Hej #gitarabasowa mam rozterkę czy brać korpus z olchy czy jesionu bagiennego. Niby słuchałem porównania i oba fajnie grają .. czy to voodoo tak naprawdę z ty drewnem ? Jeśli jest to to tylko niuanse które po kilku godzinch z instrumentem spowszednieją ?
Olcha malowana.. więc teoretycznie mogą być sęki
Jesion z widocznymi słojami. Bezbarwny
#gitaraelektryczna #gitara
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Children of Bodom poznałem w 2022 roku, żałuję, że nie wcześniej. Tzn. widziałem metalheadów odzianych w koszulki zespołu od wielu lat, zatem nazwa nie była mi obca, wręcz przeciwnie, była bardzo znana, ale do 2022 nie pokusiłem się o sprawdzenie kto to i co konkretnie grają xD Ogólnie słaba historia, bo wokalista i jednocześnie gitarzysta Alexi Laiho zmarł w wieku ok. 40 lat pozbawiając fanów nadziei na kolejne wspaniałe, muzyczne doznania ( ͡
Ommadawn - Children of Bodom poznałem w 2022 roku, żałuję, że nie wcześniej. Tzn. wid...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gitaraelektryczna no i nauczylem sie grac na gitarze. To bylo latwiejsze niz myslalem, ilosc bledow ktore popelnilem to spokojnie wiecej niz 100... uwazam ze spokojnie mozna sie nauczyc w 3-5 miesiecy lajtowo, gdyby tylko tak nie popelniac niepotrzebnych bledow. okazalo sie ze nie umialem grac pol 1/2 ,1/4 1/18 , tylko tyle i az tyle... zaden nauczyciel tego nie wylapal :/
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ile wydaliscie na pierwsza gitare? chcialem sobie kupic elektrycznom, ale nie wiem czy dawac tysiaka na start na sama gitare czy kupic jakiegos bundla gdzie za tysiaka mam tuner i wzmacniacz ( ͡° ʖ̯ ͡°) swoja droga, czy moge podlaczyc sluchawki do wzmacniacza i slyszec dzwiek na slychawkach tak, by nie rozsierdzic domownikow?
#gitaraelektryczna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

uzywany fochsrite


@oink_oink:
Polecanie interfejsu nie jest dobrym pomysłem dla początkującego. Zdecydowanie lepiej kupić jest wzmacniacz typu combo z wbudowanymi kilkoma efektami, chociażby yamahe thr 5/10 II która mimo bycia tranzystorem całkiem nieźle oddaje lampe.
  • Odpowiedz
@grzmot_cebula: Głośnik ma znaczenie ale raczej mówimy o sprzęcie scenicznym który jest dość podobny do siebie. Ja mówię o kręceniu pod granie live a nie w domu. Choć ten patent w domu też pomoże.
  • Odpowiedz
Ktoś podzieli się opinią o autorskiej szkołe muzyki rozrywkowej i jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy? W założeniu powinna być ok, ale w programie metr mulu, jakaś historia jazzu i inne blabla. Znalazłem kilka koncertów ich studentów na YouTube, poziom raczej kiepski, ale też widziałem parę muzyków co tę szkole ukończyli i grają nieźle.
Rozważam albo na gitarze albo na gitarze basowej, na obu coś tam umiem, na egazmin jestem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirekwirek: https://m.youtube.com/@asmrijfilmy/videos
Tu masz ich kanał, chętnie poslucham twojej subiektywnej oceny

To zobacz inne jam session. Ty coś już umiesz grać?


Na wszystkich sekcja rytmiczna będzie in house, inaczej jest ryzyko że jam się nie odbędzie. Czy coś umiem czy nie to zależy od punktu widzenia, na pewno nie górzej niż ludzie pod linkiem wyżej, a to rozumiem II stopień tej szkoły
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: Po pierwsze szkoła muzyczna nie zrobi z Ciebie super muzyka. Może dostaniesz jakiś tam rygor, że musisz coś się nauczyć bo oblejesz (o ile się po czasie nie zniechęcisz) ale generalnie sądzę, że jest to marnowanie czasu skoro wszystko jest dziś dostępne w necie. Wystarczy tylko instrument i chęci. 95% skilla w grze pochodzi od wysiedzenia tzw. dupogodzin i nikt tego za Ciebie nie zrobi nawet najlepszy profesor gitary
  • Odpowiedz
Hej mirki, kilka miesięcy temu kupiłem gitarę elektryczną, niestety nie grałem dużo, coś tam sobie ćwiczyłem, proste riffy, proste solówki typu smells like teen spirit, ale irytuje mnie to, że ćwicząc samemu ciężko mi robić postępy, nie mam planu nauki, nie wiem czego się uczyć po kolei itp. Jak sobie z tym poradzić? Wiem, że na YT jest kilku twórców od gitary, ale te ich nauki też są jakieś chaotyczne, typu na
Damianooo_421 - Hej mirki, kilka miesięcy temu kupiłem gitarę elektryczną, niestety n...

źródło: 1000018212

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach