#pokazmiecz - nie wierzę, że ktoś obserwuje ten tag xD
Ale skoro znalazła się przynajmniej jedna osoba, to avanti! Postujcie swoje miecze, katany, tasaki, szable, rapiery, długie noże i co tam tylko macie. Wiem, że jest tu pełno osób ze wszelkiej maści #rekonstrukcjahistoryczna

#fantastyka #bron #miecze #sredniowiecze #starozytnosc
Pobierz A.....k - #pokazmiecz - nie wierzę, że ktoś obserwuje ten tag xD
Ale skoro znalazła ...
źródło: comment_ezHrX8SMhnwXbgkABajN2ifwRc7SEZsM.jpg
Co czytać? Mam do wyboru Dawce przysięgi 2 lub Terror. Wiadomo jak się przeczytało pierwszą część książki Sandersona to wypadało by skończyć drugą, chociaż Dawca przysięgi 1 nie zachwycił mnie tak jak poprzednie czesci. Z kolei chciałbym zobaczyć serial Terror więc warto by przeczytać książkę. Co polecacie bardziej?
#ksiazki #ebook #fantastyka
Jednak 'Władca Much' zajął więcej niż 2h. Jakby podliczyć to z 5h było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Urocza lektura ukazująca jak wredne są dzieci.

Chyba muszę przespać się z nią. Trochę przerażająca, troche prosta, Trochę w sam raz.

I don't want existence to end
We must prepare ourselves for the elements
I just want to feel like we're strong
We don't need a code of morality
(
Pobierz farmaceut - Jednak 'Władca Much' zajął więcej niż 2h. Jakby podliczyć to z 5h było ( ...
źródło: comment_Iwin0faxaUQgnLU4G58BrpJqVMaakMc6.jpg
1050 stron "Lodu" Dukaja jak z bicza strzelił!
.
.
.
Tak naprawdę to chyba żadnej książki tak długo nie czytałem. Z jednej strony przyczyną tego był brak czasu, a z drugiej przerost formy nad treścią (w moim przekonaniu). Taką liczbę stron można byłoby spokojnie skrócić do 600, co zachowałoby z pewnością wartką akcję.

Ktoś kiedyś wspominał już, że postacie są płytkie - owszem, poza głównym bohaterem raczej cieżko przyzwyczaić się do
Pobierz farmaceut - 1050 stron "Lodu" Dukaja jak z bicza strzelił!
.
.
.
Tak naprawdę to ...
źródło: comment_KLk7Zb6ewVwPBcXqHglmQHifenvBj5hO.jpg
@Jan_K: Taki George R.R. Martin jakoś napisał kompedium po uniwersum, gdzie przedstawił mapę świata. A też nie musiał tego robić, gdyż np we wschodnim Essos w ogóle nie dzieje się ani akcja książek ani serialu. Po prostu chodzi o pewien porządek, aby ktoś w przyszłości tworząc grę, film, serial czy co innego nie robił retconów i nie wymyślał bzdur niezgodnych z danym uniwersum.
@BlackHawk144: Owszem. I osobiście też lubię szersze światy, ale mimo to wątpię. Co prawda książki Sapkowskiego mają kilku bohaterów, z akcją w różnych lokacjach, ale jednak daleko im do "Pieśni lodu i ognia" pod względem liczby kluczowych postaci i rozmachu geograficznego. Siłą rzeczy w tym drugim kompedium ma większy sens. Do tego wiadomo jakie podejście ma Sapek do fanfików, czy gier, domyślam się, że G.R.R.M. ma nieco inne. No chyba, że
18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Ciekawe czy są osoby, które bardzo lubią Wiedźmina i bardzo lubią GTA?
Ja np. nie znoszę fantastyki (nie licząc horrorów bo to jakby co innego) w grach i filmach. Kupiłem Wiedźmina 3 i przeszedłem jakieś 20% bo mimo tego, że gra jest dobrze zrobiona itd. to mnie tak nudzi głównie przez ten element fantastyki. Im więc smoków, stworów i innych tego typu rzeczy tym bardziej mnie gra czy film nudzi.
Za to
Pobierz brillantsolutions - Ciekawe czy są osoby, które bardzo lubią Wiedźmina i bardzo lubią...
źródło: comment_7dbiKnYMpTKhFbWT7RHhdprElkNz8Xg5.jpg
Szukam kanałów w stylu Architecture Is A Good Idea poświęconym sztuce i literaturze, literaturze może na innym poziomie niż profesor Niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale i śmieszkowe ujdą. Był taki jeden z polonistką pomagającą się przygotować i mimo, że polski pisemny, P i R, dawno rozwalony na stówę, to uwielbiałam jej sposób mówienia o np. Schulzu. Nie interpretacji. Mówienia! Target: klasyka, sci-fi, nietypowa fantastyka, lit. rosyjska (z