozpuszczają się w promieniach słońca?

Odwołując się do doświadczeń Jana, bohatera filmu o nocnej audycji radiowej "Ćma" z 1980 roku, wspólnie doktorantem filozofii, Kamilem Rajkowskim, podjęliśmy próbę udzielenia odpowiedzi na powyższe pytania.

➡️ Odnośnik do rozmowy: Bezsenność w "Ćmie" (1980)

---
przemyslane_kadry - Czym charakteryzują się myśli bezsennej nocy? Dlaczego bezsenność...

źródło: ćma miniaturka

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak tak sobie myślę, to rzadko oglądam #filmy bo preferuje inną rozrywkę. Ale jak już oglądam to za wszelką cenę unikam dramatów i smutnych tematów przewodnich w filmach. Co jest w sumie ironią bo dwa najlepsze filmy jakie w życiu widziałem to takie które r-------y mnie mentalnie:

Zielona Mila i Wieloryb

#przemyslenia #przemysleniazdupy #film #kino
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach