@aki00: jeżeli oferujesz coś za darmo to jest to warte zero, i na tyle wartość Twojej pracy jest wyceniana. To kolejny przykład z wielu pokazujący że komunizm / socjalizm nie działa. Capitalism is the worst economic system, except for all the others. The inherent vice of capitalism is the unequal sharing of blessings; the inherent virtue of socialism is the equal sharing of miseries
  • Odpowiedz
NAJLEPSZE PRAKTYKI W HTML i CSS

Jeżeli chcesz zostać programistą i tworzyć strony internetowe, to zdecydowanie warto trzymać się zawsze wszystkich najlepszych praktyk. Dzięki temu Twój kod będzie czytelny i przede wszystkim łatwo rozszerzalny, a co za tym idzie, ułatwi to pracę Tobie oraz innym programistom, którzy będą również rozwijać Twój kod. W tym odcinku przedstawię Ci 13 najlepszych praktyk tworzenia stron internetowych w HTML i CSS, dzięki którym Twoje strony będą
kazik- - NAJLEPSZE PRAKTYKI W HTML i CSS

Jeżeli chcesz zostać programistą i tworzyć ...

źródło: yt-158-najlepsze-praktyki

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kazik-: widzę wielki informatyk nadal nie wie jak założyć własny tag na portalu ze śmiesznymi obrazkami i nadal spamuje pierdyliardem tagów by zdobyć odrobinę atencji do swojego gunwo "kursiku" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
NiBBonacci - @kazik-: widzę wielki informatyk nadal nie wie jak założyć własny tag na...

źródło: kazik

Pobierz
  • Odpowiedz
widzę wielki informatyk nadal nie wie jak założyć własny tag na portalu ze śmiesznymi obrazkami i nadal spamuje pierdyliardem tagów by zdobyć odrobinę atencji do swojego gunwo "kursiku" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NiBBonacci: nie no, ale ty wymagasz refleksji od osoby, która dzień w dzień nagrywa te same gówniane filmiki od kilku lat, mimo ze nikt tego nie ogląda xD
  • Odpowiedz
#gry #programowanie #javascript
Hej, znów się nudziłem i napisałem małą grę w javascript. Grać można samemu albo sieciowo. Polega ogólnie na ściganiu się samochodzikami. To wczesna wersja beta, ale jakoś już działa. Mamy 3 trasy w tej chwili.
Jak wspominałem można grać samemu i wtedy "ścigamy" się ze swoim najlepszym okrążeniem.
Jest też gra sieciowa, gdzie można zaprosić kumpla generując i wklejając mu link. Można też
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mazaq1: zagrałem 2min - wkurzające dla mnie jest to, ze jak jadę w górę na pełnym gazie to samochodzik znajduje się jakieś 15% od górnej krawędzi ekranu - powoduje to, że nie wiem gdzie jadę i co zaraz mnie czeka.
  • Odpowiedz
#webdev #css #javascript

Czy jest w ogóle możliwe zastosowanie reguły CSS, tak aby nie była ona widoczna przez Google Dev, np. poprzez JS?

Mam na stronie drukowaną czcionkę w przyciskach, i nigdzie w CSS (ani w plikach stylowości, ani w Google Dev) nie mogę znaleźć "text-transform: uppercase;". Oczywiście tekst w przyciskach nie jest napisany drukowaną czcionką.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damianooo8: Styl zawsze będzie widoczny, niezależnie od tego czy został dodany normalnie, czy poprzez javascript. W filtrze styli wpisz transform, wybierz przycisk i przejrzyj to, co zostanie po odfiltrowaniu. Inna możliwość jest taka, że uppercase jest domyślnie wrzucone przez przeglądarkę (trzecia kolumna w devsach, computed styles)
  • Odpowiedz
@damianooo8: Nie ma takiej opcji każdy styl jaki jest na stronie jesteś w stanie odczytać używając dev toolsy. Co do braku tekst transform to istnieje jeszcze jedna opcja a mianowicie użyta czcionka może wyświetlać wszystkie litery jako wielkie, ale jak taka nie jest to w computed styles będziesz widział co nadało styl.
  • Odpowiedz
@justjoin_it: u mnie ten człowiek tak najogólniej mówiąc zajmuje się wymaganiami klienta. Najwięcej chyba zajmuje się spisywaniem wymagań, ich analizą, dbaniem o kompletność opisu zadań. To taki człowiek, który przepracowuje wymagania z klientem, zanim one trafią do programisty. Natomiast z mojego punktu widzenia (programisty) od czasu do czasu odpowiada na pytania dot. wymagań, jeśli coś nie jest jasne.
  • Odpowiedz
@Morritz: To załóż sobie konkretnie pod twój projekt i tyle, ale maila z tego co kojarzę nie trzeba dodawać do package.json, ale on i tak chyba będzie w commitach więc repowy mail warto mieć.
  • Odpowiedz
Pytanie do #frontend #react #javascript #programowanie

