wpisy
Najnowsze
Archiwum
#eu4
źródło: comment_S6KMHuk7mo7jykZXAn6LXVVzWcBxaT61.jpg
PobierzWszyscy grają #sanescobar w #eu4, ale jak na razie to ja odzwierciedliłem najbliżej normy usytuowanie (Ameryka Pd.) i rządy (republika oligarchiczna chyba) na starcie. Prowek na start było 5, prawilny ironman. #europauniversalis4
źródło: comment_PKB2UKocBRWa6Lfa2gllWictFh9qzDKE.jpg
PobierzWitam, od czego zależą statystyki naszego króla i następcy? Istnieje jakiś sposób na zwiększenie ich? Dziwnie to wygląda, że moi władcy mają statystyki ok 3, a inne państwa najczęściej mają ok 5-6.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
Odważne te bagiety.. Pewnie jeszcze nam w-------ą :D
#eu4
#eu4
źródło: comment_Kh3oRACcZjlRKL1n61f0JKcZdl3sPGyw.jpg
Pobierz- 1
@Saper9: To jest dramat. 20 war exhaustion nawet ich nie zaboli. Żadne bunty nie chcą im wybuchać. To już ja będę miał większe straty jak będę przedłużał wojnę i mi będzie rosło WE. A co można im zrobić przy takim 100% warscore? Wziąć około 5 prowincji bo mają bardzo wysoki development. Przez całą grę mają króli ok. 6/5/6 więc srają punktami. Gdzie ja miałem długie lata króli typu 1/0/2. Sam
- 1
@Zyvold: Na samym początku musisz wziąć sojusz z krajami północnej Afryki i czekać na słabszy moment Hiszpanii/Portugalii. Najlepiej jak wybuchnie jakaś wojna między Hiszpanią a Francją lub Aragonią o Navarrę. Wtedy wbijasz w Hiszpanie i zabierasz im kilka prowincji. Po tym konwertujesz się na katolicyzm i droga do sojuszu z Aragonią/Francją otwarta.
To według mnie najłatwiejsza takyka.
Na jakimś starszym patchu udało mi się z muzułmańską Granadą ale to było
To według mnie najłatwiejsza takyka.
Na jakimś starszym patchu udało mi się z muzułmańską Granadą ale to było
- 8
- 2
konto usunięte via Android
- 0
@AAA90 nieprawilna flaga i nieprawilna lokalizacja. Usuwaj.
Mocno się trzymają skubańce...
#eu4
#eu4
źródło: comment_SFtdUKwNJjn6d4JeJ5jbA32K1a5tLTHT.jpg
Pobierz- 0
Drugi screen dla lepszej widoczności.
źródło: comment_PTYma0yNtW4hu0ozao8huO02wvG50fuP.jpg
PobierzBędzie w------l czy nie będzie?
I pytanie pomocnicze: jak już w------l będzie to jaką największą krzywdę Francji można zrobić w takiej sytuacji - uwalniać kraje, zająć trade centrum?
#eu4
I pytanie pomocnicze: jak już w------l będzie to jaką największą krzywdę Francji można zrobić w takiej sytuacji - uwalniać kraje, zająć trade centrum?
#eu4
źródło: comment_iXPvihCvCxukUOwi9PHMKZcR8TqnTomJ.jpg
Pobierz@kraggthegrimm: Francja wam wszytkim w-------i :p
Uwolnij państwa albo sam weź od nich prowincje.
Uwolnij państwa albo sam weź od nich prowincje.
- 0
No i Francja się popsuła.... Jeszcze w------l Polsce i jestem gotowy do Lig w HRE.
źródło: comment_VgtxTrkdUsC6xf59vaotbP25I6egNfoc.jpg
Pobierz- 2
Kim najlatwiej utworzyć Prusy, słyszałem że mają jedną z nasilniejszych armii w grze toteż chętnie bym spróbował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
#eu4
@msienio: Peru.
- 3
@patrickwro: Ja wolę tworzyć zakonem. IMHO jest łatwiej, szczególnie jak wejdziesz do cesarstwa - Brandenburgia to kraina biedy.
Coś karma mi się ostatnio odpłaca za tych wszystkich władców 1/2/1 xD
#eu4
#eu4
źródło: comment_uN9coMm5bIjUl6RC7GwL2Le0z0RRU4vK.jpg
Pobierz- 3
Jak widać, wielka armada jednak wygrała i Hiszpanie wylądowali w Anglii xD
Chyba trzeba ruszyć na Osmanów w końcu, w szczególności, że mam sojusz z Hiszpanią, Skandynawią i Timurydami.
