jaka taktyka i idee dla Szwecji? Cel kampanii to acziwek "Sweden is not overpowered!" #eu4
wpisy
Najnowsze
Archiwum
@evilchihuahua: Możesz na luzie samemu wywalczyć sobie niepodległość na początku gry. Zacznij kiedy Dania ma za rywala obowiązkowo Moskwę i preferencyjnie Polskę. Wtedy nie powinna miec żadnych sojuszników. Czekasz aż rozdzielą swoje wojsko by oblec Gotlandię (startuje z rebelią) i wtedy uderzasz. Swoją flotą (trzeba dobudować trochę galer) blokujesz posiłki z Gotlandii i osobno niszczysz połowę wojsk Danii i Norwegię. Nie przejmuj się pożyczkami, nawet 5-7 wziętych to nie przeszkoda.
- 1
@Dziadekmietek: @Sawik2003: dziękuje panowie
Jak mieć polskie idee? Stworzyłem RONa Litwą, zrobiłem cultural shift i nic. #eu4
@Pieko: W sumie to już nic nie zrobisz, ale litewskie idee są niczego sobie. Jedyną opcję ja widzę tak: integracja Polski, zmiana kultury, sformowanie Polski i dopiero wtedy klikasz na Commonwealth.
#eu4 kompletnie nie rozumiem jak można brać religious, pomijając Rosję gdzie się bez niej się zesrasz w early gamę. Trzymasz porządna stabilność, bierzesz inkwizytora z clergy i jedziesz, jeszcze zlapiesz questa na nawrócenie i spokojnie dajesz radę. Bonus do stabilności? Trzymasz bonus z clergy i tak samo daje rade. Z normalnymi casus belli też dasz radę, zwlasza teraz jak Deus vult jest daleko, a w międzyczasie możesz wziąć administrative dla
@Zawsze_Jest_Pora its kind of elvish, i cant understand it
@Zawsze_Jest_Pora Wtedy rezygnujesz z innych bonusow. Sa plusy i minusy, majac wynajetego doradce do nawracania tez blokujesz innych doradcow.
- 4
#eu4
Powiedzcie mi jak załadować sobie ten event z maine gdzie mogę mieć wojnę o sukcesje francuską. Na razie mam tylko ten z trucem i status quo.
Powiedzcie mi jak załadować sobie ten event z maine gdzie mogę mieć wojnę o sukcesje francuską. Na razie mam tylko ten z trucem i status quo.
Unia Castylii z Aragonem i Naplesem jest eventem? Jeśli tak to w jakim czasie występuje i czy trzeba spełnić jakieś warunki? #eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
- 5
Wincyj unii! Jeszcze Sobie Portugalie i GB zwasalizuje i Rzeczpospolita zostanie kolonialnym mocarstwem!
#eu4
#eu4
źródło: comment_yfoFqVVPJF76wDA7KeExciBLtKUXK8g4.jpg
Pobierz- 1
- 1
@Markizek: stary screen się wrzucił wyżej.
źródło: comment_lbsttWfoAqlnwR2dgSsf1qaUFPmGzIwS.jpg
PobierzNowy patch skrócił skuteczność krucjaty oraz ekskomuniki do czasów absolutyzmu czyli o jakieś 50 lat :(, ehhh jak żyć, jak bić kebabów...
#eu4
#eu4
kebabów należy bić bez krucjaty
@Egribikaver U mnie juz 160. W poprzedniej grze tez mieli az im w traktacie nie kazalem sie o---------c. Zbyt czesto i zbyt trwaly ten sojusz jest
- 5
Ta wojna trwa już od 1507 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tsutsui ma za małą armię żeby oblegać stolicę Toki wiec tak sobie stoją przed nią.
Jak żyć, jak anektować? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#europauniversalis #eu4 #europauniversalis4
Jak żyć, jak anektować? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#europauniversalis #eu4 #europauniversalis4
źródło: comment_WBuPGbptXhk9ffWSq4HhfziYBwxB5YuT.jpg
Pobierz- 3
Biedne Ming... 60k armia RONu złożona z 20k Husarii zmiotła 100k armię Mingu. Pięknie leciały straty wroga :)
#eu4
#eu4

- 2
Hmmm, a gdyby tak zacząć Kastylią, zająć Granadę i wpakować w nią wszystkie punkty dla rozwoju developmentu jakie tylko się dysponuje w jej byłe prowincje, a następnie wypuścić ją, zaznaczając, że chce się nią grać?
Ciekawe czy w tedy Kastylii też wyskakuje finish the reqonquesta.
#eu4
Ciekawe czy w tedy Kastylii też wyskakuje finish the reqonquesta.
#eu4
aki możecie polecić mod graficzny do #eu4 który poprawił by widoczność granic w trybie zwykłym mapy? Byle by nie był mocno obciążający komputer oraz nie wykluczał gry na ironmen i zdobywania osiągnięć ?
Mam problem z luncherem #eu4 - w 99% nie mam w nim opcji "continue game" (która umożliwia wczytanie gry z ostatniego zapisu). Pojawia się ona dopiero po kliknięciu "opcje" a potem "back". Też tak macie ?
Zacząłem grę Litwą i mam pytanie. Jakie są wymagania do unii personalnej? Bo jak gra się Polską to Litwa musi być kontrolowana przez AI. A w drugą stronę jak to działa? #eu4
- 8
Pierwsze starcie Rzepy z Mingiem - Husaria pogoniła skośnookich za Jangcy xd
#eu4
#eu4
Gram na ET, wybucha bunt Roman Particularists na południe od mojego państwa (Gram Wendami), ale po zdobyciu jednej prowincji buntownicy idą na MOJĄ stolicę i ją oblegają. Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego? Nie mam żadnej prowincji z kulturą rzymską, Rzym nie ma nawet na mnie claima.
#eu4
#eu4
- 0
@jedrzej-z-wadowic: ET jest pełne bugów.
- 1
#eu4
Polećcie jakieś łatwe państwo.
Polećcie jakieś łatwe państwo.
Najbardziej żaluje, ze taktyka walk jest tak potraktowana po macoszemu. Powinni znacznie zwiekszyc attrition, bonusy z rodzajow terenu. Ponadto troche ciezko sie zarzadza samymi armiami, znacznie prosciej jest grac 4, 5 wielkimi stackami niz 30 mniejszych.
A wy jak tam europkowe świry? Zwracacie na to uwage gdzie stawiacie forty? W ktorym miejscu przeprowadzacie bitwy? Rzeki, lasy, góry? Robicie zasadzki? Czy tylko kolorowa mapa i elo? ( ͡° ͜ʖ ͡°
A wy jak tam europkowe świry? Zwracacie na to uwage gdzie stawiacie forty? W ktorym miejscu przeprowadzacie bitwy? Rzeki, lasy, góry? Robicie zasadzki? Czy tylko kolorowa mapa i elo? ( ͡° ͜ʖ ͡°
źródło: comment_WEp5c32WJTuBkVLRbQw42XDi4FabNetQ.jpg
Pobierz- 6
- 2
@mgnfic: Można i tak, bo obecnie forty przez małe attrition są srednie. Ja stawiam, mało, bo małe, ale kluczowe prowincje + najlepiej na bagnach. Troche pali MP. Ponadto czasem stawiam przy granicach i przesuwam.
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 2
@ql00 ruch autonomii Śląska xD




























#eu4