Jak budujecie aplikacje która komunikuje się z jakimś api, to używacie tzw: dto-sów bezpośrednio do widoku czy robicie jakąś warstwę nad tym i mapujecie?

Co wybierasz?

  • Mapper 41.7% (15)
  • Bezpośredni DTO 58.3% (21)

Oddanych głosów: 36

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Logikę do pobierania danych najlepszym patternem jest zawsze wyciągnięcie do osobnego modułu.


@FiranMercury: Tu nie chodzi o logikę pobierania, tylko o interfejs obiektów, które pochodzą bezpośrednio z api. W większości przypadkach to jest samo i wielu myśli że to powielanie. Ale jest sytuacja gdzie api rozbija się wtedy na dwa endpointy, bo dwie rzeczy wylądowały w różnych mikroserwisach. Wtedy masz dwa dto, ale z puntu widzenia UI to się nic
  • Odpowiedz
Wiecie, że LeBron James właśnie został Koszykarzem 38K (z górką) i, tak zupełnie przy okazji, najlepszym strzelcem NBA? ( ͡º ͜ʖ͡º)
No to już wiecie. ()
Jeśli nie trenowaliście kosza od dziecka, to pewnie drugi King James z Was nie będzie, ale za to możecie zrobić kolejny krok w swojej karierze i przybliżyć się do zostania Programistą 38K
A opcji
justjoin_it - Wiecie, że LeBron James właśnie został Koszykarzem 38K (z górką) i, tak...

źródło: LBJ

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Crossweb: Cześć, jakiś progres w sprawie o której kiedyś pisaliście, że planujecie dodać też konfy światowe do listy? Jak dla mnie nie muszą być wszystkie, ale te najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#rozdajo #konkurs

"Gdzie widzisz siebie za 5 lat?" - to standardowe, a jednocześnie niespecjalnie lubiane pytanie, padające często na rozmowach rekrutacyjnych. Gdyby nas 6 lat temu zapytano, gdzie będziemy dziś, najpewniej odpowiedź mocno minęłaby się z rzeczywistością ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro jednak to nasze urodziny, tym razem my pytamy Was:
Gdzie widzicie siebie
justjoin_it - #rozdajo #konkurs

"Gdzie widzisz siebie za 5 lat?" - to standardowe, a...

źródło: Konkurs

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, mamy najwięcej ofert pracy z Widełkami, więc chyba coś nas łączy, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą, sprawdźcie sami, jak nie wierzycie (σ ͜ʖσ) https://bit.ly/3WgNXOO

__
#justjoinit #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #technologia #javascript #css #html #python #java
justjoinit - Hej, mamy najwięcej ofert pracy z Widełkami, więc chyba coś nas łączy, p...

źródło: 329590362_3347603702155738_7305707739906135400_n

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@justjoin_it: to jest niesamowite, że trzeba się chwalić w tym kraju pokazywaniem podstawowej informacji dotyczącej ogłoszenia o prace. J--------e ale syf...
  • Odpowiedz
@tomek001Hej: ten?

let plusy = document.querySelectorAll(".button.mikro.ajax");
for (const plus of plusy) {
plus.click();
}

On już nie dziala, ale śmiesznie by było jakby ktoś dorobił skrypt do greasemonkey który by po prostu dodawał ikone minusa na mikroblogu ;p
  • Odpowiedz