Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mieszkam na Śląsku i nie mam co ze sobą zrobić.
Mam problemy żołądkowe, nie wiadomo co, kolonoskopia nic nie wykazuje, a spędzam na kiblu prawie godzinę dziennie. Może to #ibs a może co innego. Nie wiem. Chciałbym pójść do pracy do kopalni, bo determinuje mnie do tego skonczona szkoła średnia i obrany kierunek studiów, jednak nie mogę tego zrobić z prostej przyczyny - tam nie ma toalety, a czasem mam takie sytuacje, że ledwo zdążę dojść do łazienki zeby się załatwić. Jak to leczyć? Co mam robić? #lekarz #zdrowie #lekarstwo #zoladek #kolonoskopia #gastrolog #dieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 19
  • Odpowiedz
Op: @Megawonsz_dziewienc: @SpawaczPolimeru: @siemawpadajdomejkuchni: @mrooczilla:

Ja na kiblu siedzę co rano 45 minut a to dlatego, że brzydzę się korzystać z toalet na uczelni + boję się że nie zdążę zrobić wszystkiego w ciągu jednej przerwy, więc czasem trzymam przez 10h... W pracy kible są w gorszym stanie, więc boję się jeszcze bardziej. A sranie na wiadro w kopalni to coś, po czym nie mógłbym spać z
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze powinieneś pójść do lekarza, który przeanalizuje Twoje objawy, zrobi badania i powinien coś wymyślić.
Jeśli do okaże się IBS, to możesz spróbować diety FODMAP. Jest ona bardzo restrykcyjna, ale pomaga większości osób z tą przypadłością. Najpierw stosujesz się do tych wszystkich ograniczeń, a po kilku tygodniach zaczynasz powoli wprowadzać kolejne grupy produktów i obserwujesz swoje ciało, co Ci faktycznie szkodzi, a co nie.
  • Odpowiedz
Op: @3nutria: I z czym będę jadł te płatki owsiane skoro mleka nie można? Jak mam wyeliminować pieczywo z jadłospisu? Z czym będę miał jeść wtedy cokolwiek... Przecież nie będę jadł szynki z ziemniakami zamiast kanapki do pracy. Trudni znaleźć życiowe jadłospisy. A ta bezglutenowosc tej diety mnie po prostu przerasta.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wiesz, to jest dieta lecznicza, jej głównym celem nie jest byciem smaczną i łatwą. Masz do wyboru męczyć swoje jelita albo coś z tym zrobić.
Owsiankę możesz zrobić z wodą i dodatkami, zamiast kanapek możesz zrobić sałatkę i orzechy. Na szczęście w tych czasach jest łatwy dostęp do wielu produktow i przepisów, można kombinować.
  • Odpowiedz