Wrzucili mnie na kwarantanne wczoraj a dziś miałem test i jak do tej pory przez cały dzień miałem do wykonania 2 zadania na tej śmiesznej aplikacji. Nie mam absolutnie żadnych objawów, wręcz czuje się zajebiście. Można bez przypału ją odinstalować? Można wychodzić z domu czy ktoś serio to kontroluje i mogę spodziewać się odwiedzin bagiet? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kwarantanna #covid19 #izolacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zwykle rano 9-10. Chyba raz byli popołudniu ok. 15. Przez dwa tygodnie byli w sumie 5 razy. U kolegi mieszkającego 2-3 km dalej nie byli ani razu, choć chorowaliśmy w tym samym czasie. Tez nie instalował aplikacji.
  • Odpowiedz
@Dajpancenta: Generalnie nie było żadnej negatywnej reakcji - może to zasługa ogólnego dobrego stanu zdrowia i relatywnie zdrowej diety (różowa jest wegetarianką i siłą rzeczy jem mało mięsa). W momencie wystąpienia objawów u różowej oboje weszliśmy tego samego dnia na taki zestaw (bez jakiegoś stopniowego wchodzenia na dawki itp.)

Jedyne co zauważyłem innego od normy to żywe, "dziwne" sny po melatoninie (gdzie z reguły nic mi się nie śni) -
  • Odpowiedz
Siedzę sobie od zeszłej środy w domu na #izolacja bo pcr dodatni i #koronawirus welcome to. Zamówiłem sobie "państwowy" pulsoksymetr bo nie mam. Mimo że się dobrze czuję to uznałem że lepiej mieć niż nie mieć. Wyjechał w piątek, wczoraj SMS od #pocztapolska - crazymole doręczamy dziś przesyłkę. I nic się nie stało. Wieczorem pomyślałem że kurier mistrz wrzucił mi to do skrzynki ale nie,
crazymole - Siedzę sobie od zeszłej środy w domu na #izolacja bo pcr dodatni i #koron...

źródło: comment_1637080860hoSaESu6LcpfVqp44yqnOa.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crazy_mole: Wbrew pozorom, często zdarzają się błędy, jak adres jest automatycznie drukowany z jakiegoś kompa. Brak ulicy, brak miasta, 22 zamiast 2/2 itp. zdarza się często. Najlepszy przykład. Doręczałem (listonosz) kilka przesyłek z Chin do jednego typka na rejonie. 5 albo 6 przesyłek, ta sama zawartość, ten sam sprzedawca. I jedna etykieta nie miała ulicy i numeru ¯\_(ツ)_/¯, a pozostałe przesyłki były poprawnie zaadresowane. Wszystkie wyglądały tak samo, wszystkie z
  • Odpowiedz
@selectGwiazdkaFromTabelka Pewnie masz tego, co jeszcze za dzieciaka matka cię zapisała i on ciągnie na ciebie kasę przez te wszystkie lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(Z tego co pamiętam oni mają ryczałtowo i najbardziej lubią pacjentów, którzy nie korzystają)
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki, stało się, mam covid, podniosłem dzisiejsze statystyki zachorowania, powiedzcie mi ozdrowieńcy jak się leczyliście, niestety oprócz paracetamolu przepisanego przez lekarza poz nie mam więcej zaleceń. Chcę kupić neosine fortę plus witaminę c1000, co jeszcze polecacie? #kiciochpyta #covid19 #kwarantanna #izolacja #foliarze #szury
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MateuszOM jak najszybciej musisz wyjść z domu najlepiej na zakupy, do urzędu, do kościoła i inne miejsca publiczne, im więcej ludzi w około Ciebie tym lepiej.

