#pokazmiecz - nie wierzę, że ktoś obserwuje ten tag xD Ale skoro znalazła się przynajmniej jedna osoba, to avanti! Postujcie swoje miecze, katany, tasaki, szable, rapiery, długie noże i co tam tylko macie. Wiem, że jest tu pełno osób ze wszelkiej maści #rekonstrukcjahistoryczna
Wszędzie hype i jaranie się nowymi Avengersami, a w sumie to po prostu 2,5 wstęp, który ma z nas wydoić jak najwięcej pieniędzy. Czy Marvel/Disney zaczyna nas robić już bezczelnie w konia?
Co czytać? Mam do wyboru Dawce przysięgi 2 lub Terror. Wiadomo jak się przeczytało pierwszą część książki Sandersona to wypadało by skończyć drugą, chociaż Dawca przysięgi 1 nie zachwycił mnie tak jak poprzednie czesci. Z kolei chciałbym zobaczyć serial Terror więc warto by przeczytać książkę. Co polecacie bardziej? #ksiazki #ebook #fantastyka
Jakiś problem z rodzaju tych trudnych do rozwiązania? Macie zatargi z jakimś magicznym stworzeniem, bóstwem, demonem? Może potrzebny jest Wam osiłek nieprzebierający w słowach dla "oczyszczenia atmosfery"? Oto ratunek! Kate Daniels - pyskata najemniczka mistrzowsko władająca mieczem.
@sokytsinolop: Wlasnie widze, ze to mozliwe. 1 strona ma minutę. To będzie trochę dłużej ( ͡°͜ʖ͡°) @Luris: @MediliahGoldstein: Ksiazke wypozyczylem z MBP.
1050 stron "Lodu" Dukaja jak z bicza strzelił! . . . Tak naprawdę to chyba żadnej książki tak długo nie czytałem. Z jednej strony przyczyną tego był brak czasu, a z drugiej przerost formy nad treścią (w moim przekonaniu). Taką liczbę stron można byłoby spokojnie skrócić do 600, co zachowałoby z pewnością wartką akcję.
Ktoś kiedyś wspominał już, że postacie są płytkie - owszem, poza głównym bohaterem raczej cieżko przyzwyczaić się do
Mireczki i Mirabelki, jutro wylatuję na 5 miesięczny rejs jako marynarz wachtowy. Potrzebowałbym kilku książek fantasy i trochę plusów na odwagę. Nie powiem, że się trochę nie boję, ale chyba dam radę ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ #marynarz #ksiazki #fantastyka #morze
@pierwszy_niebieski_pasek_polski: Trylogie Komornik Gołkowskiego weź. Jak jeszcze nie znasz to Malazańska Księga Poległych Eriksona też jest bardzo spoko. Albo Archiwum Burzowego Światła Sandersona. Albo cykl o Czarnej Kompanii Cooka.
Nikt się nie spodziewał, że pierwszy sezon tego serialu odniesie taki sukces. Nie jest łatwo snuć opowieść w surowym świecie po rewolucji, świecie, w którym nikt z nas nie chciałby żyć.
Może w nowej książe Sapkowski wreszcie stworzy mapę całego świata? Bo przypadłoby się uporządkowanie tego uniwersum, aby wiedzieć gdzie co jest. Takie krainy jak Zerrikania, Ofir itp gdzieś są, ale nie ma konkretnych nazw regionów, miast, rzek itp. To by mocno ułatwiło eksploatację lorową tego świata. #wiedzmin #sapkowski #fantastyka
@Jan_K: Taki George R.R. Martin jakoś napisał kompedium po uniwersum, gdzie przedstawił mapę świata. A też nie musiał tego robić, gdyż np we wschodnim Essos w ogóle nie dzieje się ani akcja książek ani serialu. Po prostu chodzi o pewien porządek, aby ktoś w przyszłości tworząc grę, film, serial czy co innego nie robił retconów i nie wymyślał bzdur niezgodnych z danym uniwersum.
@BlackHawk144: Owszem. I osobiście też lubię szersze światy, ale mimo to wątpię. Co prawda książki Sapkowskiego mają kilku bohaterów, z akcją w różnych lokacjach, ale jednak daleko im do "Pieśni lodu i ognia" pod względem liczby kluczowych postaci i rozmachu geograficznego. Siłą rzeczy w tym drugim kompedium ma większy sens. Do tego wiadomo jakie podejście ma Sapek do fanfików, czy gier, domyślam się, że G.R.R.M. ma nieco inne. No chyba, że
Dzisiaj przypominamy prawdziwą klasykę polskiej fantastyki, a mianowicie "Wody głębokie jak niebo" Anny Brzezińskiej. Czytaliście? Które opowiadanie ze zbioru podobało Wam się najbardziej?
Mark Zuckerberg i Sheryl Sandberg w ostatnich wypowiedziach nie wykluczyli pojawienia się płatnej wersji Facebooka. Według szacunków taka odmiana serwisu mogłaby kosztować od 11 do 14 dolarów miesięcznie, a eksperci segmentu social media przyznają, że płatny Facebook może być przyszłością.
Ciekawe czy są osoby, które bardzo lubią Wiedźmina i bardzo lubią GTA? Ja np. nie znoszę fantastyki (nie licząc horrorów bo to jakby co innego) w grach i filmach. Kupiłem Wiedźmina 3 i przeszedłem jakieś 20% bo mimo tego, że gra jest dobrze zrobiona itd. to mnie tak nudzi głównie przez ten element fantastyki. Im więc smoków, stworów i innych tego typu rzeczy tym bardziej mnie gra czy film nudzi. Za to
@brillantsolutions: Lubię a nawet uwielbiam to i to. Ogólnie to nie lubię tylko klimatów sci-fi i futuryzmu dlatego nie sięgam po gry typu StarWars czy jakiś COD z akcja w przyszłości
@brillantsolutions Właśnie 2015 rok to był jeden z lepszych w gamingu bo wyszło GTA 5 na PC i Wiedźmin 3. Obie gry są wspaniałe ale Wiedźmin 3 w moim guście lepszy.
Szukam kanałów w stylu Architecture Is A Good Idea poświęconym sztuce i literaturze, literaturze może na innym poziomie niż profesor Niczego ( ͡°͜ʖ͡°), ale i śmieszkowe ujdą. Był taki jeden z polonistką pomagającą się przygotować i mimo, że polski pisemny, P i R, dawno rozwalony na stówę, to uwielbiałam jej sposób mówienia o np. Schulzu. Nie interpretacji. Mówienia! Target: klasyka, sci-fi, nietypowa fantastyka, lit. rosyjska (z
Istnieje jakieś fantasy w którym spotkamy potwory z mitologii słowiańskiej, z ktorymi walczy bohater? Polecicie coś? Wiedźmina znam ( ͡°͜ʖ͡°) #ksiazki #fantastyka
Mirki, chciałbym przeczytać swoją pierwsza książkę Stanisława Lema, słyszałem dużo dobrego o tym panie. Co polecacie na początek? Targuje #ksiazki #fantastyka #scifi #kiciochpyta
Ale skoro znalazła się przynajmniej jedna osoba, to avanti! Postujcie swoje miecze, katany, tasaki, szable, rapiery, długie noże i co tam tylko macie. Wiem, że jest tu pełno osób ze wszelkiej maści #rekonstrukcjahistoryczna
#fantastyka #bron #miecze #sredniowiecze #starozytnosc