To uczucie gdy miałeś robić wc Francją a skupiłeś się na europie i ogarnianiu hre, najgorzej :/ Co prawda już zjednoczone i cała europa prawie moja, ale i tak już za późno na wc.
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@evilchihuahua: Możesz na luzie samemu wywalczyć sobie niepodległość na początku gry. Zacznij kiedy Dania ma za rywala obowiązkowo Moskwę i preferencyjnie Polskę. Wtedy nie powinna miec żadnych sojuszników. Czekasz aż rozdzielą swoje wojsko by oblec Gotlandię (startuje z rebelią) i wtedy uderzasz. Swoją flotą (trzeba dobudować trochę galer) blokujesz posiłki z Gotlandii i osobno niszczysz połowę wojsk Danii i Norwegię. Nie przejmuj się pożyczkami, nawet 5-7 wziętych to nie przeszkoda.
  • Odpowiedz
  • 4
Jak mieć polskie idee? Stworzyłem RONa Litwą, zrobiłem cultural shift i nic. #eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pieko: W sumie to już nic nie zrobisz, ale litewskie idee są niczego sobie. Jedyną opcję ja widzę tak: integracja Polski, zmiana kultury, sformowanie Polski i dopiero wtedy klikasz na Commonwealth.
  • Odpowiedz
#eu4 kompletnie nie rozumiem jak można brać religious, pomijając Rosję gdzie się bez niej się zesrasz w early gamę. Trzymasz porządna stabilność, bierzesz inkwizytora z clergy i jedziesz, jeszcze zlapiesz questa na nawrócenie i spokojnie dajesz radę. Bonus do stabilności? Trzymasz bonus z clergy i tak samo daje rade. Z normalnymi casus belli też dasz radę, zwlasza teraz jak Deus vult jest daleko, a w międzyczasie możesz wziąć administrative dla
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4
Powiedzcie mi jak załadować sobie ten event z maine gdzie mogę mieć wojnę o sukcesje francuską. Na razie mam tylko ten z trucem i status quo.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowy patch skrócił skuteczność krucjaty oraz ekskomuniki do czasów absolutyzmu czyli o jakieś 50 lat :(, ehhh jak żyć, jak bić kebabów...
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Biedne Ming... 60k armia RONu złożona z 20k Husarii zmiotła 100k armię Mingu. Pięknie leciały straty wroga :)
#eu4
Pituch - Biedne Ming... 60k armia RONu złożona z 20k Husarii zmiotła 100k armię Mingu...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hmmm, a gdyby tak zacząć Kastylią, zająć Granadę i wpakować w nią wszystkie punkty dla rozwoju developmentu jakie tylko się dysponuje w jej byłe prowincje, a następnie wypuścić ją, zaznaczając, że chce się nią grać?

Ciekawe czy w tedy Kastylii też wyskakuje finish the reqonquesta.

#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aki możecie polecić mod graficzny do #eu4 który poprawił by widoczność granic w trybie zwykłym mapy? Byle by nie był mocno obciążający komputer oraz nie wykluczał gry na ironmen i zdobywania osiągnięć ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z luncherem #eu4 - w 99% nie mam w nim opcji "continue game" (która umożliwia wczytanie gry z ostatniego zapisu). Pojawia się ona dopiero po kliknięciu "opcje" a potem "back". Też tak macie ?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Zacząłem grę Litwą i mam pytanie. Jakie są wymagania do unii personalnej? Bo jak gra się Polską to Litwa musi być kontrolowana przez AI. A w drugą stronę jak to działa? #eu4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gram na ET, wybucha bunt Roman Particularists na południe od mojego państwa (Gram Wendami), ale po zdobyciu jednej prowincji buntownicy idą na MOJĄ stolicę i ją oblegają. Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego? Nie mam żadnej prowincji z kulturą rzymską, Rzym nie ma nawet na mnie claima.
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najbardziej żaluje, ze taktyka walk jest tak potraktowana po macoszemu. Powinni znacznie zwiekszyc attrition, bonusy z rodzajow terenu. Ponadto troche ciezko sie zarzadza samymi armiami, znacznie prosciej jest grac 4, 5 wielkimi stackami niz 30 mniejszych.

A wy jak tam europkowe świry? Zwracacie na to uwage gdzie stawiacie forty? W ktorym miejscu przeprowadzacie bitwy? Rzeki, lasy, góry? Robicie zasadzki? Czy tylko kolorowa mapa i elo? ( ͡° ͜ʖ ͡°
mistrz_tekkena - Najbardziej żaluje, ze taktyka walk jest tak potraktowana po macosze...

źródło: comment_WEp5c32WJTuBkVLRbQw42XDi4FabNetQ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mgnfic: Można i tak, bo obecnie forty przez małe attrition są srednie. Ja stawiam, mało, bo małe, ale kluczowe prowincje + najlepiej na bagnach. Troche pali MP. Ponadto czasem stawiam przy granicach i przesuwam.
  • Odpowiedz