/s

Oczywiście to żart, każdy wie, że nie wolno tak robić i należy zachować się odpowiedzialnie.
  • Odpowiedz
@Rabusek: Tak, znam przypadki "strategów" co będąc na kwarantannie jeżdżą na te testy i trafić nie mogą :-) Albo w jedną stronę jadą na test, a w drugą wracają po dowód osobisty, bo bez tego nie mogli zrobić pobrania ;-)

PS. Jeśli przepisy nie są zbyt życiowe, to niektórzy sprytnie je wykorzystują na swoją korzyść.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki dzisiaj zauważyłem że silosy teścia spękały od dołu przez to zboże będzie podmakać i gnić.
Mam tutaj opaskę betonowa z gruchy i pomazane dysperbitem.

Myślę że od temperatury dysperbit dostał skurczy. Co się z betonem stało ciężko powiedzieć może coś ze stalą?

Jak to skutecznie i w miarę tanio naprawić?
losbaltica - Mirki dzisiaj zauważyłem że silosy teścia spękały od dołu przez to zboże...

źródło: comment_1627493818Whrk86MYi2rhaNGm6HxQbF.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@losbaltica: klasyka w każdym BINie. Taki ich urok, bo tak działa fizyka. Stal ma zupełnie inna rozszerzalność cieplna niż beton i różnica temperatur laro- żona robi swoje.
I nie, zboże nie zgnije, bo ono jest nieco wyżej niż ta opaska, tam od spodu jest jeszcze przestrzeń przeznaczona na powietrze.
Nie zgnije, ale nabierze stęchłego aromatu z dołu parę cm warstwa.

I na to niewiele da się poradzic.
Można te szczelinę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@losbaltica: i tak jeszcze dopisze na przyszłość, jakby teść chciał budować kolejny silos- żeby było dobrze i ta woda, która tam wpada nie robiła żadnej krzywdy zbożu, to trzeba, wbrew temu co pisze instrukcja, posadzkę pod silos budować nie zupełnie płaską, a w bardzo lekkim stożku. Na środku najwyżej, bokami delikatnie niżej.
Wówczas nawet jak tam wpadnie woda ta szczelina, to natychmiast pod opaską, dołem się odsączy na zewnątrz (
  • Odpowiedz
Mirki, Mirabelki...
Jestem już prawie 2 tygodnie po #izolacja z powodu #koronawirus. Przeszłam bardzo łagodnie - zawalone zatoki i kaszel.

Aktualnie jestem w zupełności zdrowa - nie wliczając swędzących oczu i nosa z powodu alergii ( ͡° ʖ̯ ͡°) - aczkolwiek nadal gdzieś tam do codziennego życia wprasza się kaszel. Nie jest to kaszel męczący, raczej sporadyczny. Suchy i pojawia się przeważnie wtedy,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katrixo musisz nawilżać gardło, nie wiadomo skąd ten kaszel. Może po koronie, ale pewności nie ma :-)

Gdy pracowałam w szkole i mnie drapało gardło od gadania, piłam letnią wodę z miodem i brałam takie kapsułki. To chyba była Wit. E. Trzeba było rozgryzać tę kapsułkę i olejek nawilżać gardło.
  • Odpowiedz
Hej mirki dzisiaj mam ostatni dzień izolacji czy jeśli już dzisiaj wyjdę to będzie przypadł? Czy już w żaden sposób tego nie weryfikują?
#izolacja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka, pytanko dla doświadczonych.
Od dziś mam #kwarantanna #covid19, jutro lecę na testy i najpewniej w niedzielę wyniki. Jeśli wyjdzie pozytywny to pod jaki adres wskakuje mi #izolacja ? Ktoś będzie oddzwanial i pytał o miejsce zamieszkania? Dodam że adres zameldowania mam inny niż zamieszkania i stąd moje obawy, żeby mi rodzinki na kwarantanne nie wrzucili skoro razem nie mieszkamy.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy mam nałożoną izolację do 16.04. i jest tak też na koncie pacjenta, moje pytanie jest takie - dostałem smsa że mam skontaktować się z lekarzem POZ czy on podejmie decyzję czy mam jeszcze "kiblować" dalej? bo ogólnie objawów już jako takich nie mam oprócz tego że zmysł smaku i zapachu poszedł się "pier#olić"?
Drugie sprawa to jak długo będzie mi wracał węch i smak?
#covid #izolacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach