#eu4 Jak w Burgundii rządy przejmie kolejny władca (aktualnie 21 lat) to już po evencie czy nie koniecznie?
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 3
@Akwer: o ile jest przed 1500 to władca nie ma znaczenia
- 2
@Skyworld: @patrickwro: Dzięki.
Ech... ten multik...
Każdy miesiąc siedzę w zasadzie w wielkim napięciu, bo Włoch jest specyficznym człowiekiem jeżeli chodzi o poczucie sprawiedliwości no ale dobra.
Gramy Prusy (ja), Czechy i Włochy. Pruski i czeski dev razem dają nieco więcej niż mają Włochy więc rozumiecie o czym mówię. Supermocarstwo, światowy policjant, praktycznie takie Stany Zjednoczone.
Sojusz Czech ze mną zerwał 140 lat temu i nadal jest obrażony, bo zająłem bez pozwolenie "cesarza" miasto Bremę. I tak te
Każdy miesiąc siedzę w zasadzie w wielkim napięciu, bo Włoch jest specyficznym człowiekiem jeżeli chodzi o poczucie sprawiedliwości no ale dobra.
Gramy Prusy (ja), Czechy i Włochy. Pruski i czeski dev razem dają nieco więcej niż mają Włochy więc rozumiecie o czym mówię. Supermocarstwo, światowy policjant, praktycznie takie Stany Zjednoczone.
Sojusz Czech ze mną zerwał 140 lat temu i nadal jest obrażony, bo zająłem bez pozwolenie "cesarza" miasto Bremę. I tak te
źródło: comment_YP1oUPUDohviey6rqfJWiGw351F8l4u5.jpg
Pobierz- 6
@Dpdp: W sumie po maturkach coś bym pokrzyczał na tagu, ale tutaj chętnych zazwyczaj jest mało ( ͡° ʖ̯ ͡°) W multiku im więcej osób tym lepiej, tak od pięciu graczy wzwyż to się robi taka rozgrywka że na pewno nie będzie się trzymać sojuszy do końca gry, tylko są konflikty między graczami, czyli to co najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
@Dpdp: Tak z dwa tygodnie? Zaczęłiśmy 2 tygodnie temu, ale nie wszystkie dni oczywiście graliśmy, w święta graliśmy po 7 godzin, a w dni robocze po 2-3 godziny więc to zależy. Prawie cały czas lecieliśmy na trójce, oprócz jedynej wojny gracz-gracz, wojny trzyletniej 1775-1778, którą lecieliśmy na jedynce, bo ustaliliśmy że chcemy dobrze przemyśleć ruchy armii.
Gra Portugalią na nowym dlc, to jakiś chory żart.. kolonie budowane w ~6 lat, a do tego +3 developmentu dla każdej nowo wybudowanej koloni
#eu4
#eu4
źródło: comment_FH6xzo3NMsl5hCyOljLHuQyPgbbpPse5.jpg
Pobierz- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Gracz da radę.
@Skyworld: nie wiem czy zauważyłeś ale pisałem to jako gracz :)
@Ciong_Le_Mao: co ma protestantyzm do utraty tych bonusów? I o jakim nawiązaniu do tamtych czasów mówisz? Jak już to Kastylia powinna dostać bonus do kolonizacji, a nie Portugalia, którą papiestwo wytarło podłogę
@Zawsze_Jest_Pora: w moim przypadku jak kolonializm nie zaskoczył, to dziwnym trafem gra mi się z crushowała.. kilka razy ( ͡
- 4
Widzę, że chłopaki sobie pofolgowali z Węgrami: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/the-black-army-and-some-other-features-lately-feels-horribly-thought-out.1017130/
#eu4
#eu4
- 1
@Ragnarokk: Pofolgowali sobie to fakt. Ale PDX chyba chciał zrobić czarnych na siłe zbyt historycznie. Byli zdycyplinowani wyszkoleni uzbrojeni. W pełni armia zawodowa...na którą Węgrów nie było wówczas stać. Korwin walczył z ich pomocą gdzie mógł nie z nudów a po to żeby ich opłacić. Wyczerpywali skarbiec, podatki nakładane na szlachte mimo że ogromne wciąż były za małe żeby ich utrzymać cały kraj popadał w bankructwo dzięki nim.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jakie silne ale interesujące państwo?
#eu4
#eu4
xDDD
Gdy chcę zaatakować kraj, to większość sojuszników obrońcy nie dołączy, bo mają modyfikatory -100 ileś lub - kilkadziesiąt za attitude towards enemies #eu4
Gdy chcę zaatakować kraj, to większość sojuszników obrońcy nie dołączy, bo mają modyfikatory -100 ileś lub - kilkadziesiąt za attitude towards enemies #eu4
Odpaliłem EU, przełączyłem na betę 1.20 żeby dokończyć moją grę, a gra mi wyskakuje, że nie mogę dostać achievmentów, bo gra jest zmodowana albo coś tam. O co chodzi? Da się coś zrobić żeby można było dostać achievmenty?
