Wpis z mikrobloga

Hej! Jakiś czasu temu kupiłem przyczepę kempingową, której jedynym zadaniem jest stanie na działce w formie "domku letniskowego". Jako, że nigdy więcej po drodze poruszać się nie będzie, myślałem o jej wyrejestrowaniu by nie płacić ubezpieczenia OC i nie musieć wozić jej na przeglądy.

Zastanawiam się jednak, czy jest to obecnie możliwe oraz czy przyszły właściciel będzie ją mógł ponownie zarejestrować do poruszania się do drodze gdybym chciał ją w przyszłości odsprzedać. Krótko mówiąc, chcę wiedzieć czy przez wyrejestrowanie przyczepa nie starci na wartości / funkcjonalności.

Dokumenty jakimi dysponuję w tej chwili to holenderski dowód rejestracyjny (dwuczęściowy) + jego tłumaczenie na język polski, ubezpieczenie OC w Warta (do września przyszłego roku), umowę kupna-sprzedaży, oświadczenie w jaki sposób przyczepa przyjechała do Polski. Nie mam polskiego dowodu rejestracyjnego.

Czy wystarczy że w wydziale komunikacji zgłoszę chęć jej wyrejestrowania i może spokojnie stać na działce już bez żadnych formalności? Ktoś może ma wiedzę jak zwykle załatwia się takie sprawy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przyczepakempingowa #prawo #kemping #dzialka #rejestracjapojazdu #przepisy
  • 5
@DosKapp4: oc to paredziesiąt zł rocznie. Lepiej mieć papiery, przyczepa z papierami jest dużo bardziej wartościowa niż bez papierów.
W polsce wgl można kupić papiery do przyczepki. Np. Masz przyczepe n126 która kupiłeś i chcesz aby do końca jej dni stała na Twojej działce. Na grupie na fb milośnikow znajdizesz ogrom chetnych na papiery. Którzy są w odwrotnej sytuacji jak ty.

Kupili przyczepę od kogoś bez papierów (bo sprzedał skorupe jak