#eu4
Chyba trzeba ruszyć na Osmanów w końcu, w szczególności, że mam sojusz z Hiszpanią, Skandynawią i Timurydami.
#eu4
źródło: comment_ftazHnAXAHFhYTEoGVQu32MCyXyLopf0.jpg
Pobierz- 1
- 0
@ejadaz689: @KuterPstragow: Znalazłem dziada. Poznajcie Franza :-)
http://www.wykop.pl/wpis/19710641/to-jest-franz-jaki-franz-jest-kazdy-widzi-ma-konia/
http://www.wykop.pl/wpis/19710641/to-jest-franz-jaki-franz-jest-kazdy-widzi-ma-konia/
Był tu kiedyś wrzucony świetny poradnik dotyczący handlu i kierowania handlem. Jeśli go macie, poproszę.
#eu4
#eu4
- 1
- 6
To uczucie gdy grając Przenajświętszą masz PU nad Litwą, Moskwą, Czechami i Francja. A jest dopiero rok 1578. Jeżeli dopuścisz do tronu Tastamarę, to masz szanse na PU nad Węgrami, Kastylią i Aragornią...
Czuje dobrze człowiek. Idę po One Tag.
#eu4
Czuje dobrze człowiek. Idę po One Tag.
#eu4
- 2
@sikzmiednicy: Ze złych stron jestem z 6 lvl diplo w plecy. Integruję Mołdawię graniczącą z Litwą gdzieś po środku karaluchowa. I nie mam nawet jak wypowiedzieć sensownej wojny bo nie mam punktów diplo, żeby coś urwać. Ergo upokarzam kogo mogę, zabieram kasę i rozbijam sojusze.
@Dziadekmietek Wołaj po 22:00 Jak nie wstawię.
@Dziadekmietek Wołaj po 22:00 Jak nie wstawię.
- 2
@D3v0: @CzakNorris: Kolega ostro przegiął. Gry są podobne jeżeli chodzi o wygląd, sterowanie, ale zupełnie inne jeżeli chodzi o zastosowane mechaniki (np. badania, kolonizacja, religie itp.), ale są elementy podobne (bitwy) z oczywistych przyczyn DUŻO większą rolę odgrywa dyplomacja, która jest najważniejsza w tej serii.
Moim zdaniem przy odrobinie samozaparcia odnajdziesz się zdecydowanie szybciej niż ktoś kto siada do gry z powiedzmy gta5.
Moim zdaniem przy odrobinie samozaparcia odnajdziesz się zdecydowanie szybciej niż ktoś kto siada do gry z powiedzmy gta5.
@CzakNorris: Jak się nauczysz japońskiego, to w zasadzie nie pomoże Ci to w nauce węgierskiego, ale przynajmniej wiesz że jesteś w stanie opanować trudny język. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecicie na szybko jakiś zarys taktyki grania Austrią?
#eu4
#eu4
Mirki opłaca się inwestować w kolonie? Mam AoW i CoS, gram francuzami, skolonizowałem trochę wybrzeża kanady i połowę karaibskiego nodu, moje kolonie stają się "samodzielne" po tym jak rozrosną się do ~4 prowincji. Opłaca się kolonizować im więcej prowincji? Jak zmaksymalizować profity z ich istnienia? Na co uważać, żeby nie rósł im liberty desire?
#eu4
#eu4
- 7
@jjot: zależy, czy Twoje dzieci lubią formę w jakiej odbywają się kolonie, pomyśl może o jakimś obozie sportowym i zainwestuj w to, pozdrawiam
Ja taryf nigdy nie podbijam by utrzymać liberty jak najniżej się da.
@DJCrovley: Francją i tak masz takie Land Force Limit, że Liberty Desire nie stanowi problemu.
- 2
Ktoś was robił moze gothic invasion? Jest jakiś sposób inny niż jak najszybsza konwersja na islam i sojusz z kebabem? Przy pierwszej próbie, w sojuszu z rosją dolną granice miałem za gruzją, i rozbierałem litwe z rosją aczkolwiek zmienili zdanie i zerwali ze mna sojusz(rosja).
Dalsza rozgrywka raczej nie ma sensu, kiedy mam 3 wściekle frakcje na każdej granicy-rosja/polska/kebab.
A i problem jest z ogromnymi buntami, cały czas wszyscy sie buntują :/.
Dalsza rozgrywka raczej nie ma sensu, kiedy mam 3 wściekle frakcje na każdej granicy-rosja/polska/kebab.
A i problem jest z ogromnymi buntami, cały czas wszyscy sie buntują :/.
@BaRi: właściwie nie wiem co mnie bardziej szokuje - bizancjum jako npc czy teodorki






















#eu4 #europkowememy