W jakim kinie w Krakowie + okolice, ewentualnie Katowice, obejrzę Diunę part 2 w jak najlepszych warunkach? Imax w Cinema City? Jeśli tak, to lepszą salę mają w Krakowie czy Kato?
#filmy #film #imax #kino
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vester2005: Kraków Imax to laserowy projektor przez co jakość obrazu jest bardzo dobra ale wielkość ekranu jak w standardowej sali, niektórzy narzekają, że w Krakowie jest bardzo głośno podczas seansu ale ja tego nie odczułem.

Katowice to projektor lampowy czyli gorsza jakość obrazu ale za to ekran jest znacznie większy, jest właśnie typowo Imaxowy ale w Katowicach nie byłem więc powtarzam tylko opinie.
Jeśli chcesz zobaczyć film na ogromny ekranie
  • Odpowiedz
@Vester2005: Byłem w IMAX w Katowicach, siedziałem w 6 rzędzie. I nigdy bym tam już nie wrócił. Nie jestem jakimś wielkim purystą, wiele wad wyświetlania obrazu mogę przełknąć, ale to co tam odczułem jest po prostu niesmaczną pixelozą. Patrząc na napisy dosłownie widziałeś poszczególne piksele(mimo że mam jakąś tam wadę wzroku). Nie polecam, szczególnie jeśli masz tam specjalnie jechać z Krakowa
  • Odpowiedz
  • 0
@mateusz-bogacki widziałem memy o tym, więc się dziwię, że film którego nie znam jest tak dość popularny na wykopie. Szczególnie, że wiele młodszych odemnie osób raczej jakoś takiego dzieła będzie odrzucała na samym początku.
  • Odpowiedz
#film #filmy #filmnawieczor

Nie żadne arcydzieło, ale jak szukacie trochę akcji a nie macie co włączyć to polecam "Land of Bad". Wiem, tytuł głupi, ale o ile "Beekeepera" nie dałem rady obejrzeć to to oglądało się naprawdę dobrze i w jakimś napięciu. Początek to mi sie kojarzył z "Predatorem".

Tylko wątek z Crowe, tą czarną i koszykówką przynudza.

https://m.imdb.com/title/tt19864802/?ref_=ttrt_ov
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MistrzKowalski: Na mnie zrobił duże wrażenie, jako że imponują mi osoby o tak ogromnej wiedzy jak ów naukowiec i całokształt z kontekstem historyczno-biograficznym.
  • Odpowiedz
ile ten film ma wspólnego z realiami tamtych lat ?


Sam Oppenheimer i Einstein żyli w tym samym okresie czasu, choć ten drugi nie brał udziału w projekcie Manhattan, a zetknęli się ze sobą prawdopodobnie dopiero po wojnie.
Fakt historyczny stanowi na pewno sam projekt Manhattan, w którym to udział brało co najmniej 13 znaczących naukowców tamtego okresu, z których większość to nobliści. Luis Walter Alvarez, Hans Bethe, Enrico Fermi, Emilio Segrè,
  • Odpowiedz
@Jocqelt: Jeśli miałbym być szczery to też nie poszedłbym z Childsem. Nie chodzi nawet o to, że podejrzewałbym go o bycie tym czymś, tylko o fakt, że jest czarny.
  • Odpowiedz
  • 1
@g0blacK: Piona. Ja oglądałem pewnie ze 40 - 50 razy. I też nie przesadzam. Świetne kino. Moim zdaniem Childs. Ale to oczywiście tylko domysły. Scenariusz specjalnie tak napisano.

Do mnie przemawia mowa ciała i maniera mówienia u Childsa. To czuć. Poza tym po co opuszczał bazę? Kazali mu zostać. W te teorie spiskowe, które też przerobiłem w necie jakoś tak strasznie nie wierzę. W każdym razie solidne kino :)
  • Odpowiedz
WIELKA WYKOPOWA BITWA REŻYSERÓW - EDYCJA 1!

Oficjalnie ogłaszam Christophera Nolana i Quentina Tarantino zwycięzcami ex aequo. Obaj panowie przez całe głosowanie byli zaledwie kilka głosów od siebie i ciągle wymieniali się pierwszą pozycją, ostatecznie kończąc z różnicą jednego głosu po 24h głosowania.

W zabawie oddaliście 72 231 głosów!

Pozostałe
Matt_888 - WIELKA WYKOPOWA BITWA REŻYSERÓW - EDYCJA 1!

Oficjalnie ogłaszam Christoph...

źródło: BITWA REŻYSERÓW - MECZ

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 11
kto miał ten jeden głos więcej? Nolan?


@mariuszk3: W równe 24h co do sekundy Nolan, ale chwile później już Tarantino, więc ciężko wskazać zwycięzcę jednego.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, mam obecnie netflixa i prime video. Prime mam głównie ze względu na expanse reszta oferty średnia a dużo rzeczy dodatkowo płatne. Polecacie jakąś inną platformę? HBOmax już miałem i większość dobrych rzeczy tam widziałem.
#primevideo #netflix #hbomax #filmy #seriale
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też byście się opierali, gdybyście nie wiedzieli, czy będziecie całować Matyldę May (w swoim prajmie), czy Patricka Stewarta (co prawda też w prajmie).

PS Od mniej więcej drugiej minuty zaczyna się ostra wiksa.
PS2 Doceniam poczucie humoru AI – kiedy główny bohater daje plaskacza Stewartowi, automat tłumaczy mi to jako Applause.

#film #filmy #horror #szatanskieobrazki
podsloncemszatana - Też byście się opierali, gdybyście nie wiedzieli, czy będziecie c...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szukam jakiegoś serwisu, który by agregował najciekawsze nowości filmowe/serialowe na platformach streamingowaych polskich i/lub zagranicznych i mnie informował co warto zobaczyć. Jest coś takiego? Nie mam czasu analizować tego wszystkiego, szukam możliwości żeby mi ktoś podsuwał perełki :) nie liczac gownianego filmwebu
#kiciochpyta #pytanie #kino #filmy #seriale #pomoc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do serwisów to nie wiem ale masz taki magazyn w kioskach - Netfilm


@vateras131: @nie_odpisuj akurat dzisiaj miałem to w rękach pierwszy raz i myślę, że można polecić dla leniwych, sporo info co i gdzie dodali z opisami produkcji. Wychodzi chyba co dwa miesiące.
Niby dają też tam swoje oceny danych seriali i filmów, ale warto lepiej sprawdzić na filmwebie i imdb, bo były chyba kwiatki typu 8/10
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga: Z „Ronina” najbardziej zapadły mi w pamięć sceny pościgów.

Co do De Niro, to kiedy byłem gówniarzem, jego gangsterskie emploi mi się podobało, potem zaczęło jednak trochę nudzić. Jedyną jego rolą, kiedy w ogóle zapominam, że to on, jest ta z „Taksówkarza”. Jakby ktoś zupełnie inny.
  • Odpowiedz
@biczek: bo komputerowego CGI nie można łatwo podbić do 4k tak jak się robi to ze zwykłym analogowym filmem gdzie wystarczy lepsza technika skanowania.
On został kiedyś "wyrenderowany" w jakieś rozdzielczości i tyle.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rad-X inna sprawa to że skanowanie analoga w wyższych rozdzielczościach też nie ma zbytnio sensu, bo analogowe nośniki też mają swoją "rozdzielczość", która jest zależna od jakości materiału. Jeszcze inna sprawa, że AI może też ładnie podbić rozdzielczość dodając ostrości

@biczek pewnie dla 4k masz kupić blu raya
  • Odpowiedz