@mokry: Miło słyszeć, że ktoś pisał pracę w oparciu o książki Pilipiuka a promotor nie dostał zawału.

Ale nie spodziewałbym się, że fantastyka prędko przestanie być uważana za śmieciową literaturę. W liceum na ten temat mieliśmy jedną lekcję, w podręczniku dwa fragmenty. Miecz Przeznaczenia - polowanie na smoka i Powrót Króla - walka z Czarnoksiężnikiem z Angmaru. Krótko mówiąc smoki i upiory. Fragmenty tak krótkie, że nie było możliwości omówić postaci
#kiciochpyta #ksiazki #fantasy #fantastyka

Mirki, ratunku.
Niebieski lata temu czytał jakąś książkę jakiegoś autora. Jedyne co pamięta, to to, że nie była specjalnie ambitna (takie typowa YA), występowali tam bohaterowie typu Illya Muromets, i że fabuła dotyczyła gościa, który podróżował między światami (a może się komunikował tylko z innym światem?) i został wytrenowany na wojownika i walczył z głównym złym (prawdopodobnie nekromantą), który mógł zawładnąć tymi dwoma światami.

Halp, to obsesja już
Kurde, jakby przepowiednie Baby Wangi miały się sprawdzić, to nasi potomkowie żyliby w rzeczywistości, która dla nas, współcześnie, stanowić może scenariusze dla zajebistych filmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajnie by było (oczywiście wybiórczo :P ) doczekać tego, co można wyczytać w jej przepowiedniach.
Swoją drogą, widzicie jak historia, w pewnej mierze, zatoczyłaby koło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2018 - Chiny stają się potęgą światową.
@Lisek_Chrystusek: oj tam, oj tam. Mała obsuwa i kwestia interpretacji ;P
2008 - W Indiach co chwilę są zamachy, a w 2008 była konkretna seria.
2010 - Prowo z bronią chemiczną było właśnie w Syrii i już prawie była trzecia wojna, tylko nas wujaszek Putin uchronił ;)
2011 - Monsanto nam coś na pewno wcisnęło po kryjomu, co dopiero wypłynie na wierzch. Albo rak z mirko wypłynie na całą Europę (
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@BrudnyPedro: cały film niestety popsuł mi opis na filmwebie, zdradzając największą zagadkę filmu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale generalnie bardzo mi się podobał i tak nielubiana przez wielu Scarlet pokazała, że potrafi zagrać i że ma pomysł na siebie jako aktorkę.

Do tego czytałem, że część scen w busie była kręcona z przypadkowymi przechodniami, którzy niczego się nie spodziewali.
Z "Lodu" Dukaja.
Takiego zwrotu akcji nie spodziewałem się w tym momencie wątku fabularnego:

Porwawszy z biurka Michaiła bumagę nagotowaną pod pieczęć przedłużającą prawo pobytu w gienerał-gubernatorstwie irkuckim, zapukało się do drzwi gabinetu komisarza, poczem weszło się od razu, nie czekając na wezwanie.

- Czego?! - ryknął Szembuch.

- Tego! - zamachało się bumagą.

- Jerosławski! Won!

- Przystawi pieczęć!

- Jerosławski! Paszoł!!!

- Pieczęć!

- No to już! I won, won,
@farmaceut: W sumie do końca zatrzymał mnie chyba tylko ten pomysł, żeby zobaczyć jak to się wszystko skończy. Przypomniało mi się, że jeszcze jedna scena pod koniec zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, ale to kropla w morzu.

Akcji nie było zbyt wiele, kilka momentów i na dodatek często musiałem wracać kilka lub kilkanaście stron bo czytając potrafiłem wpaść w takie otępienie, że nagle dostawałem w łeb jakimś zdaniem, którego nie potrafiłem
@NH35: @MarianKolasa:

bądź mną

weteran chcący wrócić po 10 latach do Zony

ani widu ani słychu o Sidorowiczu. Kordon, Agroprom, Wysypisko i Dolina Mroku przejęte przez Wojsko

lądujesz w świeżo zbudowanym Instytucie Badawczym

niedaleko Rostok, który z biegiem czasu stał się pół-legalnym miasteczkiem

w Instytucie pracuje nie kto inny jak Strielok, od którego otrzymujesz pierwsze misje

okazuje się, że wsadza swój nos nie tam gdzie powinien

pewnej nocy ktoś mu
O kurde, teraz widzę, że pan Dariusz Kwiecień(słynny z wilkołaków Riese) zniknął z internetów. O co chodzi?

Chciałem sobie puścić coś do piwka i obiadu i przypomniały mi się jego dziwne opowieści, a tu żadnego nowego nagrania od paru miesięcy.

,, #historia " #fantastyka #riese #iiwojnaswiatowa #walbrzych #dolnyslask
Pobierz Zapaczony - O kurde, teraz widzę, że pan Dariusz Kwiecień(słynny z wilkołaków Riese) ...
źródło: comment_BwbIc6rZPJtWrsSeS4A0B50mE5dyIu0I.jpg
#ksiazki #fantastyka #fantasy
Skąd się bierze, aż taka cena książki Stevena Eriksona Ogrody Księżyca?
Zakładam, że książka w emipku 50-60 zł a na allegro ponad 150?
W księgarniach widzę, że niedostępna.

https://allegro.pl/kategoria/literatura-piekna-popularna-i-faktu-fantasy-79156?string=%20Ogrody%20Ksi%C4%99%C5%BCyca%20&sourceid=Mozilla-searchℴ=pd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-cul-1-4-0328