Wydaje się, że moment szczytowy potęgì Stanów Zjednoczonych mamy już za sobą, co wcale nie oznacza, że mocarstwo to nie utrzyma swojej pozycji wśród poteg światowych przez kolejne dziesięciolecia. W 1783 roku Imperium Brytyjskie przegrało wojnę o niepodlegtość Stanów Zjednoczonych. Mimo tego niepowodzenia, jeszcze w 1914 roku przystępowało do wojny jako największa morska potęga i najbardziej rozległe terytorialnie mocarstwo.


#geopolityka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@solejukowski

ponoc szczyt osiagneli w trakcie wojen w zatoce perskiej, od tamtej pory jada w dol.

pytanie, ile beda chcieli zrobic, zeby ut4zymac ta pozycję na sile i czyim kosztem

Nie ma co sie oszukiwac, doszlo do tego bo w usa zakrólowala chciwość - to otworzyło drzwi chinom do rozbudowy swojej potegi - skoro w stanach sa tak madrzy ludzie, to strach sie bać na co sie odważą celem ratowania swojej
  • Odpowiedz