#eu4
#eu4
Nie wiem czy coś się zmieniło w ostatnim patchu, czy mam takie zezowate szczęście, ale wczoraj próbowałem 3 razy Portugalią i 3 razy w okolicach 1500 hunting accident, smierc wladcy i PU pod Kastylią. Myslę sobie, sprobuje Kastylią. Rok 1448, PU pod Aragornem. Patrze sobie co tam się dzieje w Europie - a tu Węgry dostają PU nad Austrią (2 z 3 razy), cesarzem zostaje jakiś Zenek z Hesji. Dzisiaj wieczorem jeszcze
- 1
#eu4 #europauniversalis
Co jest lepsze - claim throne i PU nad sąsiadem czy deklaracja wojny i wasalizacja?
Co jest lepsze - claim throne i PU nad sąsiadem czy deklaracja wojny i wasalizacja?
Mamo, ja się boje.
#eu4
#eu4
źródło: comment_QVXJjEjdDhvO3YBeFBy0JCrJbjAV8zvT.jpg
PobierzZ czego można adm eff wyciągnąć? 30 z technologii, za absolutyzm i coś jeszcze? #eu4
- 3
#eu4 Tu na środku przed chwilą była Bohemia w PU pode mną. Zmarł mi władca i na tron wszedł następca, za szybko kliknąłem tabliczkę i nie przeczytałem co się stało. Pytanie oczywiście jest dlaczego ich ziemie z automatu stały się moimi?
źródło: comment_2PkVqCT3R4t7J3444hogRn4oCz3pUMEo.jpg
Pobierz- 1
@Akwer: wchłonąłeś ziemię czech, zdarza się choć rzadko w przypadku dużych państw http://www.eu4wiki.com/Personal_union#Inheritance
- 1
@Redesekrator: Zawdzięczają to dzisiejszemu patchowi. Wczoraj jeszcze nie istniały.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Egribikaver:
Przecieżjak wypowiesz wojne to możesz zająć TI. Czy nie możesz, bo nie masz kraju któremu wypowiedzięć.
No i trzeba było czytać tag, było o tym :P
Przecieżjak wypowiesz wojne to możesz zająć TI. Czy nie możesz, bo nie masz kraju któremu wypowiedzięć.
No i trzeba było czytać tag, było o tym :P
@Nedifie:
Zatem wiesz, że te góry nie są barierą nie do pokonania, co zresztą wielokrotnie pokazywała historia. W sumie tylko same Karkonosze stanowiłyby problemy dla armii - a tak w cholerę przełęczy że na luzie by słonie nawet przeszły :)
Nie ma co szukać dziury w całym - z-----o się bo patch. :)
Zatem wiesz, że te góry nie są barierą nie do pokonania, co zresztą wielokrotnie pokazywała historia. W sumie tylko same Karkonosze stanowiłyby problemy dla armii - a tak w cholerę przełęczy że na luzie by słonie nawet przeszły :)
Nie ma co szukać dziury w całym - z-----o się bo patch. :)
- 39
Witajcie europkowe świry. Ostatnimi czsu zaobserwowałem, że pojawia się tu sporo pytań o dosyć podstawowe kwestie, albo o to jak podejść do jakiegoś achievka, albo o to jakie idee wziąć, jak skomponować armię, jak ustawić handel i inne takie.
W związku z powyższym mam pytanie: Czy spotkałyby się z zainteresowaniem takie, poradniki to zyt duże słowo, play-through w formie screenów z obfitym komentarzem dlaczego takie wojny, dlaczego takie idee, dlaczego takie peace-deale itp?
W związku z powyższym mam pytanie: Czy spotkałyby się z zainteresowaniem takie, poradniki to zyt duże słowo, play-through w formie screenów z obfitym komentarzem dlaczego takie wojny, dlaczego takie idee, dlaczego takie peace-deale itp?
- 13
@like_a_sir: Najlepsza nauka to w------l
- 2
@like_a_sir: daj jakis specjalny tag to bede obserwowal
#eu4 Gram OPeeMem. Dostałem event: decline of merchant class. Zagineli na zawsze, czy wróco? Nie mam w ogóle ich estate w zakładce.
@Zawsze_Jest_Pora Wroca. Zawsze wracaja.
- 0
Jako że zawsze o pathu dowiaduje się z pierwszej ręki. Czyli z menu. Czym gra wykop? Ktoś coś ciekawego?
#eu4
#eu4
- 0
@DeathDust98: Tyle krajów jeszcze do ogrania
- 2
@ppiasq: Każdy kraj to inna gra. Bosz, jak to cholerstwo uzależnia ;c! Miałem świat zmieniać, a odkąd zacząłem grać to tłukę tłukę i myslę sobie " nie no, to już ostatnie państwo i potem wrzucam na luz, nie no to już ostatni restart i pier%$#lę tę grę". A potem luj, znowu przegrane do późna( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Redesekrator: @Egribikaver: Jeśli bierzesz prowincje inne niż powód wojny. Z dobrym CB brak.
@Skyworld: myślę, że te koszta nie będą takie wielkie

@Zawsze_Jest_Pora 166 absolutyzmu
























#eu4 #europauniversalis
źródło: comment_3U6TNchmMFchgWPdEU573Hq5hmaZHoPk.jpg
Pobierz