@ZjadamChmury: To już zostawiam Tobie, jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz. Natomiast pewnie wiesz, że konfigurując pojazd np. Mastera czy innego - można doposażyć go o mocniejszy/wydajniejszy alternator. Na pewno warto pojechać, pooglądać rozwiązania, porozmawiać.
  • Odpowiedz
Hej! Jakiś czasu temu kupiłem przyczepę kempingową, której jedynym zadaniem jest stanie na działce w formie "domku letniskowego". Jako, że nigdy więcej po drodze poruszać się nie będzie, myślałem o jej wyrejestrowaniu by nie płacić ubezpieczenia OC i nie musieć wozić jej na przeglądy.

Zastanawiam się jednak, czy jest to obecnie możliwe oraz czy przyszły właściciel będzie ją mógł ponownie zarejestrować do poruszania się do drodze gdybym chciał ją w przyszłości odsprzedać.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DosKapp4: oc to paredziesiąt zł rocznie. Lepiej mieć papiery, przyczepa z papierami jest dużo bardziej wartościowa niż bez papierów.
W polsce wgl można kupić papiery do przyczepki. Np. Masz przyczepe n126 która kupiłeś i chcesz aby do końca jej dni stała na Twojej działce. Na grupie na fb milośnikow znajdizesz ogrom chetnych na papiery. Którzy są w odwrotnej sytuacji jak ty.

Kupili przyczepę od kogoś bez papierów (bo sprzedał skorupe
  • Odpowiedz
W domku by zasilał głównie lodówkę i pompę od kotła węglowego.


@Gumaa: Co jeszcze chcesz zasilić?

Obliczając potrzebną moc agregatu, podstawą jest moc rozruchowa - moc z tabliczki znamionowej.
Po zsumowaniu zapotrzebowania urządzeń wyjdzie ci wartość mocy, jaka
  • Odpowiedz
@tajniak13: nie "w miarę możliwości" tylko koniecznie :D

@gharman: Jak tego nie zrobisz to licz się z wyrzuceniem namiotu - wejdzie Ci grzyb, zapach stęchlizny itd.

Po rozłożeniu go w suchym miejscu daj mu pooddychać, nalej do spryskiwacza w proporcji 1:1 woda z octem i przetrzyj cały namiot. Pozostaw do wyschnięcia i spakuj
  • Odpowiedz
Cześć. To będzie trochę schizofreniczny post.
Jest po pandemii, w zasadzie końcówka wakacji. Spodziewałem się, że rynek kamperów się trochę ruszy, marzyciele porobią cesje, vanliferzy przejedzą oszczędności życia, nastąpi nowe rozdanie.

Otóż nie. Po ogłoszeniach w polskim necie nadal wieje gówniany wiatr.

Jaki powinienem założyć budżet na pierwsze auto, tak żeby nie jexdzic 25 letnim Himarsem, eks-burdelikiem, czy wanem z zabudową z castoramy xd
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wwkbt: Tylko Ci dałem radę. Dla mnie kampery tez są za drogie dlatego zacząłem jeździć z przyczepa. Teraz z perspektywy czasu uważam, ze kamper nie byłby tym co sprawiłoby mi radość ;)
  • Odpowiedz
Podobno to ostatni tak upalny weekend, więc tradycyjnie jak to my, spakowaliśmy się wczoraj do naszej osobówki, w której śpimy i zabraliśmy się na biwak w lesie nad jeziorem. A dziś witamy dzień z takim widokiem i 35 decybelami przyrody ()

Zabraliśmy też hamaki, kajak i rowery, więc zapowiada się mega weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neverendingtravel -> tag
porfaworek - Podobno to ostatni tak upalny weekend, więc tradycyjnie jak to my, spako...

źródło: comment_1661589396cY1KJi8PDxo1nS33KyrHNb.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie, może znajdzie się jakiś znawca. Chciałbym po sezonie kupić namiot kempingowy, wystarczy, ze będzie 2-osobowy, ale chciałbym, żeby miał przedsionek i był wysoki, tak żeby można było w nim stanąć. Dotychczas korzystałem z żona, ze decathlonowego 2 seconds, tego zaciemnionego. Teraz chciałbym zwykły. Waga nie gra roli, bo będzie i tak przewożony samochodem. Czy w okolicach tysiąca znajdę coś lepszego niż dectathlon? #kemping #namiot #kiciochpyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Znacie jakiś fajny #kemping na #mazury gdzie można się rozłożyć blisko wody? Albo jakieś dzikie miejsce, właściciela prywatnego? Byle by można było prąd podłączyć i z kibla skorzystać. Z dobrym dojazdem z Warszawy najlepiej.
Wpadł mi w oko ten:
Pole Biwakowe Swaderki
501 524 007
https://maps.app.goo.gl/NhnREaenM5eeDoao7

Był
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można przedawkować sudocrem? Odparzylo tyłek mi dwa dni temu i nakladalem go dwa ostatnie dni ale dzisiaj jest już lajt w sumie i nie wiem czy nakładać profilaktycznie czy jednak sobie odpuścić. Jestem pod namiotami i będę tu do niedzieli

#boldupy #kemping #zdrowie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@euklides: Za Panem Tabletką

Tlenek cynku ma działanie podsuszające i przeciwbakteryjne. Może zaburzać funkcjonowanie naturalnej bariery skóry. Stosuje się go w sytuacjach wyjątkowych, przy odparzeniach i kiedy trzeba czegoś mocniejszego. Nie stosujemy go do codziennej pielęgnacji.
  • Odpowiedz
Jaki polecacie śpiwór, zwykły, nie za drogi na ciepłe dni 2osobowy, temp mysle 13-15st najmniej pod namiot i myśle wziąć 2osobowy tak na przyszłośc, jak bede w nim sam spał to raczej nie powinno być dużo zimniej co nie? :)
#spiwor #kemping
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drewmalino jeśli mówisz że nie zdeogo to nie wiesz czego oczekujesz, lub jeszcze nie wiesz ze możesz zmarznac latem. Ja Ci powiem wydaje min 200-300 zł, bo i tak przeklniesz ten tani.
W decathlon są w miarę uśrednione, od letnich cienkich, po większe cieplejsze, tańsze niz markowe ale duże i ciężkie. Jeśli chcesz wydać najmniej to decathlon dobra opcja między jakością a cena. Jeśli najmniej i najgorzej to allegro noname do
  • Odpowiedz
@Drewmalino i nie bierz 2 os, jeśli już to bierze się lewy śpiwór i prawy i moc go złączyć, tak to będziesz targał 2 os śpiwór gdy ci się on nie przyda. Ps. Lewy i prawy musi być tej samej firmy i ten sam model. Decathlon ma podział lewy prawy. Ale nie wiem czy każdy model
  • Odpowiedz
@otacon: mały twist. w Juli usiadłem na krzesełku za 40 zł, po czym je kupiłem i pojechałem tamte oddać do Jyska. Nie to, że są jakieś lepsze. Po prostu w krzesełka z Jyska komfort to subiektywne 8/10 a w tych z Juli 7/10. Przy czym te z Julii są lżejsze i mniejsze po spakowaniu i nie bedzie mi szkoda postawić ich koło ogniska z iskrami.
  • Odpowiedz