Mireczki z tagu #gothic polećcie jakaś modyfikację co zapełni pustkę po #kronikimyrtany? Zainstalowałem złote wrota ale nie porwało po godzinie i już nie odpaliłem.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wie ktoś czemu na świeżym gothicu gdy próbuje grać w Mroczne tajemnice, to mam przeciwników przyśpieszonych? Teleportują się wręcz do mnie, moje ataki też są przyśpieszone, ale nie da się walczyć gdy przeciwnik odpala super saiyana. Jest playerkit, wersja steam. #gothic
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogę pokonać kamiennego golema. Rozdział 4. Gdy biorę młot orków 22 siły 50 obrażeń to zadaję jedynie krytyczne obrażenia, czyli na 20 hitów raz odbieram ok 2%. Gram magiem. Da się to jakoś obejść choćby i nawet na kodach? Nie spędzę x godzin na rozwaleniu tego 'bossa' przecież. U kogo kupić zmniejszenie potwora?
#gothic
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jestem teraz na misji "Po nitce do kłębka", dokładnie w Wilczym Leżu. Odzywałem szyfr w skrzyni Jona i tylko usłyszałem "wszystko rozumiem" i ten list z szyfrem zniknął. Tak ma być czy yo jest jakiś błąd? Nie wiem teraz przez to co mam zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kronikimyrtany #gothic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Mi tez Elex się mega nie podobał. Dwa podejścia, jedno jakoś 70%. Mega cofka w rozwoju względem Gothica czy Risena. Gothic na swoje czasy był ok, ale Elex na swój rok to takie "drewno", że szok. Nic mi się praktycznie w nim nie podobało od systemu walki, płytkich dialogów do nudnej linii fabularnej.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem o co chodzi z tą całą barierą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo - możesz wejść, nie możesz wyjść. Wiadomo - to raczej konstrukt metaforyczny, chodzi o więzienie, ale...
Jak by to miało wyglądać fizycznie? Zbliżasz się do bariery... nic, ciało częściowo przechodzi przez barierę... nic, Ostatnie atomy organizmu przekroczyły barierę... nic, nagle zawracasz i jeb... trup. :D

W sensie - (załóżmy dla ułatwienia, że najmniejsza cząstka rozpoznawalna przez barierę to pojedynczy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odkąd zapoznałem się jakiś czas z tym komiksem promującym wiele lat temu pierwszego Gothica, Gothic der Comic (dla tych co nie znają lub chcą sobie odświeżyć wrzucam link do niego w przystępnej formie „obrazkowego audiobooka” przetłumaczonego na nasze) chodziła mi po głowie pewna myśl – ponieważ ten komiks powstawał na dość wczesnych etapach rozwoju Gothica zastanawiam się, czy pierwotnie pod względem klimatu Gothic nie był pomyślany bardziej jako takie heroic fantasy, coś
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kozikiewicz: No trochę taki był pomysł na grę. Twórcom Gothica się zmieniała koncepcja kilkukrotnie. Na początku w ogóle przecież miało się grać aż 4 postaciami na raz - wojownikiem, magiem, magiem psionicznym, złodziejem. Oni wyewoluowali do postaci Popcorna, Minetena, Lesera i Diego Gonzalesa. A pierwszy Gothic jeszcze jako Finster to w ogóle wyglądał bardziej, jak jakieś Might&Magic (ale ta seria RPG-owa, nie strategiczna).

Co do Conana Barbarzyńcy, to słusznie kminisz.
  • Odpowiedz
@Kozikiewicz: Gothic der Comic powstał w okolicach bety gry - 2000 rok. gdzie twórcy znali już wiele szczegółów świata czy postaci, natomiast, z pewnością nie była to wiedza kompletna. Stąd też różne rozbieżności z ostateczną wersją, a samym komiksem.

Jeśli chodzi o estetykę czy walory artystyczne samego komiksu to odbiegają nieco od gry, ale sam klimat wydaje mi się dość podobny. Co prawda postaci wyglądają trochę inaczej, ale chyba można
  • Odpowiedz
Słyszałem, że stara Czarodzieja przyszła do starego obozu tylko po to, żeby móc pocałować Gomeza w dupę. Ale powtarzam, ja tego nie robię, ja tylko opowiadam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach